Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik balliberális ellenzéki...

Melyik balliberális ellenzéki párt éli túl a 2024-es EP-választáson a Gyurcsány-féle ledarálást?

Figyelt kérdés
Tehát 5% feletti eredményével megmenekül a jelentéktelen gittegyletté válástól.

2023. máj. 8. 13:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha külön indulnak, szerintem a DK-n kívül az előző évi összefogásban résztvevő pártok és azok közül kivált új pártok közül a Momentum és mellette maximum egy párt fog 5% felett kapni. Azt simán el tudom képzelni, hogy akár a Kutyapárt is kap 5% felett. Ha csinálnak egy jó kampányt, összejöhet nekik. Ha ez összejön, akkor meg a DK-n kívül a Momentum jut be, aztán kifújt a többi. Jobbik kuka, MSZP kuka, LMP maximum egy nagyon jó kampánnyal kaphat 5%ot, amúgy kuka, Párbeszéd kuka, új pártok vagy mozgalmak vagy fene tudja már követni kik ők, szintén kuka. Az LMP-n kívül nincs még egy olyan párt (leszámítva itt a DK-t és a Momentumot) aki bármit tud az emberek felé közvetíteni, amit a többi párt nem.

Jobbik: maximum az szavaz rá, aki megszokásból még oda szavaz

MSZP: szintén

Párbeszéd: egyedül semmire nem mennek, annyira jelentéktelenek csórikáim, hogy szerintem a tagság fele (van egyáltalán tagság) is máshova szavaz

MZP mozgalma: nincs már mögötte pénz, nem fog tudni embereket megmozgatni ez a nárcisztikus valaki

Jakab mozgalma: talán be tud hülyíteni néhány embert, de szerencsétlen megkergült az utóbbi években (őt őszintén sajnálom, mert nagyon rossz vége lesz szerintem :( )

LMP: ezzel a zöld dologgal talán tudnak embereket mozgatni, de azért nagy összegben nem mernék rájuk fogadni.


Bár nem kérted, kedves kérdező, de szerintem olyan 20%DK, 15% Mi Hazánk, 50% FIDESZ 5% MKKP és a maradék 10% megoszlik a többi induló között.


Még egy dolog lenne lehetséges, egy teléjesen új párt, de arra sem látok sok esélyt. (Előző szavazásnál ugyebár a Momentum ilyen volt, de nekik volt valamicske előtörténetük a Nolimpia kapcsán)

2023. máj. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 hypno ***** válasza:

#11


Durván 180-200 ezer szavazat kell egy mandátumhoz, ha nagyon sokan járulnak az urnákhoz.

Azt azért nem olyan nehéz megugrani.

2023. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem MSZP, ès Jobbik túlèli. A többi megy a levesbe.
2023. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!