Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gulyás Márton VS Puzsér...

Kokakólalájt kérdése:

Gulyás Márton VS Puzsér Róbert vita. Kinek hogy tetszett? Vélemények?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=X8I4RSSTv9U&t=5s&ab_channel=..


Puzsér Robi, és Gulyás Marci leültek egymással egy nyilvános vitára. Bár mindketten inkább a baloldalhoz húznak, mégis több dologban sem értenek egyet, és sokmindenben eltér az értékrendjük. Korábban is összeszólalkoztak már párszor.

Ez a mostani 3 és fél órás vitájuk hogy sikerült véleményetek szerint? Én azt gondolom, több ilyenre lenne szükség a magyar közéletben.



2023. máj. 14. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
3 és fél óra??? Ilyen kaliberű szereplőkkel? Legfeljebb majd, belenézek 15 perc erejéig, valamikor. A Bayer-Schiffer, vagy a Jeszenszky-Ceglédi vitát el tudtam volna még nézni egy ideig, mert színvonalas volt, de ezeket? Talán, még a Puzsér úgy, ahogy, részben, talán; de ez a fontoskodó felfújt ripacs Gulyás? Na, ne! :)
2023. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Pedig ebben a vitában pont Marci volt az erősebb.
2023. máj. 14. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Jobboldaliként egyiküket sem kedvelem, de ezt most végigszenvedtem, mert azt tartom korrektnek, ha az ellentétes oldalról is tájékozódunk, informálódunk.

Ha egy szóval kellene jellemeznem ezt az egészet, akkor azt mondanám, hogy súlytalan volt. Szerintem tipikusan így néz ki, amikor két belpesti álértelmiségi beül egy romkocsmába, és pár korsó sör mellett koncepciótlanul beszél órákig a semmiről. Mindketten szokásukhoz híven hosszú körmondatokban anekdotáztak olyan témákról, amiket öt szóban össze lehetne foglalni. Ennek megfelelően az első másfél-két óra gyakorlatilag kuka. Az elején hadováltak össze-vissza ideológiákról. De aztán teljes fogalmatlanságukban csak annyi konklúziót tudtak levonni, hogy jobbolal=rósz, baloldal=lyó. Semmi konstruktivitás, vagy érdemi érv. Aztán előkerültek unalmas bulvár témák, meg Gulyás "a transz nők nők-e" vitája, ami szintén lerágott csont már. Akárcsak a Marky-Zayos katonákat ukrajnába dolog, ami megint csak megállt öncélú Megafon fikázásnál. De számomra a mélypont az volt, mikor azon vitatkoztak, hogy a szőke nős viccek viccesek-e vagy sem.

Azért voltak érdekes pontjai is a beszélgetésnek. Amikor Puzsér erőteljesen felszólalt a Partizán Gyurcsánnyal készített interjúja kapcsán. Számonkérte rajta, hogy miért volt ennyire alákérdezős, benyalós az az interjú, és azt is, hogy miért nem kérdezte 2006-ról. Az a baj, hogy Gulyáson látszik, hogy komoly kiképzést kapott az USA-ban. Mindenre van egy sablonválasza, ami mögött ugyan semmi reflexió, és jelentéstartalom nincs, de annyira képes csavarosan fogalmazni, hogy a sok romkocsmás libernyák csőcseléket beetesse vele. Itt például az volt a mellébeszélés, hogy van az életútinterjú, meg van az aktuálpolitikai interjú. Ez egy akkora mellébeszélés, mint a ház. Gulyás tényleg nem több, mint egy Baló Györgybe oltott Friderikusz Sándor, ahogy erre Puzsér rá is világított, csak sajnos ez az átlag libsiknek nem esik le.

Összességében a három és fél órából kb ez a 20 perc volt egyedül értékelhető. A végére már alig emlékszem. Még volt egy kis felszopása egymásnak, hogy egyszer majd Marci lesz a tv elnök (WTF), meg zárszóként Shiffer Andrást is megrúgdosták egy kicsit. Itt már inkább kooperáló baráti beszélgetés volt ez, mint vita.

Sőt, én összességben az egészet nem tudom vitának nevezni, leszámítva a Gyurcsányról szóló 20-25 percet. Egy vitában nézőpontokat ütköztetnek, és megpróbálják meggyőzni egymást a saját igazukról. És egy igazi vitának van győztese és vesztese. Itt semmi ilyesmiről nem volt szó. Itt két alapvetően ugyanazon az oldalon álló személy felmondta a saját baloldai paneljeit, aztán mindenki mehetett haza aludni. Nem akartak sem kilépni a saját libsi buborékukból, sem a másikat kirángatni onnan. Kicsit röhej, hogy elő van adva, hogy mekkorát vitáztak, amikor ez mindkét fél részéről egy biztonsági játék volt. Érdekes módon a jobboldaliak közül egy Apáti Bencével, egy Fair Right Ádámmal, vagy egy Bohár Dániellel már nem mernének kiállni egy ugyanilyen eseményre. Talán mert tudják, hogy ezek az emberek kirángatnák őket a ballibsi védőfal mögül, és porrá is zúznák az ideologizált elképzeléseiket. Ahogy pl. Toroczkai mindkettővel felmosta már a padlót.

Öszsességében megerősödött bennem az az érzés, hogy rendesen sajnálom a lbisiket, hogy nekik ilyen középszerű figurák jelentik a szellemi magaslatot.

2023. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

13 ezer ember nézte élő közvetítést a youtube csatornán.

Végignéztem, de nem hiszem hogy újranézem. Puzsér Róbert miatt néztem meg, de most takarékon volt a hangereje, én meg az őrjöngő Puzsér-stílust kedvelem.

2023. máj. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Röviden tömören szerintem ennek a beszélgetésnek nagyon sok értelme nem volt, a múlton rágódtak.
2023. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3: A véleményedet természetesen tiszteletben tartva azt nem teljesen értem, hogy miért kéne, hogy egy vitának feltétlenül legyen győztese, és vesztese. Meg bizonyos alapokon akár itt is lehetne szubjektíven győztest avatni. Hiszen valamelyik kommentelő Robit, valamelyik meg Marcit látta jobbnak, és meggyőzőnek. Nem értek egyet, hogy hogy csak paneleket soroltak. Volt itt bőven konfrontálódás.

Ennél magasabb szellemi szintet én speciel nem látok a jobboldalon sem. Pláne az általad felsorolt Apáti-Bohár féle vonalon nem.

2023. máj. 14. 23:56
 7/12 A kérdező kommentje:
#5: Ebben egyetértek, hogy lehetett volna kicsit kevesebb 2006 is, de abban igazuk van, hogy ha le akarják váltani a jelenlegi rendszert, akkor meg kell érteni, hogy hogyan fajulhatott el idáig. És ehhez sajnos tényleg nincsenek elég velősen kibeszélve a múltbeli események.
2023. máj. 14. 23:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha már kérdés ki győzött, akkor ebből az adásból kiderült, hogy Marci is mennyi mindent ismer a világból, tehát egy súlycsoportban vannak. Nem úgy, mint anno Orbán vs Gyurcsány vita, Orbán vs Medgyessy vita.
2023. máj. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

#3


Vita és vitatkozás között van különbség.


"És ehhez sajnos tényleg nincsenek elég velősen kibeszélve a múltbeli események."


Ez a baj, hogy nem tudjuk elfelejteni a nagy boldog család vagyunk lózungokat amiket belénk programoztak.

2023. máj. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

#6:

"azt nem teljesen értem, hogy miért kéne, hogy egy vitának feltétlenül legyen győztese, és vesztese."


Azért, mert egy igazi vita (nyilván nem ez) úgy néz ki, hogy a két fél (vagy akár több) képvisel valamit, amit megpróbál keresztülvinni, és felülkerekedni a másik érvelésén. Ez valakinek mindig jobban kell, hogy sikerüljön. De ha nincsenek rendes érvek, és nem is akarnak egymáson felülkerekedni a felek, akkor nincs vita sem.


"Meg bizonyos alapokon akár itt is lehetne szubjektíven győztest avatni. Hiszen valamelyik kommentelő Robit, valamelyik meg Marcit látta jobbnak, és meggyőzőnek."


Ha nagyon meg kellene neveznem valakit, akkor Puzsér kap egy jó pontot, de csak azért, mert a Gyurcsány témába tényleg beleállt. Ugyanakkor az már baj, hogy nem forszírozta például Gulyás amerikai kiküldetését, sem azt, hogy a Partizánt ki finanszírozza, és miért. Ellenben volt egy óra üres locsogás, hogy most mi is a szélsőjobb, meg a szélsőbal. Meg ilyenekről kérdezgette Marcit, hogy lenne-e tv elnök, meg a transzgender témáról, meg hogy hogy élte meg 20 évesen 2006-ot. De ezek a dolgok senkit nem érdekelnek, a legnagyobb Partizán fanbolyokon, és fangirlökön kívül. De ha meg csak az ő kiszolgálásuk volt a cél, akkor megint oda lyukadunk ki, hogy ez nem volt egy rendes vita. Itt annyi történt, hogy két balliberális a hagymázas komcsi ábrándozásukkal szédítették a belpesti értelmiséget.

De, még ha szellemileg érne is valamit ez a két figura, akkor sem tudnának erős vitát lefolytatni, mivel ugyanazon az oldalon állnak. Az egyetlen lényeges nézeteltérés köztük gyakorlatilag csak Gyurcsány megítélése. Meg talán ezek a bulvár témák. De ezeket meg tényleg elég megbeszélni sörözés mellett. Felesleges emiatt "felkérdezés napját" rendezni.

Én igenis azt mondom, hogy Puzsér üljön le egy ugyanilyen több órás vitára Bayer Zsolttal, meg Apátival. Gulyás pedig Fair Right Ádámmal, vagy Bohárral. Akkor elismerem, hogy ők tényleg tökös csávók, és valóban igényük van a vitára. Addig viszont ezt a pénteki műsorukat kénytelen vagyok egy libsi bohócklubnak minősíteni.

2023. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!