Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet ennyi pénzt elverni...

Hogy lehet ennyi pénzt elverni havonta tanácsadókra a kormányban és a városházán? Hogy kell elképzelni az ilyen állásokat? Megdolgoznak a havi 1,5 milla / fő díjért?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2023. máj. 15. 13:45
A kérdező szavazást indított:
Mindkét oldal részéről pazarlásnak tartom.
Csinálják nyugodtan, fontos hogy megfelelő tanácsadók legyenek.
Orbánnak minimum kijár hogy minőségi tanácsokkal lássák el.
Karácsonynak minimum kijár hogy minőségi tanácsokkal lássák el.
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Klári ha megválasszuk felemeli a béreket az árakat pedig nem fogja emelni.
2023. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%

Azért, mert ez egy jómódú ország. Csak az lmbtq propagandista felforgatók jönnek azzal, hogy nagy a szegénység, de az éttermek, plázák mindenhol tele vannak és mindenki folyamatosan vásárol.

Ezek a tanácsadók szimpla átlagfizetést kapnak. Ennyit bármelyik magyar megkeres ma takarítással is.

2023. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ezek a tanácsadók olyanok, mint Bacsó Péter "Megint tanú" c. filmjében, amikor Pelikán József gátőr kap valami nagy összeget tanácsadásért. Mivel ő tisztességes ember, nem érti, milyen tanácsot adott, ami ennyit ér valakinek. Mire a titkárnő (Fehér Anna) elmondja neki, hogy pl. megmondta, hogy "a Duna jön" - és máris megérdemelte ezt a pénzt.

Na, valami ilyen tanácsot adhatnak ezek a tanácsadók is.

2023. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Tanácsadókat ha nem akarsz akkor szavazz arra aki megigéri hogy nem alkalmaz, nem tudom lesz e ilyen.
2023. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Fogadjunk jobban beleásom magam a fidesznél több tanácsadó lesz több pénzért?
2023. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
1# sőt Klárika Gyurcsány után Karácsonyt és még Szilvesztert IS elszámoltatja 🤣🤣🤣
2023. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1., 6. Unalmas lehetsz még magadnak is, de még fideszeseknek is :DD
2023. máj. 15. 14:29
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a tanácsadó az nem ad tanácsot. Csupán kap pénzt hálául az addigi munkáért, szivességekért. És itt még csak simlis dolgokra sem kell gondolni. Dolgoztam olyan helyen, ahol különböző tanácsadók kaptak mondjuk fél milliót havonta úgy, hogy én 150ezret. És sosem láttam őket. Aztán mikor rákérdeztem xy kicsoda akkor: jaaaj hát ő már nagyon rég itt van, meg itt dolgozott, régi barát, jó ismerős stb. Aztán volt h bejött az a bizonyos ember és tényleg mindenki ismerte szerette, eldumáltam vele, kiderült h amúgy jóarc is, de tényleg semmit nem csinál nálunk.


Nagyrészt úgy képzeljétek el, hogy mondjuk 20éves vagyok. Jó barátommal elkezdünk tevékenykedni, mindig ott áll mellettem, segít stb. Aztán 20év múlva én befutok mint igazgató, cégvezető, polgármester, miniszter, bármi. És szólok a régi havernak h jöjjön tanácsadónak. Szóval gyakorlatilag nem a mostani, hanem a régi tanácsait fizeted meg.


Ezen lehet vitatkozni, hogy jó dolog e. Szerintem nem. De azért egy politikus ahhoz hogy befusson rengeteg háttéremberre van szükség. Őket így fizetik meg többek közt. Egy fokkal jobb, mint egy nokiás doboz :D

2023. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5. Az lenne a meglepő, ha nem. Minden miniszter, államtitkár, rengeteg képviselő, polgármester fideszes. Nem tudok arányt, de szerintem az ország vezetésének 80%a fideszes ha polgármesteri szintig nézzük.
2023. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8. Nem tudom nézted -e a miniszterelnöki tanácsadói listát, hát azért ott nem régi cimborák vannak akik egyengették az utat, hanem nagyon is olyanok akiknek most kell valamit meghálálni.

9. Igen szerintem több 90% és ezeknek a felelős beosztásokban mind lehet tanácsadójuk. Hát az nem kevés pénz.

2023. máj. 15. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!