Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliakat miért zavarja...

A jobboldaliakat miért zavarja, ha valaki nem akar gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A kormánypárti médiában sokszor ekézik azokat, akiknek nincs családjuk, a nyugati vezető politikusokat is többek között ezért is kritizálják, hogy Merkel, Scholz, Macron, Rutte, stb nincs gyerekük és milyen csúnya dolog az ilyen. Egyik évben még egyik képviselőjük azt is nyilatkozta, hogy "akinek nincs gyereke, annak nem számít a haza". A szingliket támadni szintén elég gyakori jelenség a jobboldalon.

Pedig ha meggondoljuk tulajdonképpen semmi köze másnak ahhoz, hogy ki hány gyereket vállal egyedül él, megházasodik vagy bárhogy él. Az is mekkora képmutatás, hogy azzal hencegnek mennyit nőtt a házasságkötések száma, mert a magyarok így akarnak élni, közben meg a hitelek, támogatások miatt van az egész, nem mert "Isten is így akarná". De ettől függetlenül nyugodtan vállalhatnak sok gyereket, senki nem bántja őket ezért. Ők miért nem tudják ugyanezt fordítva megtenni?



2023. máj. 17. 10:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
28%

"A woke annyit jelent, hogy értelmes ember"

Na itt áraztad be magadt. :D Olyan kommenteket kérsz számon, amiket te találtál ki és még te vádolsz másokat hazudozással. Tökéletesen képviseled a woke-ot.

2023. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjat lehet meg se élem, a gyerekvállaló viszont garantáltan kap pénzt, pl, CSOK-ot, ami hatalmas előny volt mondjuk 2015-ben akár házat is vehetett és egy ÉLETRE megoldott a lakhatása, még gyermektelenként fizethet albérletet, már ha tud, ha nem marad a mamahotel vagy az utca.


Remélem, ha az ellenzék nyer kezdenek ezzel valamit, pl ingatlanadó vagy lakáshalmozók adóztatása, mert baromira nem fair, hogy valaki egy életre megoldotta a lakhatását vagy 3-4 lakást vett, amiből ma 1 se jön ki, csak, mert jó időben volt, akkor tudott venni mielőtt beépült az árakba.

Még, aki most kerül ki a munkaerőpiacra vagy most állna hitelfelvétel előtt, esélytelen lesz.


A robotizációról ne is beszéljünk.

Pár évtized és sok munkanélküli lesz, alapjövedelmet kell majd bevezetni, és minél többen leszünk, annál nehezebb lesz.


A fogyasztói társadalom sem tartható örökké.


Valószínűleg a jövő a születésszabályozásról fog szólni, klímaválság, stb.


Szóval ne csak az előnyét lássuk a gyerekvállalásnak, mert bizony hátránya is van.

2023. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
7%

#21


Az a baja a woke-kal a jobboldaliaknak, hogy demokratikus.

Ők a diktatúrában hisznek, meg abban, hogy egy kiemelt csoport uralkodik mindenkin, gazdagok, nagycsaládosok, és a többiek őket eltartják és kiszolgálják.


Fejlett, demokratikus országokban erre azt mondták már, hogy "a ló-faa-szt, mindenkinek egy élete van", és ez is a jövő, bármennyire fáj a kizsákmányolóknak.

Nálunk is lefog zajlani, 50-100 év csúszással.

2023. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Borzasztóan lebutított sémák szerint gondolkozol, így születnek ezek az általánosítások, összemosások és fekete-fehér világnézet. Minél több ilyen választó van, annál könnyebb meggyőzni őket x politikai oldalnak, hogy aki ellenük van, az mind valami vállalhatatlan baromságot akar (pl háborút) és egyedül ők védhetnek meg tőle.
2023. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#21

"Na itt áraztad be magadt. :D"

Azzal, hogy a szó definícióját használom beáraztam magam? Te hülye vagy? :DDD


Parancsolj, kedves idióta: "Woke is an adjective derived from African-American Vernacular English (AAVE) meaning "alert to racial prejudice and discrimination"."

[link]


Az hogy nem vagy egy rasszista f*sz, az kb. annyi, hogy értelmes ember vagy, így amit mondtam az teljes mértékben helytálló.


"Olyan kommenteket kérsz számon, amiket te találtál ki és még te vádolsz másokat hazudozással."

Szó szerint idéztem mindent, szóval itt tényleg te hazudozol.


"Tökéletesen képviseled a woke-ot."

Tehát azt mondod, hogy nem vagyok egy rasszista f*sz, mint ahogy te? MErt ezt vállalom. :)


Amúgy ha bármiben tévedtem volna, akkor cáfoltál volna. Erre mit teszel? Belekötsz egy szóba, aminek a definícióját elég pontosan használtam. Kifejezetten szánalmas és gyakorlatilag bizonyítja az igazamat.

2023. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Senior Séf ***** válasza:
Ez nem jobboldaliság kérdése. Minden kormánynak jól felfogott érdeke, hogy a fiatalok gyereket vállaljanak, akik a holnap adófizetői. Ráadásul a gyerekre költeni kell, ami a jelen adóbevételeit növeli.
2023. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

1. A sorozatos sértegetéseid egyrészt érvelési hibák, másrészt pont arra mutatnak rá, hogy nincs más a kezedben, csak a személyem támadása. Ezzel magadat minősítetted.

2. Az előbb még azzal magyarázkodtál, hogy nem írtad, hogy szó szerint benne kell lennie, most meg azzal, hogy te szó szerint idézted. :D Ami nincs ott, ugyanis egy nemlétező mondatrésszel toldottad meg az egyik válaszoló kommentjéhez, hogy aztán olyan álláspont ellen hadakozz, ami csak a képzeletedben létezik. Megafon módszer. Hazudsz és más vádolsz meg vele.

3. Az, hogy szerinted valaki vagy woke, vagy rasszista, pontosan azt támasztja alá, amit a lebutított sémák szerinti fekete-fehér gondolkodásról írtam. Ez az "aki az ellenzékre szavaz, az háborút akar" logika tükörképe, amit te itt előadsz.

4. Nem a woke szó szótári definícióját firtattam, hanem az eszmét magukénak vallók agresszív viselkedését, amire a te kommentjeid a példák. De ezt valószínűleg te is tudod, csak szándékosan játszod a hülyét, hogy megint olyanra reagálhass, amit te találtál ki.

2023. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos emberek minden belekötnek amibe csak lehet.


Mér nem vagy házas ? Mér nincs gyereked ? Mér csak 1 gyereked van ?

Mér nem vagy diplomás ?

Mér XBOX-ot veszel mér nem PS-t ?

Mér PC-t mér nem Konzolt ?

Kivel dugsz ? Vagy mért nem szoktál dugni ?


Plusz további 10.000-nél is több dolog.


A legegyszerűbb ha nem foglalkozol vele.

Meg am senkinek semmi köze hozzá !

2023. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Mert lassan kihal a magyarság. Sok a ci gány, sok az idegen betelepülő, a magyarok meg mennek ki dolgozni. Nem gondolsz bele, mi lesz ezzel az országgal???
2023. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

#27

"A sorozatos sértegetéseid egyrészt érvelési hibák"

Nem, amire te gondolsz a személyeskedés, viszont ott érvek HELYETT támadják a személyed. Ezzel szemben én érvek MELLETT tettem.

Vagyis megint ökörséget mondtál.


Ha valaki szőke, akkor kimondani, hogy szőke, az nem személyeskedés, hanem tényközlés. Ez igaz arra is, amikor azt mondom, hogy nem vagy pl. egy középiskolás szintjén, mert középiskolás tananyag az érvelési hiba, amit te láthatóan nem tudtál.


"Az előbb még azzal magyarázkodtál, hogy nem írtad, hogy szó szerint benne kell lennie, most meg azzal, hogy te szó szerint idézted. :D"

Ez simán szövegértési hiba.

Azt kérted korábban, hogy idézzem konkrétan, ahol X dolgot írtál. Azt az X dolgot konkrétan nem írtad le, viszont következik abból, amit írtál.

Majd kijelentetted, hogy olyan dolgokról beszélek, amik nem hangzottak el, ami viszont nem igaz, mivel szó szerint idéztem a mondandódat és annak következményéről beszéltem.


Szóval tanulj meg olvasni legalább.


"Az, hogy szerinted valaki vagy woke, vagy rasszista, pontosan azt támasztja alá, amit a lebutított sémák szerinti fekete-fehér gondolkodásról írtam."

Na, ez szintén ökörség, mivel ott halmazról és annak komplementeréről van szó.

Most ilyen kijelentés után tagadhatatlanul ostoba vagy, akármennyire akarod azt hazudni, hogy ez érvelési hiba, ez nem az, ez tényközlés.


A woke azt a halmazt jelenti, aki nem rasszista, ettől kezdve, ha valaki nem woke, akkor rasszista. Ez középiskolás matek, halmazelmélet.

Ha van egy páros számokat tartalmazó halmazod, akkor ha valami nincs benne, akkor az nem páros.


És egy halmaz és annak komplementere esetében nincs átmenet.


"Nem a woke szó szótári definícióját firtattam, hanem az eszmét magukénak vallók agresszív viselkedését, amire a te kommentjeid a példák"

Tessék, még egy példa az ostobaságodra. Semmi aggresszív nem volt a kommentjeimben és most azt hazudod, hogy mennyire azok, hogy alátámaszd az ökörségedet.

Egyébként meg nem, nem azokról beszéltünk, akik woke-ok, hanem arról a definícióról.


Nyugodtan olvasd el a #21-es kommentedet. Én elég egyértelműen a woke jelentéséről beszéltem, még idézted is és te erre reagáltál.

Ha te tényleg nem erről beszéltél, akkor itt javítanod kellett volna magad/engem, hogy nem a definícióról van szó. Ennek ellenére te elkezdtél röhögcsélni, mint valami tini p*csa, hogy "huhh, hát hogy elszólta magát".

Ez simán csak szánalmas rád nézve. Utólag próbálod úgy magyarázni, mintha másról beszéltem volna én vagy te.

2023. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!