Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldaliakat miért zavarja...

A jobboldaliakat miért zavarja, ha valaki nem akar gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A kormánypárti médiában sokszor ekézik azokat, akiknek nincs családjuk, a nyugati vezető politikusokat is többek között ezért is kritizálják, hogy Merkel, Scholz, Macron, Rutte, stb nincs gyerekük és milyen csúnya dolog az ilyen. Egyik évben még egyik képviselőjük azt is nyilatkozta, hogy "akinek nincs gyereke, annak nem számít a haza". A szingliket támadni szintén elég gyakori jelenség a jobboldalon.

Pedig ha meggondoljuk tulajdonképpen semmi köze másnak ahhoz, hogy ki hány gyereket vállal egyedül él, megházasodik vagy bárhogy él. Az is mekkora képmutatás, hogy azzal hencegnek mennyit nőtt a házasságkötések száma, mert a magyarok így akarnak élni, közben meg a hitelek, támogatások miatt van az egész, nem mert "Isten is így akarná". De ettől függetlenül nyugodtan vállalhatnak sok gyereket, senki nem bántja őket ezért. Ők miért nem tudják ugyanezt fordítva megtenni?



2023. máj. 17. 10:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
56%
Fogyóban van a nemzetünk, ez zavar. Az,hogy ki akar ,vagy sem gyereket, ez szàmomra magánügy
2023. máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Mert irigyek, hogy mások nem élik szolgaságban az életüket.
2023. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

#1

És ha elüldözik az embereket, akiknek a fizetéséből a családosoknak kedvezményt adnak, akkor az megoldja? Vagy én nem értem.

Jobb lesz, amikor már annyira nem lesz munkaerő, hogy végig a terhesség alatt, majd utána gyereknevelés mellett dolgoznia kell mindenkinek?

2023. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
49%

Jobboldali vagyok.


Egyik-másik politikus nevében nem nyilatkozhatok, de azzal én sem értek egyet, hogy mondjuk egy Angela Merkel a gyermektelensége miatt bármi kritika illethetné. Nekem is rengeteg konzervatív 30-as ismerősöm gyermektelen. Nem úgy hozta az élet, nem találtak olyan társat. Ennyi.


Szerintem az emberek többsége ezért nem ítél el senkit. Az már más kérdés, ha valaki túlságosan hangoztatja, hogy ő gyermektelen akar lenni és ebből probál valamiféle erényt kovácsolni.


Ami engem egyedül zavar, hogy van egy réteg a gyermektelen embereken belül, aki folyamatosan hőbörög, ha családtámogatás, gyermekvállalás támogatását célzó juttatásokat dobnak be. Az ő nyugdíját is az én gyermekeim fogják kitermelni, tetszik neki vagy sem. De bízom benne, hogy ez csak egy hangos, de kicsi réteg.


Én úgy látom kérdező, hogy akikről te beszélsz ők is egy hangos, de kicsi réteg, már ami az egyszerű polgárokat illeti.


A politikus más kategória.

2023. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
29%

Jelenleg párt nélküli, régen jobbikos jobboldali vagyok, így nem tudom, hogy én meg vagyok-e szólítva. De ha nem, akkor ne olvasd tovább!


Ha találkozom személyesen Gipsz Jakabbal, aki 45 éves és nincs gyereke, attól nem haragszom Gipsz Jakabra. Nem a személyek zavarnak, hanem a jelenség. És nem dühít, hanem elszomorít. Ennek az okai pedig:

-Hazafiasság. Ez nem úgy néz ki, amire a gúnyos balosok valószínűleg egyből gondolnak, hogy tele akarom születni a Kárpát-medencét és vissza akarom foglalni Erdélyt. Én valójában csak egy prosperáló Magyarországot szeretnék, ami gazdaságilag, kulturálisan fejlődik. Ez pedig elég nehéz vállalkozás, ha ennyire csökken az aktív korú lakossága az országnak, mint nálunk. Főleg, ha a meglévő aktív korú lakosság jelentős része eleve cigánytelepen él, vagy alkoholista, vagy mentálisan súlyosan beteg, stb.

-Sokszor az áll a gyermektelenség hátterében, hogy nehéz felnőni és felelősséget vállalni. Mondom, ha ismerem Gipsz Jakabot, akinek 45 évesen még mindig az az élete, hogy péntek este elmegy bulizni, hétvégén a másnaposság kipihenése után vasárnap estig videójátékozik, majd kezdi elölről a hetet a mamahotelben, attól még személyesen nem haragszom Gipsz Jakabra. De attól még elképedve nézem, hogy ez társadalmi normává válik.

-Amitől énnekem annyira herótom van, mint a kérdezőnek egyes jobboldaliaktól, azok azok a szélsőliberális nézetek, ami kifejezetten antihumanisták, idealizálják is a gyermektelenséget és istenítik az állatokat. Engem irritál például, ha egy kutyatartó magát apának vagy anyának hívja, és hangoztatja, hogy a kutyájuk milyen okos és ügyes, bezzeg a babák csak sírnak és bekakálnak. Az előző példa Gipsz Jakabja csak egy nagyra nőtt gyerek, aki valószínűleg vicces és tele van jó sztorikkal. Viszont a "kutyaapuk" és "kutyaanyuk" akikkel én találkoztam, egytől egyik rendkívül nárcisztikus, instabil érzelmi világú és rosszindulatú emberek voltak.

2023. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%

#5


Magyarán az élet a szolgaságról szól.

Ne legyen hobbid, hanem egy biorobot, tenyészállatként éld le az életedet.

Ez nem hazafiság, hanem kizsákmányolás.

Ha szegény, átlagos családba születsz, hatalmas hátránnyal indulsz, ha ez mellett gyereket vállalsz, örökké szolga leszel, ki leszel szolgáltatva a gazdagoknak.

Jó, hogy egyre többen átlátnak a szitán, mert így egyszer véget érhet a modernkori rabszolgaság

2023. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy jobboldali vagyok-e, ez viszonyítás kérdése. Konzervatívnak gondolom magam és szeretem a hazámat.

Nekem nincs gyerekem, nem is akarok, így nyilván az sem zavar, ha más sem akar. Ez egy olyan kérdés, amibe egy személy (legyen politikus vagy sima polgár) akkor kötnek bele, mikor már a szakmai, rendes érvek elfogytak. Szerintem kár ebből politikát csinálni, mert a gyerek nem vállalás mögött nagyon sokféle ok áll, ezért kár tipizálni.

Én személy szerint több olyat ismerek, ahol nincs gyerek, de munkájával jobban hozzátárul a társadalom, más emberek és tágabb értelemben az ország jobblétéért, mint a sokgyerekes. Nem szeretem ezt a szemléletet, ami szerint aki szült/nemzett, arra pusztán ezért fel kell nézni, mert mennyit tett, bezzeg aki nem...

2023. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%
Az ötös válaszoló gondolom, troll, de tényleg vannak emberek, akik így gondolkodnak. Engem nem a gyermektelenség zavar, hanem a családosok megbélyegzése. Az elfogadás bajnokai pont úgy sztereotipizálják a nekik nem tetsző társadalmi csoportokat és mossák össze őket minden mocsokkal, ahogy a kormány teszi. Innentől nincs joguk emiatt panaszkodni a Fidesz kommunikációjára, mert őkis pont ugyanolyan gyűlöletkeltő propagandát nyomatnak, csak más célcsoportok ellen, például családosok, keresztények, vidékiek, nyugdíjasok.
2023. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
63%
Hatos válaszolóra vonatkozott, amit írtam, elnézést az ötöstől!
2023. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Én nem bántok senkit, akinek családja van, örvendek, ha úgy érzi ettől boldogabb és teljesebb az élete. Csak ne hozzanak örökké olyan helyzetbe, hogy nekem magyarázkodnom kelljen, hogy nekem miért nincs. Márpedig elég sokan tesznek fel ilyen kérdéseket és nem értem miért rugóznak rajta annyit.
2023. máj. 17. 12:23
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!