Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most ez mit jelent? Akkor az...

Most ez mit jelent? Akkor az unió nélkűl itt megállna az élet? Tisztába teszi ezt valaki, vagy én vagyok teljesen analfabéta gazdasági ügyekben?

Figyelt kérdés

Volt egy kellemetlen beszélgetésem egy fideszes ismerősömmel, ráadásul a megyénk egyik kis falujában ő a polgármester/ képviselő. Én nem vagyok se fideszes se ellenzéki, áprilisban bár sokan mondták, hogy gyurcsány miatt menjek el szavazni nehogy esélyt kapjon,nem volt kedvem elmenni...

Ez a polgármester család jó barátja és most pont azt mondogatta nekünk, hogy az uniós pénzek hiánya pont azt fogja eredményezni, hogy teljesen függetlenek legyünk az uniótól, a gazdaság minden...

A lényeg, ami most nagyon meglepett. A városunkban volt egy szép uszoda, iskolás korom óta odajártam úszni, nemrég viszont bejelentette, hogy bezár végleg. Ennek oka az, hogy bár 2017-ben volt egy nagy felújítás ( uniós pályázat) , most 2022-ben is kellett volna egy nagy korszerűsítés, nyilván a magasabb rezsi miatt, de 5 pályázat beküldése után se kapták meg rá a támogatást, majd kiderült, hogy az uszoda veszteséges és a covid után már csak amiatt tudták kis ideig üzemeltetni, mert 2017ben az a támogatás hatalmas összegű volt...

Tehát jelenleg normális uszoda nem működik mostmár a városunkban, mert a másik kifejezetten csak a versenysportolóknak van. Városi polg.mester azt mondta, hogy újranyitásról csak akkor beszélhetünk, ha megérkeznek a források..

Furcsa az is, hogy 2022 óta eléggé megfeleződtek a fejlesztések alapból a városban, előtte viszont minden hónapban valami nagy felújítás volt... Tudom, hogy az unió nem fog 1 fillért se adni, ezért nem értem, hogy akkor mi lesz? Főleg úgy, hogy a béremeléseket kötnek a forrásokhoz.. Ha az ember végigmegy a városon és végignézi a dolgokat, kb. 90% ,,uniós pályázatot nyert fejlesztés", kvázi ez mit jelent? Mennyi fejlődés mehetett volna végbe ezek nélkül?

Nem voltam sose nagy politizáló, de a fideszes családom is szídja folyamatosan az uniót, miközben az tisztán látszik egyre jobbam, hogy Magyarország gazdasága nem áll úgy, hogy az unió nélkül is működőképes legyen... Megosztó téma



2023. máj. 19. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudja e vagy megkérdezted/ megkérdeznéd tőle, hogy tud-e valamit lesz-e vagy mikor lesz EU kilépés, ha lesz… és írj ide legalább tudnànk előtte felkészülni
2023. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Eu kilépés hamarosan.
2023. máj. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

11:36


Időpont vagy tipped van-e ?

2023. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

"Tudom, hogy az unió nem fog 1 fillért se adni, ezért nem értem, hogy akkor mi lesz?"


Rosszul tudod, most is áramlanak az országba EU-s pénzek, és a jövőben is fognak. Egyes támogatási formákból eredő pénzek nem jönnek csak, amik, bár elég komoly összegeket tesznek ki, de az viszont akkor sem igaz, hogy egy fillér sem fog jönni.


"Főleg úgy, hogy a béremeléseket kötnek a forrásokhoz.. Ha az ember végigmegy a városon és végignézi a dolgokat, kb. 90% ,,uniós pályázatot nyert fejlesztés", kvázi ez mit jelent? Mennyi fejlődés mehetett volna végbe ezek nélkül?"


Szerintem te is tudod a választ. Munkahelyeken, egyetemeken, vasútállomásokon, kórházakban, egyes üzletekben... sok ilyen táblát látsz. Ne higgyj annak, aki azt mondja, hogy az EU csak játszóterekre és kilátókra ad pénzt, az EU-s pénzek szinte minden területet lefednek, és nem egy cégnek, kis- és középvállalkozásnak, őstermelőnek a fejlődését, fennmaradását segítették már.

2023. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem állna meg az élet. Akkor sem állt meg, amikor még nem voltunk EU-tagok.
2023. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


Nem áll meg az élet, de hülyeség azzal példálózni, hogy "sem állt meg, amikor még nem voltunk EU-tagok". Akkoriban teljesen más volt a gazdasági berendezkedésünk is. Most rengeteg cég profitál abból pl. az EU-s vámunióból, ha most hirtelen ez megszűnne, hatalmas leépítések lennének, kereskedelmi cégek százai mennének csődbe egyik napról a másikra.

Nem csak az áruk mozognak szabadon az EU-b belül, de a tőke is, ami nem csak pénzt jelent, hanem kölcsönt, hitelt, beruházást, stb. is, ettől megint csak rengeteg cég függ. Én is kereskedek egyébként, külföldi apró oldalakon árulok dolgokat, amiket részben vagy egészben sokszor szintén külföldről szerzek be, és nem ritkán külföldre adok el (90%-ban EU-s országokba).

Az EU-n belüli szabad munkahely-létesítés és tanulás is fontos sok embernek, minthogy sok magyar dolgozik és tanul külföldön.

2023. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező

Szerintem keversz két dolgot.

A források amiket a polgármester vár azok nem scak a felújításra kellenek, hanem magára a működtetésre is.

Az elmúlt évben iszonyat mértékben - közel tízszeresére megnőtt a közületek költsége a megemelt villany, gáz, távfűtés költségek miatt.

A település bevétele viszont nem nőtt ilyen ütemben. Azért kellett bezárni az uszodát - mint sok más létesítményt is kellett még azokat is amik magán kézben vannak - mert a téli időszakban nem tudták kitermelni a bevételekből (vendégek belépője+önkormányzati támogatás a diákokra, egyebekre) a kiadásokat. Egyszerűen nem volt miből kifizetni a számlákat egy uszodánál.

Azóta kis mértékben csökkentek az árak, de a költségek még így is az egekben vannak a korábbi évekhez képest és a következő ősszel a fűtési szezon ugyanúgy problémás lesz.

Egy település a költségeket vagy úgy tudja csökkenteni, hogy elvégez egy nagyobb beruházást = felújítást a létesítményben, vagy kap pénzt, azaz forrást a számlák kifizetéséhez.

A fejlesztéshez ott lenne az az uniós alap ami éppen a covid utáni elindulást segítené, meg ott vannak más hasonló uniós pénzek amiket nem adnak ide az országnak. Ami bevétele az államnak van abból is megy most sok pályázat és hasonló támogatás, de mindenhova nm jut egyszerre belőle. Ez az amiről beszél a polgármester, hoyg egyszerűen plusz bevételre lenne szükségük az uszoda megnyitásához és fenntartásához, kb. tízszer annyi pénz kellene hozzá, mint a korábbi években kellett és nem sikerült ilyen pályázaton nyerniük.

A baj az, hogy az unióba be is fizet az ország nem kevés pénzt, de vissza a közös alapból már nem kapja meg azt ami az unió által elfogadott költségvetésből járna.

Ha nem kapunk uniós pénzeket akkor is tud működni az ország, csak akkor nem kell befizetnünk a tagdíjat.

Ez olyan, mintha te befizetnél egy társasutazásra busszal, a pénzedet beletetted, hoyg majd közösen utaztok, majd jönnének azzal, hogy nem szállhatsz fel a buszra mert nekik nem tetszel. Utána meg szóvá teszik, hoyg te miért nem értél már oda velük együtt, kezdődne a közös program. Csak ehhez neked még egyszer ki kell fizetned az útiköltségedet - amit már megfizettél korábban - hogy eljuthass ugyanoda, nekik meg nem. Ők közben elhasználják a te befizetett pénzedet a maguk kedve szerint a maguk hasznára másra.

2023. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lényegében nem rögtön, de idővel egyre nehezebb lenne a gazdaság, a társadalom működése. De no problémó:

Legalább ismét elővehetjük a nemezsapkát, a kumiszt, a sámándobokat, az ekhós szekereket ökrökkel vagy lúval vontatva, és természetesen a sátrakat így a XXI. sz.-ban.:)

2023. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es igen igazad beszélsz, viszont az okokkal legyünk tisztában. Az én szüleim is fideszesek, viszont nyilván ők is tisztában vannak azzal, hogy sok ideadott forrás nem a megfelelő helyre kerül, elég megnézni pl. Egy parkfelújítást, némelyik irreális, tehát nyugaton nem kerülne ennyibe. Ezzel a legtöbb kormánypárti is tisztában van, ez konkrétan már a rendszer alapja, nem kell rajta meglepődni, Bajnay-Dobrev hasonlók ugyanezt csinálták, annyi különbséggel, hogy ők gyakorlatilag elvtársak voltak..valamilyen szinten az uniót is meg lehet érteni, mert Varga Juditék is bevallották, hogy nem volt tisztán látható, hogy a források hova/ mennyi kerül, ezért is hoztak létre emiatt egy intézményt. Az viszont tény, hogy szükségünk van minden forrásra, már látszódik sajnos milyen az ha nincs, ezt az a polgármester ismerősünk is bevallotta...
2023. máj. 19. 16:02
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Szerintem meg borzasztóan gáz 13 év kormányzás után Bajnay-ra meg Dobrev-re mutogatni. Ez tipikusan az a szint, amikor valaki már nem tud rosszat mondani a másikra, de a hőn szeretett pártját mégis muszáj mentegetnie valahogy, ezért kitalálja, hogy "De hát Gyurcsány is lopna!!!". Hagyjuk már ezt, ostoba, dilettáns, fanatikus hozzáállás.

2023. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!