Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarország lakosságának...

Magyarország lakosságának nagy százaléka tényleg pénzügyi és gazdasági analfabéta?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben több alkalommal is belefutottam olyanba, hogy az adott illető a legalapabb dolgokkal se volt tisztába. Elég rémisztő..

2016. ápr. 23. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nézd meg az itteni kérdéseket meg azt, hogy hány hülye vesz fel hitelt a semmire. Sajnos az iskola nem az életre nevel...
2016. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Múltkor a buszon mögöttem arról beszélt egy ember, hogy nem érti ha az államnak nincs elég pénze, akkor miért nem nyomtat többet..


Bár ez már tuti szélsőséges idiotizmus. Legalábbis remélem.

2016. ápr. 23. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb ember még az áfát sem érti,nem tudja mi a különbség a nettó,bruttó között, vagy hogy lehet nettóból kiszámítani,mennyi a bruttója. A döbbenet, hogy a kollégáim nagy része sem tudja...
2016. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szép. Mi ennek az oka? Elavult oktatás? Rengeteg lexikális tudást nyomnak a gyerekekbe, az ilyenekre meg nincs idő.
2016. ápr. 23. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Részben az oktatás, részben az igénytelenség, nemtörődömség. Mert ha képbe akarok kerülni alapszinten a pénzügyekkel, akkor az interneten de akár a könyvtárban is simán megtehetem. Amikor olyan horderejű döntést hozok, hogy egy életre eladósítom magad de fingom nincs, hogy mi az a kamat, mi az az annuitás, devizakockázat, kamatkockázat és ezek fényében nem tudom felmérni, hogy mit engedhetek meg magadnak az nettó ostobaság.
2016. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Részben az oktatás, mert egyáltalán nincs ilyesmiről (és sok más, valós életben jelentkező dologról) oktatás. Részben az emberek teljes nemtörődömsége, hogy semminek nem képesek utánanézni.
2016. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte minden korosztálynál találkoztam ezzel a problémával(20-tól 60-ig)
2016. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak itt, a GYIK-en volt jó pár ember, akinek én magyaráztam el a következőket:

- százalékszámítás

- bruttó és nettó áfakulcs különbsége

- nettó, bruttó és szuperbruttó fogalma

- egykulcsos és többkulcsos adózás mibenléte

- terület és térfogat számítása

Egy érettségizett ember összesen 12 éven át tanul matematikát ebben az országban. Ez az eredménye.

2016. ápr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hála a kádár rendszer népbutításának!

Mikor egy normál, egy munkahelyes adóbevallást könyvelővel csináltatnak nehányan...


A kedvenceim:

Takarítónéni:" há' én nem túlórázok, mer' akkó MÁSIK adókategóriába esek! (2015-ben)"


Emberke reklamál a bérszámfejtésen: "ha szabin voltam, mér'

csökkentették az alapfizetésem, hiszen a szabira az alapfizetésen felül plusz pénz jár!"


Öntudatos adós:"milliós tartozásom van, de havonta fizetnék 5000 ft-ot, hogy nehogy kiessek a fizetési hajlandóságból!"


Legtöbbször a gyik-en:"miattam jöhet a végrehajtó, nincs a nevemen semmi!"


Nénike a vizmű ügyfélszolgálaton: "de a víz alapdíjat azt visszakapom, ugye?"


Ilyeneket hall, olvas az ember...

:-)

2016. ápr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most találtam:


"A kérdező kommentje:


De akkor megtehetem azt,hogy pl. ha van a munkahelyem 20 szabadságom, akkor mindet kiveszem, majd azután új munkahelyre megyek és ott megint kapok pl. 20-at (vagy amennyi arányosan)?"


lol

2016. ápr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!