Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mikor jut el odáig a...

Vajon mikor jut el odáig a magyar társadalom, hogy átlát a propagandán?

Figyelt kérdés

Amikor majd a gyurcsány show és az lmbtq maszlag helyett a valódi problémákról követel információt? Amikor elkezd a magyar átlag ember az oktatással, az egészségüggyel, a népnyúzással foglalkozni? Amikor nem trianon miatt lázongunk és az oroszok mellé állunk, hanem fejlődni akarunk és ismét a szövetségeseinkkel dolgozunk majd együtt?


Mikor jut el végre odáig a magyar nép, hogy a vak gyűlölködés helyett átgondolja a helyzetét és elkezd fejlődni, változtatni a hozzáállásán?


Vagy mi mindig egy meghunyászkodó, szenvedő, áldozat szerepben pózoló nép leszünk ahogy a himnuszunk is mondja?


2023. máj. 23. 15:50
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
67%

#30

"Fogyasztás visszaesése, magyarok szegényedése. Ennyit a fideszes "tele kosarakról"."

Ez mind szép, csak éppen a KSH, amire a linked hivatkozik az élelmiszerek terén 1,6%-nyi visszaesést mér, nem pedig 10%-ot, mint azt az újságíró állítja.

[link]


"Technikai recesszió, két negyedévben is minuszban voltunk. A nagy duma hogy magyarország fejlődik meg előre megy, kamu az egész."

Ismét KSH-ra hivatkozik a cikked, amiből nem ez derül ki. Egyrészt a cikked cikked GDP-változásról beszél, míg a behivatkozott KSH cikk meg GDP VOLUMEN-változásról. Szép csúsztatás.

Valamint:

"A bruttó hazai termék volumene Magyarországon 2022 III. negyedévében 4,0%-kal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva."

Eurostat 4,8%-os gazdasági növekedést mér 2022-ben.

[link]


"A koronavírus alatt bezárt boltokról, benzinkutakról, éttermekről, hotelekről alig van statisztika, pedig többtízezer ember elvesztette az állását mindenféle állami támogatás nélkül. Külföldön - még romániában - se volt hasonló katasztrófa."

Semmiféle katasztrófa nem volt sem itt, se külföldön. Érdekes több tízezer munkanélkülire hivatkozni, mikor a koronavírus ideje alatt még így is alacsonyabb volt a munkanélküliség, mint az MSZP kormányzások bármelyik évében.


"Ausztriában bármelyik újság alapján ugyanannyiba kerül az élelmiszer mint itt, nem érdekel a fideszes propaganda hogy ott minden dupla annyi..."

Fideszes propaganda volna a Numbeo mérése? Egy olyan statisztikai oldalé, aminek semmi köze a Fideszhez? :D

Így írtad szó szerint: "Ilyen szavazóktól, hogy lehetne elvárni, hogy előremutató döntést hozzanak az OBJEKTÍV STATISZTIKÁK és példák alapján?"

Neked a Numbeo (ami külföldi) nem elég objektív, de amúgy a magyar KSH-ra hivatkozol, amit többször is az a kritika ért, hogy a kormány által megrendelt statisztikákat gyárt.

Ilyen az, amikor nem az alapján vélsz hitelesnek egy statisztikát hogy ki írja, hanem az alapján, hogy olyat írnak-e benne, ami a szájízednek megfelel. :)

Hozzáteszem a KSH sem támasztja alá, azt amikben a cikkedben szó van, és hivatkozik.


"Nem véletlen vagyunk kb elsők szív és érrendszeri betegségekben, depresszióban, rákban. A szar egészségügy, orbán disznózsíros imidzse és a rossz ételek nagyban hozzájárulnak ehhez."

Orbán disznózsíros imidzse és a Fidesz kormányzása előtt hanyadikok voltunk?


"Az EU pénzek hiánya meg alapból meglátszik, anélkül nincs se a vidéknek pénze"

Ez megint egy értelem nélküli sallang. Mi az hogy nincs pénze vidéknek? Hol alakult ki pénzhiány az EU-s pénzek visszatartása óta?


"se a tanároknak, se semminek."

Az orvosoknak volt, és másoknak is, a tanároknak is lesz.


"Bezzeg orbánéknak kétszer volt azóta fizuemelés... arra telik a birkák adójából."

Nem csak Orbánéknak, hanem azoknak is, akiktől ti kormányváltás vártok. És igen, igazad van, arra telik, de ez egyszerű matematika. 199 ember fizetésén jóval kevesebb kerül 500 ezret emelni, mint 100 ezer emberén 5 ezret.


"Olvassatok más médiát is a kormányén kívül mert így a hazugságok 80%-át meg se halljátok..."

Egy kormánymédiás tartalomra nem hivatkoztam. A Numbeot hoztam linként, ami szerinted Fidesz-propaganda...

2023. máj. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

#31 Az a baj, hogy hiába írod le ezeket, szépen elereszti a füle mellett. Majd legyint és közli, hogy akkor sem úgy van, hiába cáfoltad. Eddig is ezt tette.

Eldöntötte, hogy itt minden sz@r, bezzegkülföldön meg minden IS jó és minden a zorbán hibája meg diktatúra és ellopták. Ehhez igazít mindent.

2023. máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Amúgy egy halk megjegyzés így külső megfigyelőként: azért lehet a végtelenségig vitatkozni, mert egyszerre van mindkettőtöknek igaza, és egyikőtöknek sem. Így nyugodtan hihetitek azt, hogy a másik egy elvakult idióta, pedig egyszerűen annyiról van szó, hogy egyikőtök sem nyitott a másik érvelésére, és egyikőtök sem keresi a konszenzust.


Mondok egy példát: egyikőtök azt állítja, hogy recesszió van, a másikótok azt, hogy növekedés. Akkor valaki biztosan vagy hazudik, vagy idióta ugye? A gyönyörű, hogy egyik sem.


Mindössze arról van szó, hogy az átlagosan 25% infláció azt jelenti, hogy a magyar megtermelt össz GDP Forintban vett értéke 25%-al több lett, ezt nevezik nominális GDP emelkedésnek. Ugyanakkor ha a termelési és fogyasztási volumen 5% csökkenést mutat, akkor reál értéken véve technikai recesszióban vagyunk. És eljutottunk oda, hogy mindkettőtöknek igaza van, lehet egymást hülyézni.


Egyikőtök említette az államadósság példáját. Kormányzati bravúrnak tűnik, hogy ilyen helyzetben nem eladósodnak, hanem még le is faragják az államadósságot. Valójában meg annyiról van szó, hogy ha a fent említett 25%-os nominális Forint GDP emelkedés mellett nem bocsátasz ki újabb kötvényt, akkor a GDP arányos államadósságod csökken, pedig a tőke ugyanannyi maradt. Nem a kormány csökkentette az államadósságot, hanem elinflálódott. Ez kormányzati szempontból ugyanolyan előnyös, de mondjuk nagy politikai teljesítménynek azért nem állítanám be.


Ezzel nem azt mondom, hogy Orbán egy gyökér, meg azt sem, hogy Magyarország egy putri. Egyszerűen azt mondom, hogy a kép árnyaltabb. Én azon a véleményen vagyok, hogy az Orbán kormány nem teljesít jól, nagyon rosszak a prioritásai és toxikus a működése, de nem azért mert "balos", meg "libsi" vagyok, meg propagandát eszek, hanem próbálok pragmatikusan közelíteni.

2023. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
62%
a gombák nem látnak.
2023. máj. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

#33 "gy nyugodtan hihetitek azt, hogy a másik egy elvakult idióta, pedig egyszerűen annyiról van szó, hogy egyikőtök sem nyitott a másik érvelésére, és egyikőtök sem keresi a konszenzust."

Ez így lenne ha idiótának nevezném az első pillanatban azt aki nem ért velem egyet és nem próbálnék meg érvelni. Csakhogy megteszem és utána ütközöm abba, hogy a másik a valóságot tagadja le és engem nevez elvakultnak, megvezetettnek, birkának stb.

Vannak dolgok amikben nincsen konszenzus, mert nem lehetséges. Ilyenkor határozottan dönteni kell, hogy erre vagy arra megyünk-e tovább, nem lehet középen haladni, mert ott csak a fal van.

"Én azon a véleményen vagyok, hogy az Orbán kormány nem teljesít jól, nagyon rosszak a prioritásai és toxikus a működése, de nem azért mert "balos", meg "libsi" vagyok, meg propagandát eszek, hanem próbálok pragmatikusan közelíteni."

A te véleményed is csak egy vélemény és ugyanúgy egyoldalúan ítélsz meg dolgokat, miközben másoknak elmagyarázod, hogy a dolgok nem ilyen egyszerűek hanem árnyaltabbak.

Igen, a dolgok nem egyszerűek, az életünk határpontjai azonban igen. És ezek jól megfoghatóak, miközben a háttérben valóban nagyon bonyolult dolgok vannak. Ilyenkor ha valaki leír olyat, hogy ma sokkal rosszabb az élet, mint gyurcsány idején, arra nem lehet bonyolult pénzügyi meg gazdasági fejtegetésekkel jönni, mikor teljesen nyilvánvaló baromság. csak annyit lehet rá mondani, hogy nem igaz és elé tenni pár kézzel fogható adatot esetleg. Éppen így gondolhatod te rossznak az Orbán kormányok gazdasági tevékenységét, mégis ott vannak a mérhető számok, eredmények, amikben nem tudsz mást tenni, mint összehasonlítani azokkal az évekkel amikor azok voltak kormányon akik újra kormányra akarnának kerülni.

Minden gazdasági helyzet, minden év teljesen más, így a meghozott intézkedések, döntések és azok következményei is mások lesznek. Ami jó volt 1997-ben az rossz volt pár évvel később és lehet, hogy idén megint jó döntés lenne. vagy ugyanaz a döntés egyik évben hasznos, a következőben meg káros a gazdaságnak, miközben nem is most hozták meg hanem sok-sok évvel korábban mások.

Vannak dolgok amikben lehet "egyrészt-másrészt" véleméynt alkotni és kell is. De amikor határozott kijelentést tesz valaki ami egyértelműen téves avgy hazugság, akkor nem tudsz így válaszolni. a másik úgyis csak azt fogja fel belőle amit akar.

Számtalanszor válaszoltam részletesen leírva mit miért gondolok, mi az ami valóban úgy avn ahogy írta mi az ami nem stb. stb. a végén jött a válasz: akkor is o1g, meg ez fideszpropaganda stb.

2023. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

#35, szerintem egy kicsit félreértettük egymást. Én nem azt mondtam, hogy a Fidesz egy szar, és ezt be tudom bizonyítani, hanem azt, hogy a kettőtök vitája azért értelmetlen, mert mindketten valós érveket hoztok a szubjektív véleményetek alátámasztására.


Olyan a beszélgetésetek, mintha egy félig töltött pohárról veszekednétek, és közben az egyikőtök azon örjöngene, hogy mennyit locsoltak mellé, a másikótok meg azt méltatná, milyen sokat öntöttek bele. Mindkettő ugyanannyira igaz, vagy hamis, teljesen szubjektív.


Amit speciálisan ki akartam emelni, hogy egy ilyen téma még olyan csavarokkal is meg van fűszereve, hogy ha mondjuk menet közben a pohár mérete változott, de a víz mennyisége nem, akkor vajon milyen irányba változott a helyzetünk.

2023. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

36# Ezek nem szubjektív dolgok hanem ferdítések.


Mint amikor a munkahely teremtésbe beleszámolják a külföldön dolgozókat, a közmunkásokat, azokat akiknek nyugdíj mellet kell dolgozniuk mert éhenhalnának, a diákokat és az orvosokat/tanárokat akiket úgy könyörögnek vissza 90 évesen.


A fideszes tapsol és ujjong, aki pedig utánaolvas elszörnyülködik... és végülis nem hazugság, csak úgy csavarják a statisztikákat ahogy akarják.

2023. máj. 24. 16:05
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

#37 Megint egy állítás.

Honnan veszed, hogy mindezeket beleszámították a munkahelyteremtésbe és honnan veszed, hogy korábban nem volt benne a számokban, tehát a különbözet nem ugyanaz amit új munkahelyként mondanak?

Közel 1 millió esetében tényleg az lenne a fontos, hogy van benne pár ezer nyugdíj mellett dolgozó meg százezer közmunkás?

2023. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

#33

„Amúgy egy halk megjegyzés így külső megfigyelőként: azért lehet a végtelenségig vitatkozni, mert egyszerre van mindkettőtöknek igaza, és egyikőtöknek sem.”

Már ne haragudj, de a mindkettőtöknek igaza van felvetésedet hogyan lehet alkalmazni például arra, hogy az élelmiszerárak és a bérleti díjak Ausztriában ugyanakkorák, mint idehaza? Aztán ha jön egy nem tetsző cáfolat az el van intézve annyival, hogy propaganda.


„Így nyugodtan hihetitek azt, hogy a másik egy elvakult idióta, pedig egyszerűen annyiról van szó, hogy egyikőtök sem nyitott a másik érvelésére, és egyikőtök sem keresi a konszenzust.”

Én mikor nem voltam nyitott a másik érvelésére?


„Mindössze arról van szó, hogy az átlagosan 25% infláció azt jelenti, hogy a magyar megtermelt össz GDP Forintban vett értéke 25%-al több lett, ezt nevezik nominális GDP emelkedésnek. Ugyanakkor ha a termelési és fogyasztási volumen 5% csökkenést mutat, akkor reál értéken véve technikai recesszióban vagyunk. És eljutottunk oda, hogy mindkettőtöknek igaza van, lehet egymást hülyézni.”

Az általam linkelt Eurostat adatai real GDP növekedést mutatnak, tehát nem csak az inflációból adódó nominal GDP növekedésről van szó.

És lehetséges, hogy vannak olyan negyedévek, amikor mínuszosak vagyunk, de nem egy-két negyedév alapján kellene véleményt alkotni, és elkönyvelni, hogy Magyarország nem is fejlődik, hanem összességében nézni az elmúlt 12-13 évet.

Volt egyébként olyan negyedévünk, ahol nálunk volt a legmagasabb a növekedés, talán csak a horvátok voltak előttünk. Az az ellenzékiek közül senkit nem érdekelt, vagy csak egyszerűen kamunak könyvelték el, de amikor ugyanaz a forrás olyat állít, ami nekik tetszik, azt tényként kezelik. A kérdező is elkövette ugyanezt, de azért az objektivitással jön. :)


„Én azon a véleményen vagyok, hogy az Orbán kormány nem teljesít jól, nagyon rosszak a prioritásai és toxikus a működése, de nem azért mert "balos", meg "libsi" vagyok, meg propagandát eszek, hanem próbálok pragmatikusan közelíteni.”

Én azon a véleményen vagyok, hogy az Orbán kormány átlagosan teljesít, de még ezzel együtt is sokkal jobban, mint az MSZP.


#36

„szerintem egy kicsit félreértettük egymást. Én nem azt mondtam, hogy a Fidesz egy szar, és ezt be tudom bizonyítani, hanem azt, hogy a kettőtök vitája azért értelmetlen, mert mindketten valós érveket hoztok a szubjektív véleményetek alátámasztására.”

Valós érvek? Ismét ne haragudj, de arra a szubjektív véleményre, hogy az osztrák árak ott vannak, mint a magyar miféle valós érvet láttunk? Vagy arra, hogy 15 év politkája mit sem ér? Erre az az érv, hogy van pár tized százalék visszaesés az X-ik negyedévben az Y-adik negyedévhez viszonyítva?


#37

„Mint amikor a munkahely teremtésbe beleszámolják a külföldön dolgozókat”

A foglalkoztatottak számába mindig is beletartoztak a Magyarországon élő külföldön dolgozók, nem a Fidesz kezdte el, és nem csak Magyarország csinálja.


„a közmunkásokat”

Mert a közmunkások foglalkoztatottak, mivel munkát végeznek. Beleszámítanak a foglalkoztatottak számába, de cserébe lehúzzák az átlagbért az alacsony fizujukkal.


„azokat akiknek nyugdíj mellet kell dolgozniuk mert éhenhalnának”

Nem sok embert fenyeget éhhalál, a 2010 előtti érából valószínűleg kevesebbet, és szintén beleszámolták már a Fidesz előtt is.


„a diákokat és az orvosokat/tanárokat”

Ööö… már az is baj, hogy az orvosok és tanárok beleszámítanak?

Szerintem nagyobb komiszság, hogy a bolti eladók is benne vannak, meg a pincérek. Milyen pofátlan már a Fidesz, még ilyenekre is vetemedik a jó statisztika érdekében! :D


„A fideszes tapsol és ujjong, aki pedig utánaolvas elszörnyülködik...”

De min szörnyülködik el? Mi elszörnyülködnivaló van a foglalkoztatottsági/munkanélküliségi mutatóinkon?

2023. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

"a mindkettőtöknek igaza van felvetésedet hogyan lehet alkalmazni például arra, hogy az élelmiszerárak és a bérleti díjak Ausztriában ugyanakkorák, mint idehaza?"


Először is tisztáznám: szerintem nem ugyanakkorák az árak, szerintem ez a szlogen egy szubjektív benyomás, azaz nem a magyar áraknál, hanem az egyszeri magyar ember várakozásánál alacsonyabbak az ottani árak. Ebben viszont a részletek is sokat számítanak.


Például a magasabb átlagos ár egyik oka lehet az, hogy a nagyobb vásárlóerő miatt magasabb a cuccok átlagos minősége is. Amikor Németországban jártam, nem igazán láttam olcsó kínai üzleteket az utcákon, az áruházakban jóval magasabb minőségű ruhákat láttam, de k.rva sok pénzért. Itthon is lehet olyan cuccokat kapni mint ott, de kb ugyanannyiba is kerülnek. Viszont mivel nem lehet filléres árut venni, ezért az átlag ár magasabb.


Élelmiszerre nézve pl amikor bementem a német Lidl-be, azt láttam, hogy azért valamivel drágább, de hatalmas, nagyságrendi különbséget nem éreztem a kasszánál. Kb ugyanazt kaptam, ugyanannyiért, vagy valamivel drágábban. Különbség, hogy ott az a választék legalja, nálunk meg egy eléggé korrekt hely bevásárolni. A magyar ember, ha kimegy, azt látja, hogy végeredményben ugyanott van, mintha itthon lenne.


Szerintem ez elbérletekre is áll. Simán magasabb az átlagos ár, de szerintem ott az átlagos lakás is jobb. Ha kiveszek egy csinos, visszafogott lakást, mondjuk, hogy mondjuk 20%-kal többe kerül, mint amiben itthon laktam, de egyrészt ennyi eltérés itthon is benne van, másrészt meg ott az egy belépő szint, itt meg egy közepes. Személy szerint én mit látok? Alig lakom drágábban, mint itthon, ezért kijelentem, hogy nem drágább. Pedig de.


Van egy haverom, aki Szegedről költözött Grazba. Először azt mondta, hogy az ottani albérletárak érzésre Budapestiek. Mivel Budapestet Bécshez kellene hasonlítani, ez egy csalóka összevetés, de ő mint költözési célpontokat hasonlította össze, és azt látta, hogy Grazban többet keres, de ugyanannyiért lakhat, mint Budapesten lakott volna hasonló körülmények között.


"Én azon a véleményen vagyok, hogy az Orbán kormány átlagosan teljesít, de még ezzel együtt is sokkal jobban, mint az MSZP."


Ez megint a két külön irányból érvelés: én nem látom értelmét annak, hogy az akkori MSZP-t és a mostani Fideszt , összevessük. Nem azért, mert baromira szerettem volna az MSZP-t, hanem mert nagyon eltérő körülmények és lehetőségek között kormányoztak. Szerintem a Fidesznek többször jobb lehetőségei vannak, mint az MSZP-nek voltak - pl nincs velük szemben egy erős Fidesz ellenzékben - valahogy mégsem érzem ezt a különbséget.


De ez megint a félig teli, félig üres pohár esete, szóval nem nyitom ki ezt a témát, csak szerettem volna reagálni.

2023. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!