Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fajul ez a hatalom...

Meddig fajul ez a hatalom megerősítés még?

Figyelt kérdés
[link]
2010. okt. 11. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Eddig is így volt: az ortt-ben kormánypárti többség volt, azaz a kormánypártok döntöttek mindenről. Az, hogy dísznek volt egy ellenzéki kisebbség is az ortt-ben, nem változtatott ezen.


Nem történt "hatalommegerősítés", max. a képmutatás szűnt meg.

2010. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A Fidesz azzal, hogy 2/3-os többséget kapott, mondhatja, hogy az ország /jelentős többsége/ felhatalmazta a döntések meghozatalára, és azt végre is hajtja.

Ennyi...

2010. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Eddig sem a kormánypártok döntöttek, mert az ORTT-ben a Fideszeseknek is sok szavuk volt. Most viszont az egész média a kezükben lesz!

Orbánnak már csak az új főügyészt és az MNB elnökét kell pártkatonákból kinevezni. A főügyész jelöltje a régi Polt Péter,aki kimosta a piszkos ügyeiket,őt is 9 évre akarja megválasztani. Akkor már valóban minden az ő kezében lesz.

2010. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát hogy meddig fajul? Ott van még a legfőbb ügyész, aztán az önkormányzati feladatok és intézmények államosítása (lásd járási hivatal stb.), aztán leválthatják, kiszekírozhatják a Legfelsőbb Bíróság elnökét, ledegradálhatják az új alkotmányban az Alkotmánybíróság hatásköreit, és oda is nevezhetnek ki további új embereket, felszámolhatják gyakorlatilag a népszavazás intézményét, átalakíthatják az országgyűlési képviselők választását úgy, hogy megvalósuljon Schmitt Pál álma, a 20 éves bebetonozás, stb.


Ahogy látom az előző és más kérdésekre jövő válaszokból, az emberek többsége nem fogta fel, mekkora a baj. A lényeg, hogy a FIDESZ a Nyugaton meghonosodott liberális demokrácia modellt teljesen felszámolta (ennyiben helyesen beszél rendszerváltásról, rendszerdöntésről), és egy közép-ázsiai jellegű totalitárius demokráciát hozott létre. A liberális modellben a választáson győztes párt csak a törvényhozó és a végrehajtó hatalmat szerzi meg, de nem a hatalmat úgy általában. Vannak a kisebbségek védelmére is hivatott ellensúlyok, független intézmények, hatalmi ágak is (pl. bíróságok, számvevőszék, média stb.) Lehet, hogy ez a függetlenség hellyel-közzel csak látszólagos, de akkor is jobban működik, mint a totális egyeduralom, ahol az egész ország gyakorlatilag egy személynek, a Vezérnek van kiszolgáltatva. Hát most mi ezt vásároltuk be magunknak, és sokan még boldogok is tőle. Várjuk ki, a végét, ha lesz egyáltalán vége!

2010. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
17.14: Egy kis pontosítás. A FIDESZ nem kapott senkitől kétharmados többséget. 53 % adta rá a szavazatát az országgyűlési választáson, ebből lett a választási rendszer aránytalansága, az ellenzék megosztottsága miatt a kétharmados mandátumtöbbség a parlamentben.
2010. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
államosítások
2010. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 18:10


Ezt a nyafit gondolom 1994 és 1998 között is rendszeresen előadtad.

2010. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!