Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy szemészetre 2024 februárra tudnak időpontot adni? Nem azt állítja a fidesz, hogy minőségi egészségügyi ellátásunk van?

Figyelt kérdés
2023. jún. 6. 09:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%
#20 Éljen!
2023. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%
Nekem gasztroenterologian minden alkalomkor 3-4 orat kell varnom, mire behiv. 5 perc es kesz vagyok. Vicc
2023. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
88%
A hosszú várólisták fő oka, hogy a TB csak meghatározott számú vizsgálatot finanszíroz havonta. Magasvérnyomásra szedek gyógyszert, régebben (10+ éve) a háziorvos automatikusan, félévenként küldött el laborvizsgálatra, ma kérni kell a beutalót, ha menni akarok. A vérvételen azt mondták, hogy míg előzőleg képletesen akár az utcáról is bejöhetett bárki, most a TB lekorlátozta a vizsgálatok számát.
2023. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%
22# mivan, azthiszitek nincs igazan? Keves olyan orvos van…
2023. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

Egy jellemző példa az aktuális egészségügyi ellátásunkra.

Kedves barátom protekcióval kettő héttel később már a fül-orr-gégész doktor úr színe elé is járulhatott.

-Mi a panasza?

-???

-Mondom mi a panasza?

-Ja :) Hát alig hallok a bal fülemre.

-Mennyi idős tetszik lenni?

-58

-Tudja uram, ez a korral jár.

Távozóban kifelé észreveszi a szomszéd asszonyt a portán.

Drága Pirike, ki a f@sz ez az új fül-orr-gégész?

Jani bácsi, az nem fül-orr-gégész hanem urológus. Csak ő helyettesít.

2023. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Az orvoshiány is betesz az ügynek. Radiológus ismerősöm mondta, annyi a leleteznivaló, hogy olyan eseteket is leleteznie kell, amire a szakvizsgája nem jogosítja fel. Jó esetben megkonzultálja a dolgot egy tapasztaltabb orvossal.

Jellemző (és szomorú), hogy már ő is csak félállásban dolgozik a megyei kórházban, a többi időben magánúton diagnosztizál otthon, interneten át.

2023. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%
Akadnak néha problémák a magánegészségügyben is: egyszer egy ilyen cégnél dolgoztam IT-munkakörben. Kollégám átment a szemész orvoshoz (egy nyugdíjas orvos látta el a feladatot), hogy látáspanaszai vannak. Megvizsgálta, azt mondta, olvasószemüveg kell, de javasolta, hogy valamelyik drogériában vegyen egyet készen, úgy olcsóbb. A viszgálat 15 ezer Ft-ba került. Kolléga vett a DM-ben vagy Rossmann-ban egy olvasószemüveget, olyat, amilyet felírtak. Elkezdte használni a számítógép előtt, 2 óra múlva látom, nincs rajta. Azt mondja, nem lát vele teljesen jól. Visszament az orvoshoz, az azt javasolta, hogy nézze vele távolabbról a monitort...
2023. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Van 20 ezer forintod havonta piára / cigire / édességre ... ?

Kevés embernek nincs. De egy maszek orvosra nincs egy huszas.

Akinek ennyire fontos az egészsége a várjon.

Ha az anyámnak nem lenne rá pénze akkor kifizetném én.

2023. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#28: Figyelj, én most fogok maszek bőrgyógyászhoz menni, ami összeget írsz, csak az első vizsgálat. Ami azután fog jönni, vélhetőleg a többszöröse lesz.


Egy térdprotézis beültetés 1 millió körül van. Hugomnak kellene, nem iszik, nem dohányzik, még csak rosszul sem keres, mégis sok neki.

Igaz, hogy a fogorvos más tészta, de 3 db inplantált fogpótlás 1 millió körül lesz nekem. Ezt nem mindenki tudja megengedni magának.

2023. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Több százezer forintot költöttünk arra, hogy a feleségem elkezdte megcsináltatni a fogait. Tudtuk, hogy nem lesz olcsó mulatság, de amikor árajánlatot kért az esedékessé váló fogpótlásra és ehelyett elkezdték 15 percenként újabb és újabb - természetesen fizetős - "röntgenre" küldözgetni, akkor arra már azt mondtuk mi is, hogy ez egy útonálló, szándékos lehúzás. Persze az árajánlatot azóta is várjuk a fogpótlásra.
2023. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!