Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlag fideszesek miért...

Az átlag fideszesek miért vevők a ruszki propagandára, a szélsőjobbra és az emberi jogok sárba tiprására? Ugyanakkor miért miért immunisak a diktatúrára az orosz kínai elnyomásra és a rendszerszintű korrupcióra?

Figyelt kérdés
2023. jún. 6. 23:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Így lettek kondicionálva a Fidesz propaganda által, és azáltal hogy fideszék mindig másra fogják a hibáikat így az összes probléma szerintük máshonnan jön. Ők is látják a demokrácia hanyatlását de más kezdték pár éve terjeszteni a fidesz véleményvezérek hogy a demokrácia nem jó államrend.

A korrupcióra meg azért immunisak, mert be van magyarázva hogy csak a magyar tőkésosztályt építi ki Orbán a családjában, és hogy a másik oldal is ezt csinálta. Sőt ők többet loptak és a multik kivitték a pénzt az orszgából.

2023. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Minden embernek különböző módon működik az igazságérzete, más az értékrendje, más szinten alapos az őt érdeklő témakörök körülményeinek mérlegelésében, - beleértve a nem fideszeseket is!
2023. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Alap elmélet szerint, az információkat az emberi agy, két lépésben dolgozza fel: amit hallunk vagy olvasunk.

Először elfogadjuk igaznak hogy egyáltalán meg tudjuk érteni, aztán a felhalmozott tudásanyagunkra támaszkodva "lefut" egy mentális ellenőrzés és ennek az eredményétől függően vagy elhisszük, vagy nem. Ha például valaki azt mondja nekünk, hogy a Föld banán alakú, azt egy töredék pillanatra elfogadjuk, aztán az állítást összevetjük azzal, hogy mit tanultunk az iskolában, meg hogy milyen információink vannak úgy általában a bolygók formájáról, és eldöntjük, hogy ez bizony hülyeség.

HA viszont mindennap rendszeresen hazugságokat kap információként az agyunk, akkor egy idő után úgymond elfárad, és nem foglalkozunk az adott tények ellenőrzésével. Azokat elfelejtjük vagy éppen feltétel nélkül el is hisszük.


Nos, ezzel egybevág a Fidesz kormány kommunikációja is. Az általuk kitalált vagy indok és ok nélkül felnagyított problémát hazugságokkal, és félinformációkkal vegyítve sulykolják a lakosságba.

Ez- mint látszik-, gyűlöletet szít a különböző nézetek között.

Az Orbán kormány sikeresen kiirtotta az emberek közötti együttműködés fogalmát és azt "kicserélte" a Mindenható, és csakis a kormány klisére.

2023. jún. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező,

Egy fekete-fehér helyzetet feltételezel a kérdésedben, én viszont nem így látom a helyzetet.

Miben nyilvánul meg a "ruszki propaganda"? Csak azok a narratívák tartoznak ebbe a kosárba, amelyek ténylegesen vakon ruszkipártiak, vagy pedig mindenkit ellátnak ezzel a bélyeggel, aki meri feltételezni az USA és Ukrajna vezetőségének a felelősségét?

Miben nyilvánul meg a szélsőjobb? Én nem érzékelem, csak a Mi Hazánknál.

Ha az emberi jogok sárba tiprása alatt a háború szörnyűségeit érted, arra nem immunis senki.

A diktatúrára sem immunis senki, egész egyszerűen nincs Magyarországon diktatúra. Vannak hülyék és kevésbé hülyék, pusztán ennyi az egész.

Minket nem nyomnak el sem az oroszok, sem a kínaiak, ettől nem kell tartanunk egyelőre.

A rendszerszintű korrupcióra sem immunis a magyar, csak inkább lenyeli. Mi kb. 3 millióan úgy vagyunk vele, hogy inkább egy korrupt Orbán-rendszer legyen, mint egy szintén korrupt DK-Jobbik-Momentum egyveleg. Ezzel lehet vitatkozni, de többség dönt, ez van.

2023. jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%

#5

Nem értem, mi a problémád, válaszoltam normálisan a kérdésedre. Esetleg ha normálisan reagálsz rá, akkor talán még értelmes beszélgetésünk is lehetne.

2023. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nálam zéró tolerancia van a propagandával szemben. Sry.
2023. jún. 7. 00:04
 7/27 anonim ***** válasza:
38%

#7

Én mit propagáltam?

2023. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%

"Na megjött a két pipás vatnyik is."


A kérdező egyfajta rasszista...

Ne akarj egy ilyen előítéletes ökörrel vitázni mint a kérdező.

Mindenképpen csak az idiótaságát fogja szajkózni.

2023. jún. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok fidess-es
2023. jún. 7. 00:19
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, elárulod, hogy mit propagáltam?
2023. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!