Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eltörlik a CSOK-ot, most az...

Eltörlik a CSOK-ot, most az ellenzékiek mire fogják a magas ingatlanárakat?

Figyelt kérdés

Sokszor előkerült a téma, és mindig felmerült a kérdés, ha a CSOK miatt magasak az ingatlanárak, akkor körülöttünk az összes többi országban is miért voltak pont olyan magasak?


Ilyenkor az ellenzékiek (szokásukhoz híven) ingerült lepontozással, a kérdés ignorálásával, mellébeszéléssel, személyeskedéssel reagáltak, mert nem tudják rá a választ, hisz ez nem volt része a 444 cikk főcímének, ahonnan tájékozódnak.


Most, hogy CSOK sem lesz, akkor mi lesz a következő bűnbak azért, hogy nem 100 000 forintos négyzetméterárak vannak? Az O1G, Mészáros? Vagy a külhoni magyarok? Esetleg a m1 nézők? Nyugdíjasok? Családok?



2023. jún. 22. 13:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
83%

Az MNB egyik jelentésében, 2019-ben megjegyezte, hogy az addigi, CSOK-nak köszönhető ingatlanpiaci áremelkedés további lendületet kap a babaváró bevezetésével. Akkoriban nem csak az MNB-től olvastam hasonlót, hanem más pénzintézetektől is. Tehát nem az ellenzékiek gondolják úgy, hogy a CSOK és a babaváró áremelkedést okozott az ingatlanpiacon, hanem a pénzügyi elemzők.


Most a CSOK-ot kivezetik, a babavárót szigorítják, mert a hatásukat már megtették, további árnövekedésnek nincs tere és csak viszik a pénzt az államkasszából.

Most az látható, hogy a falvakra összpontosítanának, a vidéki kistelepülési ingatlanpiacban rejlő pénzügyi lehetőségek további kiaknázására, ezért hagyják meg és növelik a falusi CSOK támogatásokat.

Ennek nem sok érdemi eredménye lesz, mert a már javában leépülő falusi infrastruktúrához kevesen akarnak majd kiköltözni a városokból. A falusi ingatlanárak noha alacsonyabbak a városi árakhoz mérten, már ott is elérték azt az árhatárt, ahol a vevők nagyon meggondolják, hogy megéri-e messzebb költözni és feladni a városi kényelmet és szolgáltatásokat. Az sem biztos, hogy az olcsóbb falusi ingatlan nem-e lesz a végén mégis drágább, mert járhat magas felújítási költséggel, sok munkával.

Eleve nem számítanak nagy forgalomra, kiadásra, ha emelni merték a falusi CSOK-ot, de minden valószínűség szerint még a várakozásoktól is el fog maradni a városból falura költözők száma. Továbbra is.


Naív gondolat, hogy nem pénzügyi érdekek húzódtak eddig is a döntések, új szabályok, támogatások mögött. Kevés politikus van, akinek nincs lakásokból és egyéb ingatlanból álló jelentős portfóliója. Nem egészen véletlenül vették bele az ingatlanokat bérbeadó, szállásadó vállalkozásokat is most az energiaár maximalizálásba.

Semmit nem jótékonyságból tesznek, hanem mert üzlet.

2023. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21-es jól leírta. Annyit azért hozzátennék, hogy én városból költöztem ki falura 20 éve. Akkor még Székesfehérvártól 15 km-re lévő faluban pont feleannyiba került egy ház, mint Székesfehérváron. Akkor szerintem nagyon jó üzlet volt itt házat venni. A tesóm Székesfehérvár külterületén az utolsó utcában lakik, gyalog fél óra egy buszmegálló, se bolt, se orvos nincs a közelben, és pont kétszer annyiba került a háza, mint az enyém. Nekem itt a faluközpontban minden megvan, amikor GYES-en voltam, évekig ki sem kellett mozdulnom a faluból. Dolgozni járni kocsival 15 perc.

Aztán elkezdtek itt is emelkedni az ingatlanárak, mondván "divat falun lakni."Divat a fenét, itt lehetett megfizetni az ingatlanokat, 18 éves koromban én is azt mondtam, akar a fene falun lakni, aztán rájöttem, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Most ott tartunk, hogy itt, ebben a faluban tényleg ugyanannyiba kerül egy ingatlan, mint a városban. Lehet, hogy innen 50 km-re már olcsóbb, de onnan tényleg hogy jársz be dolgozni? De mindig van mire fogni, hogy miért drága, pl. az autópálya mellett azért drága, mert ott az autópálya, ha tópart, akkor azért, pedig pl. a Velencei-tó mentén télen még a fű se nő, és munkalehetőség se nagyon van.

2023. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#21

Nem találtam meg ezt az MNB cikket de amúgysem állítom, hogy 0%-os hatása volt a CSOK-nak az ingatlanpiacra. Azt állítom, hogy nem a CSOK miatt lettek drágák az ingatlanok, azok amúgyis drágák lennének, pár %-os hatása lehetett a CSOK-nak. De itt a hazugság, amit ellenzékiek sugallnak (lásd 250 000 forintos négyzetméterárról vizionáló egyént), hogy ez miatt nem tud átlag magyar lakást vásárolni. Ez pedig egyértelműen hazugság, amúgysem tudna, nem ez a fő indok, legfeljebb egy tényező a sok közül.

2023. jún. 23. 09:00
 24/31 anonim ***** válasza:

#23

"Azt állítom, hogy nem a CSOK miatt lettek drágák az ingatlanok"

Amiről tényszerűen tudjuk, hogy nem igaz:

[link]


Értelmezd szépen azt a nagyon szép ábrát, ahol látszik, hogy a 2013-15 közötti drágulás minimális volt ahhoz képest, ami a CSOK bevezetése után indult el.


"De itt a hazugság, amit ellenzékiek sugallnak (lásd 250 000 forintos négyzetméterárról vizionáló egyént)"

Nem, az. Megint te hazudsz, mivel nem 250 ezres négyzetméter árról beszéltem, hanem 250-től 500 közé esőről. Látom, így hazudsz megállás nélkül.


Ez a szám pedig tény. Ha megnézed, akkor itt most maradjunk csak Mo.-on, akkor látszik, hogy a 60-80 éves ingatlanok, amiket 40 éve nem újítottak fel, az ugyanazon a négyzetméter áron megy, mint a 10 éve felhúzott ingatlan.

Nálunk alapvetően elavultabb technológiák vannak már az újabb házaknál is, így a 10 éves sem a legmodernebb, de az kifejezetten nevetséges elképzelés, hogy a 40 éve fel nem újított ház négyzetméter ára ugyanolyan.


És Magyarországon elsősorban régi ingatlanokat árulnak milliós négyzetméter árral, és csak azért, mert az újabbak is hasonló árban vannak.

Tehát reálisan, ha belekalkuláljuk az ingatlan életkorát, akkor bizony fele akkora árakról beszélnénk.

(Ezt hogy mennyivel változna az ára nyugodtan megnézheted, hogy nyugaton hogy megy.)

2023. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

2024 január 1.-től fog elérhetetlenné válni a CSOK a városokban.


5000 fő alatti településeknél megmarad a CSOK sőt a keretösszeg 15 millióra emelkedik


Januárig még a CSOK huszárok nyugodtan felvehetik a nagyvárosokban az ingyenpénzt.


Illetve marad a babaváró hitel

( sajnos).


Ha engem kérdezel egyáltalán nem szabadott volna ezeket a támogatásokat bevezetni.


Valószínűleg a városokban az ingatlan árai csökkenni fognak,nem drámai módon,de érezhetően csökkenni fognak.

2023. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%
Én azt nem értem mi a vita a CSOK árfelhajtó hatásával kapcsolatosan amikor maga a kancsi Matolcsy a saját szájával beismerte???
2023. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyértelmű, hogy a CSOK-kal meg a babaváróval nem a magyar fiatalokat akarta az Állam segíteni, hanem az építőipart. Amiben minden politikus családja könyékig benne van.
2023. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, hiába koskodsz a helyzet a következő, a CSOK nagyon megnyomta az ingatlanárakat felfelé, nagyon! Nyilván nem az egyedüli indok volt- mert volt gazdasági növekedés és építőípari stagnálás is- de mikor egy keresleti piacon, még növeled a keresletet, és a piac nem tud kínálatnövekedéssel reagálni, értstd nem nőtt ki több ezer új lakás meg ház a földből pluszban, akkor az igenis brutális árfelhajtó hatású. PONT! Hiába akarod elkenni az árdrágulás kb. harmada a CSOk miatt van.
2023. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"pár %-os hatása lehetett a CSOK-nak"

Annyival lökte meg a csok az árakat, amekkora a támogatás mértéke. A piac sajnos így működik. Ha az értékesítők, eladók látják, hogy valamire jöhet +10 millióval többet fizető vevő, akkor bolondok lennének nem kihasználni és rátenni ennyivel többet az árra. Ez minden mással is így működik.

A piac olyan, hogy a támogatásokat teljesen elnyeli, az extra adókat áthárítja.

Ez nem ilyen ellenzéki izé, hanem a kapitalizmus.

2023. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
És pont ez a baj a kapitalizmussal!
2023. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!