Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnél annak, ha Orbán...

Pintér László kérdése:

Örülnél annak, ha Orbán Viktor rendeletbe hozná azt, hogy a nyári hónapokban kötelezően minden munkahelyen ki kéne venni 3 óra szieszta időt? Amit nyilván le kéne dolgozni, ennyivel kitolva a munkaidőt pluszba.

Figyelt kérdés

Fizetésed ugyanannyi lenne, hisz egyik vállalat-vállalkozó sem fog Neked arra a 3 órára fizetni. Szóval a reggel 8 órával kezdődő munkának este 7-kor lenne ténylegesen vége, ebéd szünet utáni 3 óra beiktatott sziesztával. Ebben az idődben azt csinálhatsz, amit akarsz. Ha módodban áll, hazaingázhatsz arra a pár órára, vagy a meló helyen ülve, nem dolgozva TikTok videókat nézegethetsz, vagy akármi.


Akik örülnének ennek, azok véleményére lennék leginkább kíváncsi, mert Én el nem tudom képzelni, hogy bárkinek is megérné ez a 3 óra semmittevésért cserébe később hazaérni. Főleg, mert ha a melóhelyen maradsz, ugyanabban a meleg helyen maradsz, ingázni a meleg tömegközlekedésen megint nem kellemes azért, hogy otthon maradj egy kicsit majd menj is vissza azzal a lendülettel dolgozni, főleg, ha olyan helyen dolgozol, teszem azt egy építkezésen ahol nem tudsz hazaugrani, rá lennél kötelezve arra, hogy inkább 3 órán át vakard a töködet a melegben, ahelyett, hogy lightosan dolgozva időben hazaérj.


Egy hasonló kérdés inspirált és az, hogy ott folyamatosan le lettem pontozva azért, mert szerintem baromság lenne kitolni a munkaidőt ilyen formában, és Engem ez baromira érdekel, mert ismerős körben senkit nem tudok aki ebben benne lenne. A legtöbben inkább előbb bemennek dolgozni, hogy aztán hamarabb haza tudjanak jönni, nem még 3 órát üljenek fölöslegesen az ebédlőben.



2023. jún. 23. 08:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Én Orbán Viktor Balázs lemondásának örülnék. Ha sziesztázni vágyom, olyan országba megyek, ahol van szieszta.
2023. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem. Semmi kedvem nem lenne este végezni a munkával.

Meg pont akkor lenne a 3 óra szabad, amikor semmit se lehet csinálni a nagy meleg miatt.

Nekem így jó, hogy délután végzek. Estefelé meg pihenek vagy csinálom, amihez kedvem.

2023. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Már a mediterrán országokban sem divat a szieszta és egyre kevésbé tartják.

Tavaly 3 hónapig Görögországban voltam a nyáron, beszélgettünk erről helyiekkel. Ők azt mondták, hogy alapvető probléma ezzel, hogy a túrista olyan országból jön, ahol nincs szieszta, nem feltétlen vágja a helyi szokásokat és a helyieknek ez pénzkiesés tud lenni. A nemzetközi cégek mind európai környezetben működnek, igy megint csak nem tudják megengedni a sziesztát, mert, nincsenek összhangban az eus központok működési időszakával...


kb 1-2 bolt volt zárva szieszta alatt

2023. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Mér kéne ledógozni?
2023. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy tényleg nem érné meg. Főleg ha olyan helyen dolgozik valaki, ahol van klíma. A legnagyobb meleg idején a munkahelyen hidegben ücsörög, gond nélkül tud dolgozni. Ráadásul a 3 óra szünet, semmit tevés elég rossz lenne úgy, hogy utána újra dolgozni kell. Mi van, ha hosszabb programot tervezel? Munka után nem gond, van elég idő, de most érted, 3 órába nem minden fér bele. Van akinek az ingázás másfél óra csak oda. Úgy hazamenni se tudna
2023. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Mér kéne ledógozni"


Ha Neked van egy kertészed mondjuk akinek azért fizetsz óránként 2000 forintot, hogy dolgozzon a ház körül, és dolgozik 5 órát, ami 10 ezer Forintot ér, Te fizetnél Neki napi 16 ezret ugyanúgy, mintha 8 órát dolgozna? Nem fizetnél. Vagy ha igen, akkor elvárnád Tőle, hogy a 8 órás munkáját ebben a melegben végezze el 5 óra alatt. 5 óra megfeszített munka meg veszélyesebb ilyen melegben, mint a kényelmes 8 órás.

2023. jún. 23. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Főleg az ingázó dolgozók "örülnének". Eleve nem 8, hanem gyakran 10-12 órát vannak távol otthonuktól, abból lenne 15? Pl. egy 8-16-os munkarendnél: indulnak 7-kor, hazaérnek este 8-9-kor?? Lenne olyan lúzer, aki ennek örülne?
2023. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látod hogy van. Csak itt a szavazásnál is van 3. De egyik sem árulja el, hogy ez miért is lenne jó, pláne mindenkinek.
2023. jún. 25. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!