Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar munkahelyeken miért...

A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?
2016. febr. 21. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
22%

Nem.

Ha nem egy agyhalott allasinterjuztat, csak olyanokat fog kerdezni eletedbol aminek koze van munkahoz s csak ilyeneket is var el.

Ha nincs csaja biztos meleg???

Hiaba nagyon szelsoseges pelda ha valaki ennyire buta es vele / alatta kene dolgoznom... minden nap rohogo gorcseim lennenek sok badarsagatol.

Itthon is s mindenhol keress olyan allast ahol legalabb egy fel zsomlenyi agyiszintje van interjuztatonak.

2016. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
1: Ki beszélt itt az interjúztatóról? (Pláne, ha nincs is interjú.) Én a kollégákra gondolok.
2016. febr. 21. 12:08
 3/74 anonim ***** válasza:
91%
Bárcsak tudnám a választ! Ezt sajnos én is tapasztalom nap, mint nap. Az a legrosszabb, hogy nem is lehet normálisan elhárítani az ilyen irányú érdeklődésüket, mert ha kerek-perec megmondom, hogy "ne haragudj, de ez személyes dolog, erről nem szeretnék beszélni", akkor vagy bunkónak tartanak, vagy azt hiszik, valami hű de nagy titkom van és elkezdenek kombinálni a hátam mögött, és mindenféle rosszindulatú pletykákat kreálnak. Ha meg válaszolni próbálok, de úgy, hogy azért mégse teregessem ki a teljes magánéletem előlük, az sem működik, mert az elterelő válaszokat nem fogadják el, és tovább kérdezősködnek. Már a második munkanapomon megkaptam valakitől a kérdést, hogy "hány évesen akarsz gyereket vállalni?", amikor szó szerint még a nevemet sem tudták! De ilyen kérdéssel letámadnak. Mégis mi közük hozzá? Meg a hasonlók: "Kivel élsz együtt?", "Van-e valakid?", ha nincs, akkor "Miért nincs?". Ha van, akkor "Hogy hívják?" "Mi a munkája?" "Mennyit keres?" "Mióta vagytok együtt?" stb. Jézusom... mégis mi közük van hozzá? Teljesen ki tudnak akasztani az ilyen kérdésekkel! Arról nem is beszélve, amikor kikérdezik egymástól a másik teljes orvosi háttérét: mikor milyen betegsége volt, van, a családjában mik fordultak elő, stb. :| Köszönöm szépen, de én nem akarom vad idegenekkel kitárgyalni, hogy mikor jártam utoljára nőgyógyásznál és hogy talált-e valami fertőzést! :|
2016. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:

3: Na igen, meg ugye, aki nincs ott, az mindig ki van dumálva: Ez így meg úgy él otthon. Meg már évek óta nem volt nővel, mégis milyen élete lehet? Meg hogy kinyomoztam, hogy így meg úgy késik a gyerektartással, mégis hogy képzeli ezt? Na meg hogy a Géza 60 500 forint fizut kap, akkor én miért csak 60 000-et? Meg mi az, hogy ő Pick szalámit eszik a kajaszünetben, amikor én csak olcsó parízert?

És még sorolhatnám a nyalánkságokat, amik végül odavezettek, hogy inkább eljöttem Mo.-ról.

2016. febr. 21. 13:06
 5/74 A kérdező kommentje:
Most gondolom, rövidesen meg fognak jelenni a bunkó kommentelők, akik engem hazaárulónak, meg saját tapasztalat alapján általánosítónak kiáltanak ki. Előre mondom: Nyilván magatokra ismertetek a leírásból, ezért háborogtok!
2016. febr. 21. 13:08
 6/74 anonim ***** válasza:
77%
Nem tapasztaltam ilyesmit az eddigi 13 magyar munkahelyem egyikén sem.
2016. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen tapasztalatom, de nem mindenhol. Nem vagyok teljesen zárkózott, szívesen megosztok magamról dolgokat, de ahhoz azért nekem valamilyen szintű bizalom is kell. Volt, ahol ezt hányták a szememre, hogy minek nekem bizalom, "ez egy munkahely". Nem értem én ezt.

Máshol meg teljesen természetesen sikerül összehaverkodnom a kollégákkal. Van, ahol meg nem sokat beszéltünk, de nem is nyaggattak. Ez a ritkább, ezt elismerem.

2016. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
35%
Te már megint a "magyar mentalitás" kérdező vagy? Nem unod még az utálom a munkahelyem kérdéseket? :D
2016. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim válasza:
79%
Hát sztem ez nem magyar mentalitás. 6 évig dolgoztam Angliában, ugyanez volt. :/
2016. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy új munkatársam, az is pofázik állandóan. Megjön, aztán löki a sódert. Mondtam neki, hogy mi nem vagyunk barátok, csak munkatársak. Ez munkahely, nem baráti kör, stb. De Nem igazán érti. Vannak buta emberek.
2016. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!