Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A migránsok most már miért...

A migránsok most már miért vehetik el a magyarok munkáját ha Magyarországra jönnek? Mi változott két év alatt?

Figyelt kérdés
2023. jún. 23. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Pávatánc!
2023. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Magyarok nem mennek el dolgozni, bármennyit ajánlasz nekik.
2023. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Elmondták már százszor. De legyen itt még egyszer:

Egyik kormány sem akadályozta soha a külföldi munkavállalók érvényesülését. Aki munkavégzési szándékkal, szaktudás, neadjisten nyelvtudás birtokában, legálisan, a szükséges papírokkal a kezében jön ide dolgozni, az jöhet és az nem migráns.

Tökön-babon-hét határon átgázolva, drótkerítés alatt átbújva, okmányok nélkül, a szociális ellátórendszer megsarcolásának szándékával ne jöjjön senki; amúgy ők a migránsok.

2023. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3. Nem igaz. szokásos vetítőgép. A Fidesz nem ilyen tökön babon migránsokról plakátozott hisz ezek nem vállalhatnak munkát semmiképp.
2023. jún. 23. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
A Fidesz - mint minden kormányt adó érdekcsoport a világon - mindig azt ordítja világgá, ami éppen jól jön neki. Függetlenül attól, hogy mikor mit kommunikált a kormányzat, az van amit leírtam a 3. válaszban. Számonkérni gátlástalan politikusokon - mind az egyébként, ez egy ilyen szakma - az igazságot, a korábbi állításaikat vagy az ígéreteiket egyszerű naivitás. Fel kéne már ébredni az orbánozásból/gyurcsányozásból, mert nem ér semmit, csak a politikai élet szereplői röhögnek rajtunk, mert ez az egész cirkusz csak arra lett kitalálva, hogy legyen min hergelni magunkat.
2023. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

" Aki munkavégzési szándékkal, szaktudás, neadjisten nyelvtudás birtokában, legálisan, a szükséges papírokkal a kezében jön ide dolgozni, az jöhet és az nem migráns."

Szerintem inkabb nezz utana a migrans szo jelentesenek, ahelyett hogy sajat ertelmezest gyartasz neki.

2023. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

#4 Miért nem vállalhatnak munkát? Egy csomóan dolgoznak Ny-Europában. Nem értem a kijelentésed.


#3, #6 A "migráns" szó alapvetően hibás. Amerikában is mindenki "migrant", aki külföldiként az ország területére érkezik nem túristaként, tehát ott akar maradni.

Náluk is megkülönböztetik a legális, és illegális bevándorlókat. Nyilvánvalóan az adott ország törvényei döntik el, hogy ki melyik csoportva tartozik. Ez itthon is, éz az EU-ban is elég jól körülhatárolható.

A "migráns" szó ilyen formában, önmagában pejorativ, és pontatlan, mert a köznyelvben negatív felhanggal mossa össze az illegális, és legális bevándorlókat.

2023. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

1. Az a plakátkampány, amelyen a "Ha Magyarországra jössz, nem veheted el a magyarok munkáját" felirat szerepelt, nem 2 évvel ezelőtt, hanem 8 évvel ezelőtt zajlott (2015-ben).

2. Gondolom, te a Fülöp-szigeteki vendégmunkásokra gondolsz. Nos, ők egyetlen magyar munkáját sem veszik el, mivel pont azért jönnek ide (2+1 évre), mert itthon jelenleg nem áll rendelkezésre elegendő számú magyar munkaerő.

Sajnos, ezt nagyon csúnyán benézted...

2023. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Hiába nullázol, te szerencsétlen, én tényeket írtam, amelyeket képtelen vagy cáfolni. Fáj az igazság, öcsipók? :D
2023. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
#8: 8 éve is ugyanolyan elöregedett volt a magyar társadalom és hasonló módon akkor sem vették volna el senki munkáját. Csak akkor felhergeltek azzal, hogy ezt tették volna, most meg megmagyarázzák, ami már akkor is nyilvánvaló lehetett volna. Ti meg vakon követitek az aktuális álláspontjukat. Egy dologban biztos vagyok, a Fidesz jót röhög rajtatok. Tulajdonképpen jól csinálják.
2023. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!