Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FIDESZ szavazók! Van olyan...

FIDESZ szavazók! Van olyan lépése, tette a pártnak, amivel nem értetek egyet?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok fideszes, se más párti. Soha életemben nem szavaztam. Igaz, a jelenlegi rendszert borzalmasnak tartom, de nem kötekedni akarok. Az a kérdésem tőletek, hogy van olyan tette, cselekedete a kormánynak, amivel nem értetek egyet?

2023. júl. 13. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan szintén nem vagyok fideszes, nem is lennék, és szívesen látnám őket leváltva, de azokból az ismerőseimből kiindulva akik a fideszre szavaztak tényleg azt látom hogy ordas nagy részük azért szavaz rájuk mert egyszerűen nem lát más opciót. Vagyis, nyilván nem reprezentatív de 1-2 erdélyi ismerősöm kivételével senkitől nem hallottam hogy meggyőződésből szavazna rájuk, mindenkitől azt hallom, jó de akkor ki legyen? És megmondom őszintén, ha figyelembe veszem az ő szemszögüket is, erre tényleg nem tudom értelmes választ adni.


A fideszen kívül a másik nagyobb párt a DK de abban ott van Gyurcsány, akinek köszönhetően hatalomra jutott a fidesz. Oda nyilván nem szavaznak tömegével.

Aztán ott a két kisebb, és extrémebb párt a momentum és a mi hazánk.


Ha figyelembe vesszük hogy nem minden fideszes szélső jobbos, és sokan közülük szeretnek nyaralni egyet külföldön, átugrani Ausztriába egy hétvégére, vagy külföldi termékeket vásárolni (pl. okos telefon), nyilván nem feltétlenül lát köztük mindenki valós alternatívát egy annyira radikális pártban mint a mi hazánk, sem pedig egy olyan, szintén kissé radikálisnak tűnő pártban mint a momentum.


Marad a kétfarkú kutya, akik sokak szemében egyáltalán nem komoly opció, és végül a sok no name törpepárt, akiknek még a szavazóik sem biztos hogy ismerik a programját.


Szóval a lényeg, nyilván én is szeretném leváltani a fideszt, de értem miért mondják a szavazóik hogy nincs alternatívájuk akkor is ha nem elégedettek a párt jelenlegi menetével. Ha én konzervatív lennék én is gondban lennék ezzel.

2023. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Orbán még sosem ismerte el, ha hibázott (akárcsak Bernard Montgomery).
2023. júl. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

11-essel hasonló tapasztalataim vannak. Vannak olyan családtagjaim, ismerőseim, akik legutóbb is a Fideszre szavaztak, nem látva egy picit is jobb alternatívát alapon. 2 ismerősöm van, aki tényleg meggyőződésesnek mondható, de ott a házaspár női tagja pedagógus és most kicsit "zavart érez az erőben".

Amúgy a sorozatos 2/3-ért bőven ludas az ellenzék is. Mi egy 40 ezres városban élünk, regóta fideszes a polgármester, de még a fidesz-szavazó ismerősök is utálják. Ritka gáz egy ember. Nincs egy év a helyhatósági választásokig és nincs más alternatíva. Fogalmunk sincs ki indul vagy egyáltalán indul-e valaki a jelenlegi ellen. Programról ne is beszéljünk. Pedig itt ezt az ürgét szerintem le lehetne váltani és helyi szinten némileg kevésbé számít a párthoz való tartozás.

2023. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Rájuk szavaztam.


Nem értek egyet a 27% áfával és az egykulcsos jövedelemadóval.


A KATA adózással sem. Örülök, hogy megszűnt.

2023. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!