Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a nettó...

Miért mondják, hogy a nettó 270 ezer pedagógus fizetés alacsony, amikor szerintem meg nincs vele semmi baj?

Figyelt kérdés

Mert hát ennyi pénz mire nem elég? A rezsi nálunk a legolcsóbb, fillérekből kijössz ha nem laksz palotában. Albérletre nálunk nem kell költeni, mert a magyarok 90%-a örökölt, saját lakásban él, nem úgy mint nyugaton ahol már lassan mindenki bérel. Tehát ez egy jelentős költség ami lejön az emberek válláról, így a pedagógusokéról is. A kaja megvan 100-ból. Akkor még a fizetése felét arra költi amire akarja egy pedagógus is, akiknek nincs túl nagy követelmény az állami szférás munkahelyükön. Arról nem is beszélve, hogy a pedagógusok munkáját manapság nagyon könnyen lehetne digitalizálni, digitális oktatóanyagokkal helyettesíteni, akár mesterséges intelligenciával is felváltani.

Miért kevés nekik 270 ezer?


2023. júl. 14. 19:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Húgom óvónő, a párja kb ugyanennyit keres, egy garzont bérelnek egy megyeszékhely külvárosában.

Félretenni nem tudnak.


Szerinted ez jó életminőség?

2023. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Egyébként kezdőfizetésnek még nem is lenne teljesen vállalhatatlan ha mondjuk 15 év munkával már annak a dupláját kapnád. De ugyanannyit kapsz.
2023. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 MDaniel98 ***** válasza:
17%

Arról nem is beszélve, hogy a pedagógusok munkáját manapság nagyon könnyen lehetne digitalizálni, digitális oktatóanyagokkal helyettesíteni, akár mesterséges intelligenciával is felváltani.


Mégsem tette meg eddig soha senki. Vajon miért?

2023. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
70%
Valóban nem sok, de úgy hiszem nem csak a pedagógusok kapnak ilyen alacsony jövedelmet.
2023. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nettó 350 nél kevesebbet senkinek nem szabadna keresni
2023. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Pintér László 9-es! Egyet értek veled, csak nem tudom miért nekem írtad. 2-es voltam.
2023. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Azt látom, hogy szinte mindenki azt vallja itt, hogy nettó 270 milyen "kevés".

Akkor ezek szerint tényleg baromi sokat keres már mindenki Magyarországon, ha ez is kevés. Főleg hogy a kérdésbe le van írva milyen jól meg lehet élni ennyiből is.

Valóban a magyaroknak már semmi se jó.

2023. júl. 14. 20:32
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Pesten kb. havi 400-ból lehet megélni, ha nem fizetsz se lakbért, se hitelt.
2023. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, 70 évvel ezelőtt lennénk egy háború dúlta, éhező, nyomorult országban, akkor ez egy príma, megbecsült megélhetésnek számítana. Úgy viszont máshogy veszi ki magát az egész, hogy a négykarikás autójából kikönyöklő húszéves kőművessegéd cigánygyerek is vigyorog a képébe a tanárának, mert az emberek java már azt se tudja hova tegye magát luxusában. Ha valakinek ebben a 21. századi pénzdagonyában nem jut pénz, az nem az ország szegénysége, hanem tudatos társadalmi megalázás. Lehet ezt csinálni, hamarosan elfogynak a tanári pályáról, ozt jónapot. Nem is kell a mellébeszélés, nyilvánvaló tudatos cél, hogy visszadugják az embereket az iskolákból a templomi padsorokba. Ott, a templomkertben majd lesz pénz kacsalábon forgó tornacsarnokra meg jóllakott bíborosokra.

Ami meg a munkájukat illeti, én nem vagyok tanár, de úgy gondolom, hogy 30 és több száz ember szeme elé nap mint nap felelősségteljesen kiállni, nem az a szint, mint mackógatyában elkapálgatni a bokor mögött. Bár mennyire is el lehet tőle fizikálisan fáradni, egy nullával többért se cserélném össze a kettőt, már bocsánat.

2023. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Van elég pedagógus? Nincs. Akkor többet kell nekik fizetni, hogy legyen. Én pl. kémia-fizika-informatika szakos tanár vagyok, de ped.II/10-ben (ha jól emlékszem) adnának talán olyan nettó 300 körül. Annyiért nyilván nem megyek el tanárnak, ha most nettó 400 felett keresek, és már ez is kezd kevés lenni, mióta megette az infláció.
2023. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!