Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a nettó...

Miért mondják, hogy a nettó 270 ezer pedagógus fizetés alacsony, amikor szerintem meg nincs vele semmi baj?

Figyelt kérdés

Mert hát ennyi pénz mire nem elég? A rezsi nálunk a legolcsóbb, fillérekből kijössz ha nem laksz palotában. Albérletre nálunk nem kell költeni, mert a magyarok 90%-a örökölt, saját lakásban él, nem úgy mint nyugaton ahol már lassan mindenki bérel. Tehát ez egy jelentős költség ami lejön az emberek válláról, így a pedagógusokéról is. A kaja megvan 100-ból. Akkor még a fizetése felét arra költi amire akarja egy pedagógus is, akiknek nincs túl nagy követelmény az állami szférás munkahelyükön. Arról nem is beszélve, hogy a pedagógusok munkáját manapság nagyon könnyen lehetne digitalizálni, digitális oktatóanyagokkal helyettesíteni, akár mesterséges intelligenciával is felváltani.

Miért kevés nekik 270 ezer?


2023. júl. 14. 19:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Mer ez igen gyönge.
2023. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Csak az olyan barmoknak felel meg, hogy a szüleivel élnek 30 évesen, milyen te vagy. 100 ezerből maximum két hétig tudsz enni.
2023. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Oké, szerinted. De mivel te egy megvezetett, tökkelütött megafonos vagy, ezért az, hogy mi van szetinted, az az ég világon semmit nem számít.
2023. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Viccelsz? (Elég rossz viccnek tűnik.)


Ha nem viccelsz, akkor:

Mi a foglalkozásod?

Mennyit keresel vele?

Ha kíváncsi vagy a feltett kérdésedre adható válaszra, akkor jelentkezz pedagógusnak! Most nagy igény lesz rá.


Egyébként azért nem válaszolok én, mert a válaszom nem lenne szalonképes.

2023. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Szolgalelkű vagy, és ez baj
2023. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
9%
Valóban nem rossz egy részmunkaidős állásért.
2023. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem is rengeteg.

Egy olyan helyen ahol senki nem ellenőrzi a teljesítményed.

Beszéltem egy tanárommal, aki activity játékot játszott matekórán, mikor ő volt a tanár. Ma már járni alig tud, de olyan hangos volt, hogy pályát vált ...

Szóval én nézném a teljesítményt is.

2023. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 szántóvető ***** válasza:
93%
európai árak mellett 730 euró?ennek a háromszorosát kellene kapniuk.a humor kategória nem itt van.
2023. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Pintér László ***** válasza:
86%

Kedves 2-es, Én is ma-holnap 29 éves leszek már és a Szüleimmel élek. Ablakosként napi 22 ezret keresek, de kb heti 3 napot megyünk dolgozni, szóval megközelítőleg 330 ezer, plusz mooondjuk mivel ez egyszerűsített napi bejelntett munka és megvallom kissé illegálisan ugyan, de még jön Nekem a havi 22.800 szociális segély, mert papíron munkanélküli vagyok. Sima érettségim van, semmi extra, szakmám sincs, ebbe csak beletanultam. Szóval keresek sima érettségivel heti 3 nap munkával (( nem ritka, hogy délben már hazafelé tartok vagy már otthon is vagyok )) így keresek kb 330-350 ezret havonta, Szüleimmel élek, és még így is érzem ha már kicsit bátrabban költekezek a Lidl-ben, hogy megcsappan a pénztárcám. Akkor mondjuk egy családfenntartó Tanár, akit nem támogatnak, akinek Magának kell támogatnia a Családját keres Nálam jóval kevesebbet úgy, hogy amikor Én már dolgoztam, Ő még vért izzadt az egyetemen évekig, akár diákkölcsönt vett fel, amit még lehet mindig nem fizetett vissza, és keres majdnem 50%-kal kevesebbet heti 5 nap, mint Én heti 3 nap hereverével. És amíg Én csak aktuális munkákat végzek el, Ő több generációnyi jövő nemzedékét fogja tanítani. A jövő nemzedék sorsa a Tanárok kezében van nem az ilyen cukipofa ablakosok kezében, mint Én.

Rohadt fontos a fizikai munka, de nehogy egy 8 általánosos gyári munkás többet keressen, mint egy 4-5 évet egyetemen vértizzadó értelmiségi!

Eleve az egész oktatást reformálni kéne, mert a jelenlegi oktatási rendszer önmagában elavult és rossz, de hogy még mellette gombokat ígérjenek diploma után... Ki fogja ezt a munkát a jövőben normálisan elvégezni? Iszonyú lejtőn fogunk elindulni, amit lehet nem 1-2 éven belül, de évtizedek múlva biztosan erősen meg fog érezni a társadalom és a gazdaság.

Az államtól kapják a fizetést, nincs olyan baromi sok Tanár az Országban, nem hiszem el, hogy egy tisztességes bért ne lehetne Neki kicsikarni, alig érezné meg az államháztartás. Talán kevesebb luxus jachtra meg modell kisvasútra meg lombkoronasétányra futná, de talán prioritásban fontosabb az oktatás.

De itt nem áll meg a probléma, mert az egészségügy sem áll éppen fényesen, tűzoltók sem fürödnek a pénzben, és tudtommal a rendőrök sem. De ezek másik témák.

2023. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lett volna 270e-vel... 2011-ben.
2023. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!