Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a nettó...

Miért mondják, hogy a nettó 270 ezer pedagógus fizetés alacsony, amikor szerintem meg nincs vele semmi baj?

Figyelt kérdés

Mert hát ennyi pénz mire nem elég? A rezsi nálunk a legolcsóbb, fillérekből kijössz ha nem laksz palotában. Albérletre nálunk nem kell költeni, mert a magyarok 90%-a örökölt, saját lakásban él, nem úgy mint nyugaton ahol már lassan mindenki bérel. Tehát ez egy jelentős költség ami lejön az emberek válláról, így a pedagógusokéról is. A kaja megvan 100-ból. Akkor még a fizetése felét arra költi amire akarja egy pedagógus is, akiknek nincs túl nagy követelmény az állami szférás munkahelyükön. Arról nem is beszélve, hogy a pedagógusok munkáját manapság nagyon könnyen lehetne digitalizálni, digitális oktatóanyagokkal helyettesíteni, akár mesterséges intelligenciával is felváltani.

Miért kevés nekik 270 ezer?


2023. júl. 14. 19:27
1 2 3 4
 21/31 Pintér László ***** válasza:
94%

Igen. Mondjuk 3 ezerhez képest a 270 ezer valóban 90x több, viszont amíg mondjuk a 3 ezer az Euró addig a 270 az Forint. De nem is a fizetés a legnagyobb baj, hanem az, hogy milyen árak vannak a boltokban. Hiába keresek 2x annyit, mint 5 éve, ha az árak meg két és félszer akkorára emelkedtek. Gyakorlatilag csökkent a fizetésem. (( csak egy fiktív példa volt, hogy érzékeltessem. )) Nem hangzik rosszul a 270 ezres fizetés, ha visszamegyünk az időbe mondjuk 2005-2010 környékére. Engem sem zavarna, ha csak napi 10 ezret keresnék, ha cserébe a boltban a Kőbányai nem 390-400 Forint lenne, hanem csak 150.

A magyar Ember nem azért sír, mert keveset keres, hanem azért, mert azon kevés javakat tud venni.


Itt Pécsen kb 100 ezer egy albérlet. 270 ezres fizuból marad 170. Napi étkezés mondjuk legyen 3 ezer szűkösen, és akkor nem is számoltunk olyannal, hogy hébe-hóba eszel egy normális hambit, vagy gyrost. Az 90 ezer. Marad 80 ezer. Tisztálkodó szerek, ez meg az, az is simán van egy 10-es. Van egy átlagos autód arra kb az éves biztosítás 80 ezer kb, az havi szinten 6-10 ezer. Maradt 60 ezer. Telefon-internet-tv szolgáltatás fejenként kb 5 ezer, az 15. 55 maradt. Tankolni is kéne, de ezzel most nem számolok, mert ez nagyon változó, plusz bármikor lehet valami az autóval is, meg olaj csere, gumik etc.etc.etc... Szóval egyedülállóként diplomásként marad kb havi 50 ezer költőpénz ami be kell osztani szórakozásra, nyaralásra, jövő tervezésre, saját házra való spórolásra.

Ezért tanuljon Valaki és diplomázzon le, hogy utána kb remeteként kuporgassa össze a forintokat? Ebből az 50-ből mennyit lehet félretenni?

Hány év alatt jönne össze ebből egy panel lakás ára ami jelenleg is olyan 15-20 milla Pécsen? És mire összejönne ez a pénz, mennyibe fog kerülni a lakás? És most vesd össze ezt azzal aki csak érettségizett és kb keres ugyanennyit, de 5 év előnnyel indul és nincs diákhitele!


Melyik a vonzóbb életpálya? Tanulni-tanulni-tanulni évekig, jó érettségi után summa cum laude lediplomázni majd keresni annyit, mint akit csak átrugdostak érettségin, és amikor Ő már lassan Családot alapít, Te akkor diplomázol le és kezded pályakezdőként a melót?


Annyian mondják, hogy mennyire könnyű dolguk van a Tanároknak és ahhoz képest milyen jó fizetést kapnak, mégsem látok közülük egyet sem tolongani egyetemre jelentkezni, hogy elkezdjék a tanári pályát. Miért nem? Ha ennyire jó, akkor Te Kérdező például miért nem mész el tanárnak? Sorolj fel 3 okot amiért nem!

2023. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban nem rossz egy részmunkaidős állásért."


Az a baj ezzel a részmunkaidővel, hogy egy tanár nem 8-10 órát dolgozik mint te, hanem akár a dupláját is. És nem olyan bránerlógató munkát mint te.

2023. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Miért mondják hogy normális vagy, ha szerintem meg tök hülye?
2023. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Minimum rezsi 40-50 ezer. Kaja, bevásárlás alapból 150 ezer.


Maradna 70 ezred ami még semmire nem elég.


Nyilván a többségnek van élete , hobbija, szóval egyszerűen kevés a 270.


Ha ennyit keresnék konkrétan éhen halnék.

2023. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én azt se értem államiba miért sirnak ott piac lehet ott probálkozni.A világba mindenhol az állami alkalmazotak keresnek keveset.Persze mi csinálhatjuk ezt is forditva csak akkor minek keljen fel az emberek 90% aki nem állami dolgozó ?
2023. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
A kérdésedből az látszik, hogy a tanáraid csapnivaló munkát végeztek. De ennek a kormánynak pont ez a célja. A minőségi oktatás értelmes embereket eredményezne. Azok meg sose szavaznának ezekre a kártevőkre. Az óriási marhaság, hogy itt olyan sokan élnének saját lakásban. Alátámasztani se tudod semmivel, csak ideböfögtél valami marhaságot.
2023. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#21

Szerintem kicsit le vagy maradva. Én is pécsi vagyok, 2020-ban vettem az 59 m²-es lakásomat a Krisztina térnél, akkor volt 19 millió. A belváros, egyetemváros még drágább, a Mecsek oldalról ne is beszéljünk! 15-20 millióért ne is álmodj normális lakásról Pécsen! Max. egy lepusztult másfélszobás lukat, amire később gatyádat is ráköltöd felújításnál, valahol a külvárosban, ahol 5 zár kell az ajtódra a cigányok miatt, azt kapsz ennyiért.

2023. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Pintér László ***** válasza:

27:

Nem akartam túl nagyot mondani, főleg, hogy ingadozik. Egy átlagos panel az Ügyfelek elmondása alapján akik frissen vették 15-20 millióról beszéltek. Igaz ezek az Ügyfelek úgy vették ennyiért, hogy kapásból mentünk oda az összes nyílászárót, redőnyt cserélni ami alhangon kb + 1,5 milla, és ilyeneknél általában le van kapva a vakolat, csempék, wc, zuhanyzó, minden szét van zúzva és teljes renoválás alatt vannak a járólaptól a plafonig, szóval még olyan 2-3 millát simán rá lehet számolni. De azért 15-20-ért már lehet kapni régi nyílászárókkal kicsit lelakottabb állapotban. Meszes környékén meg pláne. Mondjuk a diplomás munkás nem hiszem, hogy Meszesen szeretne lakni. :) Na de igazából itt nem is a konkrét ár a lényeg. Lehet az 15 milla vagy 25 milla is, ha havi max 50 ezer marad a létfenntartás mellett, 3 élet is kevés, hogy összetudj spórolni akárcsak egy saját csóró lyukra is a pénzt. Még úgy is, ha nem költesz szórakozásra. 270, pláne ha mellette Gyereked is van, az kb semmi.

Ennyit fizető munkáért ki akar diplomázni?

2023. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Pintér László ***** válasza:
Uhhh gec... kicsit ránéztem a panel árakra Pécsen. Kicsit tényleg húzósak. 25 alatt nem igen lelni, de nem ritka a 30+ sem, de találtam 40-ért is. Én azt hittem már kezd kicsit lecsengeni az ingatlan ár bumm.
2023. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#28:

Meszest hagyjuk! Párszor volt szerencsém még régebben a meszesi buszjárattal utazni. A buszon utazók 80-90%-a cigány, az egyik cigány csávó ott mutogatta a pisztolyát fényes nappal a buszon. A buszon csoportosuló cigány hordáknak pedig nem volt más témájuk, mint hogy, ki hányadszorra terhes, ki hányszor volt sitten, illetve kinek melyik rokona megy épp be, vagy szabadul a sittről. És természetesen mindezt ordítozva mesélik. Ehhez nem kell diplomás embernek lenni, normális embernek ehhez nincs gusztusa.

2023. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!