Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert jo egy orvosnak ha...

Miert jo egy orvosnak ha magyar gyartmanyu termeket ir fel a paciensnek? Van gazdasagi/politikai hattere?

Figyelt kérdés

Szinte csak frontint, ripedont, velaxin, yarocen, betaloc, metoprolol z hexal, lamolep es meg a lista boven mehet tovabb


Ezt vettem eszre, hogy az elmult idoszakban a dokik csak magyar gyartmanyu szarokat irnak fel. Pl lamolep 30 db tamogatassal magyar gyartmany. Lamictal holland termek 42 db par honap alatt kivalt 1 egesz honapot raadasul es ugyanannyi tamogatas ugyanannyiba kerul, de nem, lamolep lamolep es lamolep.


Ebben mi a hasznuk?


- Egy szegenyes orszagban ami HUF-al rendelkezik, a hatoanyagot is csak Allah tudja honnan szerzik be de biztos nem a legjobb minoseget


- Minosegellenorzes csak papiron


- Legyartasi folyamat mocskos


- Sterilitasrol szo sincs meg gyakorlatban sem


- Az eloallitok farmakologiai-gyartasi kompetenciaja meg titokzatosan nem tudhato


Es ez az utobbi par evben kezdodott, eddig nyomat a xanaxot meg xanax igy xanax ugy, most meg mar frontin peldaul.


Es az en dokimon is eszrevettem, hogy csak kizarolag magyar termekeket ir fel es nekem kell kernem a kedvezobb gyogyszereket amire a valasza "ilyenrol nem is tudtam" - elotte egy rendszer amibe beirja a hatoanyagot is kiadja az osszes termeket.


Ez nekik valahogy megeri, kapnak valamit vagy valami? Narancs a kedvenc szinuk?



2023. júl. 17. 19:47
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

8, 9


Erről nem egyszer hallottam, de nem akartam annyira elhinni. Ez tényleg így működik?


Mert dokelló is Mátrafürdre ment amikor hívtam éppen csak nem tudtam hogy szabin van.

2023. júl. 17. 20:35
 12/38 A kérdező kommentje:
Most nem tudom mi a közhiedelem meg mi a valóság
2023. júl. 17. 20:36
 13/38 anonim ***** válasza:
76%

"- Egy szegenyes orszagban ami HUF-al rendelkezik, a hatoanyagot is csak Allah tudja honnan szerzik be de biztos nem a legjobb minoseget

- Minosegellenorzes csak papiron

- Legyartasi folyamat mocskos

- Sterilitasrol szo sincs meg gyakorlatban sem"


Ennyi ostobaságot hogyan lehet leírni? Pont a Lamolepet a Richter gyártja, ami nem egy garázscég, hanem egy óriási gyógyszergyártó, rengeteg külföldi leányvállalattal.

2023. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanaz a hatóanyag van bennük, csak itthon gyártják. Így a hazai GDP-t pörgeted
2023. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így működik. Pörgeted a hazai GDP-t és a húsvét szigetekit is, tehát mindenki boldog. :)
2023. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
37%
Hát ha most ugyanaz a hatóanyag, akkor miért vedd meg a külföldit? Szerinted a magyar vegyészek nem tudják legyártani a vegyi anyagot?
2023. júl. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%
Tegyük most félre a miértet. De azért feltűnt, hogy a doktorcsírák hogy lepontoztak? Véletlenül valaki le merte írni, hogy egy korrupt szardarabok és azt is ahogyan csinálják. Hát mondjuk az ő helyükben én sem felfelé pontoznám. :)
2023. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

14


Pont ez a baj, hogy itthon gyártják. Kint jobban élnek (hanyatlanak bocsánat), jobb minőségű nyersanyaggal dolgoznak. Pl Amerika.


Itthon? Nézd meg az elmúlt 1 év EUR-HUF árfolyamot.


16


Igen, ugyanaz a hatóanyag. A magyarban van 30 db, a külföldiben 42 db. És ugyanaz a gyógyszer csak más a gyártó.

2023. júl. 17. 21:25
 19/38 A kérdező kommentje:

16


Szerintem le tudják, a többivel van baj. A kivitelezéssel és felszereltséggel, import minőséggel meg ilyenek. Ezért panaszkodnak pl a frontinra ha átmész a mentális egészség kategóriába.

2023. júl. 17. 21:26
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Tájékozódsz és a patikában helyettesítőt kérsz. Sőt, sok patikában elég, ha azt kéred, hogy ha van kéznél ugyanaz olcsóbban, akkor azt vinnéd. Ettől még dokker mehet thaiföldre pucsítani, de te se vagy lehúzva.
2023. júl. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!