Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert jo egy orvosnak ha...

Miert jo egy orvosnak ha magyar gyartmanyu termeket ir fel a paciensnek? Van gazdasagi/politikai hattere?

Figyelt kérdés

Szinte csak frontint, ripedont, velaxin, yarocen, betaloc, metoprolol z hexal, lamolep es meg a lista boven mehet tovabb


Ezt vettem eszre, hogy az elmult idoszakban a dokik csak magyar gyartmanyu szarokat irnak fel. Pl lamolep 30 db tamogatassal magyar gyartmany. Lamictal holland termek 42 db par honap alatt kivalt 1 egesz honapot raadasul es ugyanannyi tamogatas ugyanannyiba kerul, de nem, lamolep lamolep es lamolep.


Ebben mi a hasznuk?


- Egy szegenyes orszagban ami HUF-al rendelkezik, a hatoanyagot is csak Allah tudja honnan szerzik be de biztos nem a legjobb minoseget


- Minosegellenorzes csak papiron


- Legyartasi folyamat mocskos


- Sterilitasrol szo sincs meg gyakorlatban sem


- Az eloallitok farmakologiai-gyartasi kompetenciaja meg titokzatosan nem tudhato


Es ez az utobbi par evben kezdodott, eddig nyomat a xanaxot meg xanax igy xanax ugy, most meg mar frontin peldaul.


Es az en dokimon is eszrevettem, hogy csak kizarolag magyar termekeket ir fel es nekem kell kernem a kedvezobb gyogyszereket amire a valasza "ilyenrol nem is tudtam" - elotte egy rendszer amibe beirja a hatoanyagot is kiadja az osszes termeket.


Ez nekik valahogy megeri, kapnak valamit vagy valami? Narancs a kedvenc szinuk?



2023. júl. 17. 19:47
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Szoval lenyegeben azt kerek amit akarok ha ugyanaz a hatoanyag meg minden es ezt mind a patikaban csak ugy kiadjak ahogy a dokellora ra ul a fulop-szigeteki csajszi a jacuzziban?
2023. júl. 18. 10:22
 22/38 A kérdező kommentje:
Marmint helyettesitokent
2023. júl. 18. 10:23
 23/38 A kérdező kommentje:
Mert akkor nem szolok semmit a dokerratornak, mert a vegen merges lesz hogy nem ir fel nekem annyi loszart amennyit az orvoslatogato szamon ker tole es a vegen nem hogy thaifold de matrafured sem lesz..
2023. júl. 18. 10:25
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig sima ügy volt abban az egy patikában, ahova járok. Annakidején ők hívták fel a figyelmem rá.
2023. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Ah. Akkor ertem mar. Kezd osszeallni a kep. A fo business manager az orvoslatogato, ami jol jon a doktorellonak, o meg neked mosollyal felirja amit mondott a latogato, hozzateve hogy "na most meggyogyul".


Foleg mentalis betegeknel. Talan oket lehet a legjobban kihasznalni, mert egy elegge nehezen kutathato terulet, meg talan a borgyogyaszat, neurologia.


Es leszarva hogy tudja hogy szarul all anyagilag a paciens, akkor is a dragabbat irja fel, hogy o profitaljon a latogatotol vagy a business lanctol...


Irany Hawaii meg a rozsaszin p*ncik a jacuzziban..

2023. júl. 18. 12:16
 26/38 anonim ***** válasza:
44%

Sokszor ezeket nem is az orvos írja fel, hanem a háziorvos asszisztense, az orvosírnok, adminisztrátor.

Ha az orvos megjelölte a gyógyszer nevét se biztos, hogy az kerül felírásra, hanem ami épp a lista tetején volt, ami megtetszett az asszisztensek, amire épp sikerült kattintania, amit általában fel szokott írni másoknak.

2023. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

26


Ez ellentmond az orvoslatogatonak, ha nem az orvos donti el a termeket - ha csak nem rosszul fogalmaztal es a hatoanyagra gondoltal.


Marpedig en mar csomoszor mondtam hatoanyagokat kulonbozo orvosoknak es volt amelyik az alprazolamra azt mondta az nem "benzodiapin" ugy, hogy en mondtam elobb, hogy az benzodiazepin. Vagy moclobemide-re kerdezte az orvos TOLEM hogy az melyik is... en meg mondtam Aurorix.


Es a pszichiaterem egyedul dolgozik, nincs asszisztens.


Szoval ez a kommented nem igazan passzol a valosaggal.

2023. júl. 18. 13:08
 28/38 A kérdező kommentje:

Meglatasom szerint a legtobb orvos inkabb a termekeket jegyzi meg, nem pedig a hatoanyagot ami szerintem fontosabb - pl mometazon-furoat (elocom szteroid kenocs/krem), aciklovir (valamilyen antiviralis hatoanyag talan nizoral), metamizol (algopyrin termek) cataflam helyett diclofenak-kaliumot meg naproxent apranax helyett, acetilszalicilsavat aspirin helyett.


Mindig algopyrin, apranax, cataflam, aspirin, ilyenek.


Nem fogjak fejbol tudni a hatoanyagokat, plane ha egy bizonyos csaladba tartoznak. Pl a Xanax mint alprazolam hatoanyag nem csak benzodiazepine hanem azon belul triazolobenzodiazepine. Ritalin helyett nem methylphenidate-et fogsz hallani.


Meg sem fog mondani az asszisztensnek mert be sem tudja irni.


Ezert ketlem a kommented hitelessegeben erosen.

2023. júl. 18. 13:17
 29/38 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően az orvoslátogató dolga hogy megismertesse az orvossal adott gyógyszergyár vagy termékcsalád termékeit. Nyilván nem várhatjuk el az orvostól hogy folyamatosan naprakész legy egyes gyógyszereket tekintve, mivel van vagy 1000 féle.

Szóval orvoslátogató bemegy, leadja zanzásítva hogy miért is jobb X gyógyszer mint az ugyanarra való Y gyógyszer amit más gyártó gyárt. Ott hagy egy adag irodaszert, ilyen-olyan logós holmikat ajándékba amik jól jönnek a rendelőben vagy máshol, és idővel (évek múltán) esetleg a dokit is meghivják egy hétvégi konferenciára mondjuk Hajdúszoboszlóra. Nem a Húsvét-szigetekre, oda az orvoslátogatók mennek a bónuszukból.

Te mint beteg, semmit nem vesztesz ezen, mert az orvos legalább megismerte milyen gyógyszerek vannak a piacon és hatóanyag tekintetében ezek kb teljesen egyformák is.

2023. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

"Te mint beteg, semmit nem vesztesz ezen"


Idezek a kerdesem reszletezesebol


"az elmult idoszakban a dokik csak magyar gyartmanyu szarokat irnak fel. Pl lamolep 30 db tamogatassal magyar gyartmany. Lamictal holland termek 42 db par honap alatt kivalt 1 egesz honapot raadasul es ugyanannyi tamogatas ugyanannyiba kerul, de nem, lamolep lamolep es lamolep."


Hogy jarok jobban kevesebbel plane ha doki megallapitotta hogy ugyanolyan jo hatoanyagban? Lamolep magyar 30 db Lamcital 42 db. Hatoanyag lamotrigine. Felirta.


De miert kell ezt kernem?


Es miert latok alig Xanax kerdest meg valaszt de Frontin meg annyi van mint a fene, holott regen is volt de nem ennyi. Olyan mintha egyre tobb Frontint irnanak fel mint Xanaxot ami nem zavar mert nekem marad, csak buzlik a hal a fejetol.


Meg majd a holland gyartorol neki lesz infoja hogy szarabb a termek mint a felfele meg elore halado magyar, plusz EUs szabaly, hogy termekek infojat tilos barmikor kiadni.


Akkor honnan tudja? Itt van a mindentudo orvoslatogato?


Amugy azert Hajduszoboszloval egyetertek, multkor matrafureden volt a doki, rendeloje tele van EGIS, Richter meg minden logoval. De ha felretesz annyit akkor lehet hogy a Husveti-Szigetek leany-oromeire is jut annyi egy jacuzzi kozepen a tobbi 60 - 70 eves orvossal akik meg akkor is a paciensekre gondolnak.

2023. júl. 18. 19:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!