Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ÁVH mekkora minimális ügy...

Az ÁVH mekkora minimális ügy után tette el lábalól az embert?

Figyelt kérdés

Nem éltek abban az időben, csak érdekel a diktatúra. Azt olvastam, hogy napi ~70 embert öltek le. Úgy tudnám megérteni az akkori világot, ha megtudnám mekkora lehet az a minimális sérelem az államon, ami után az ÁVH úgy ítélte meg, hogy ezt az ember el kell tenni lábalól


Az hogy a piacon mások előtt nyíltan kritizálta a rendszert vagy fórumokon írt valamit lapban gondolom evidens. De az hogy a kollégának 4 szemközt elmondta, hogy Brezsnyev vagy Rákosi egy akasztanivaló barom, gondolom nem vitték el. De mi lehet az a minimális ami után megöltek egy embert?

Napi 70 ember az rengeteg. Mégis miért tettek el ennyi rabszolga, droidot lábalól? Mit tehettek?



2023. júl. 31. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak attól függött, hogy mit követett el, hanem attól is, hogy kicsoda az illető és mennyire tartották veszélyesnek. Sőt, utóbbitól jobban.
2023. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Brezsnyev idejében már nem volt ÁVH.
2023. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Még ügy se nagyon kellett hozzá igazából. Elég volt az is ha egy kihallgatás "túl jól" sikerült, mert az illető nem vallotta be azt amit nem követett el.
2023. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mondanátok példákat? Pl mondjuk egy egyetemi tanár szidta adnropovot. De nem hallotta senki csak egy hallgató, akkor mivel nagy ember volt elvitték? Nem világos csak példákon át érthetem meg
2023. júl. 31. 11:21
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Kádár alatt némileg javult a helyzet, akkor nem minden esetben tették el láb alól az embert, esetleg máshová helyezték pl.
2023. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5 Ez elég meredek szavak. Ilyennel persze hogy elvitték. Ezen nem csodálkozok. De pl volt egy magyar filmben ami pár éve készült nem tudom a nevét a netflixen láttam. Ott azt mondta egy állambiztonsági tiszt egy hölgynek, aki felvételt készített a beszélgetésről, hogy "az orosz és magyan miniszterelnökök" most nem tudom a nevüket "csak magukkal foglalkoznak, csak a hatalom kell nekik. A néppel nem foglalkoznak'".


Na annak ellenére, hogy ez tiszt volt nem csinálták ki. Még csak be sem vitték csak kirúgták

2023. júl. 31. 11:36
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem miért meredek szavak.


Nem kiscserkészekről beszélünk tudtommal.


De ja, ha megkínoznak, vagy a családod fenyegetik az demokratikus, ha meg egy ilyet pokolra küldesz, az nem?


Hát szerintem aza bűnös, aki ezeket meri védeni. Bár "érthető"... Meglepődnétek, hogy ma hány ember/ család köszönheti a vagyonát, státusát azért, mert mondjuk a Tanácsköztársaság idejét lelőtték pl. egy ingatlan valós tulaját.


Lehet lepontozni.

2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
AZ ÁVH fénykorát Rákosi- rendszerben Péter Gábor vezetése alatt élte. Nem voltak egyértelmű szabályok. A leghűségesebb pártkatona mint például Rajk László és társai ugyanúgy bitóval "jutalmazták+ mit az egyszerű paraszt gyereket aki rosszemmel nézett a hely párttitkárra.
2023. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Látom törölve lett a kommentem.


Nem vagyok jó káder mi?

Nem védem a szegény népirtó komcsikat :(


Igaz, a GYIK moderátorait sem.

2023. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem voltak itt konkrét, lefektetett szabályok (vagy ha igen, nem tartották be), sem következetesség.

Elvihettek valakit, mert 1. csúnyán nézett egy prominens személyre, 2. besúgta a szomszéd kamu indokkal, 3. besúgta a szomszéd valós indokkal, 4. kiderítettek más úton valami valós indokot. DE a valós indok is lehetett az, hogy az illető feketén vágott hogy legyen mit ennie, baráti körben szidta a rendszert, a Horthy-korszakban magas pozícióban volt, relatíve sok földje volt, pap volt, vallásos volt, nemes volt, zsidó volt... kb. bármi lehetett.

2023. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!