Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha én Németországban élek,...

Ha én Németországban élek, dolgozom, de hazalátogatok a szüleimhez, ...?

Figyelt kérdés

És közben zárják le a Magyar határokat és kezdik kényszersorozni az embereket, akkor én visszamehetek Németországba, vagy nekem is be kell vonulnom?

És mi a helyzet ha megvan a Német állampolgárságom is? Akkor is mennem kell katonának Magyarországon?



2023. aug. 10. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre semmi ilyen nem fenyeget. De ha mégis, akkor is maximum az itt lakó magyar állampolgárokat soroznák.
2023. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De mire soroznának mégis téged? A NATO aktív és nem aktív katonai állománya kapásból jóval nagyobb, mint az egyetlen jelenleg reális ellenségünkké (Oroszok). Mi a f*sznak soroznának??????????


Akkor erre ha elkezdene az 1+ MILLIÁRD lakosú NATO propagandázni, hogy lépjenek seregbe az emberek, elképzelheted mennyi embert vonzana be... Szerinted ez nem lenne elég 145 millió ember ellen?

2023. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés csak elméleti. Megpróbálok eszerint válaszolni rá.


Egy Ukrajnából származó ismerősöm (nem határon túli magyar, hanem olyan ukrán, aki megszerezte a magyar állampolgárságot is, és Magyarországon él és dolgozik) most nem tud kimenni Ukrajnába a családjához, mert hiába kettős állampolgár, és jelenleg itt van a lakcíme, mégis besoroznák. Gondolom, más esetekben, más háborúkban is besorozzák a kettős állampolgárokat.

2023. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
@3 Köszönöm a választ, természetesen csak elméleti a kérdés. Egy háborúban bármi előfordulhat, bármikor eszkalálódhat, ezért minden eshetőségre megpróbálok felkészülni.
2023. aug. 10. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3# "Egy Ukrajnából származó ismerősöm (nem határon túli magyar, hanem olyan ukrán, aki megszerezte a magyar állampolgárságot is, és Magyarországon él és dolgozik)"


Juj, Zselének ezt el ne mond, mert kitalálja, hogy nem engedi haza a magyar állam.

2023. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!