Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közoktatásban oktató tanárok...

A közoktatásban oktató tanárok hány %-a tud a megértés szintjén oktatni? Van annyi tanár Mo-on akikkel minőségi oktatást lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Van annyi nyelvtanár akik képesek megfelelő türelemmel beszédcentrikus órát tartani? (tehát meg van a tudás és az emberség hozzá)

Van annyi fizikatanár akik nem csak leadják az anyagot, hanem értik is a gyakorlati jelentőségét?

Van annyi szaktanár akik dolgoztak is a gyakorlatban és tudják miről beszélnek?


Lehetséges egyáltalán a minőségi oktatás Magyarországon?


2023. aug. 19. 22:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
0%
Megértem, ha valaki nem érti meg.
2023. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

#1


Mellébeszélésért ment a lepontozás

2023. aug. 19. 22:46
 3/42 anonim ***** válasza:
74%
"beszédcentrikus órát tartani? " Nyelvtanár vagyok, igaz nem a közoktatásban, hanem nyelviskolákban tanítok, de mit értesz beszédcentrikus órán? Legelőször is kellenek a nyelvtani alapok, hogy tudjunk komolyan beszélni a diákokkal, én igyekszik is minél többet ahogy haladunk az anyaggal, de ebben van egy kisbökkenő, a nyelvizsgákon és érettségin is a pontok 70%-ka az írásbeli részről jön, magyarán, ha én nyelviskolában a beszédre helyezem a hangsúlyt, akkor a tanulók fele megbukik az írásbeli részen. Ha a közoktatásban túlnyomoórészt beszélgetős órákat tartaanánaka kollégák akkor meg a nyelvi érettségin bukna meg a diákok fele...
2023. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

#3


Márpedig ha meg akarod tanítani a gyereket beszélni akkor beszédcentrikus órát kell tartani. Nyelvtant is lehet idegen nyelven tanítani.

Én pl. külföldön tanultam nyelvet és esélyem sem volt nyelvórán, hogy magyarul tanítsanak!

2023. aug. 19. 22:48
 5/42 A kérdező kommentje:

#3


De persze részben ez is a kérdés:


Lehetséges egyáltalán a minőségi oktatás Magyarországon?

2023. aug. 19. 22:51
 6/42 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván ahol az egyik osztály matekóráját összevonják a másik osztály töriórájával ott már nincs milyen minőségről beszélni.
2023. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Nekem úgy tűnik hogy eddig tanárok vagy érintettek válaszoltak a kérdésre.


De miért beszéltek mellé???


elgondolkodtató...

2023. aug. 19. 22:57
 8/42 anonim ***** válasza:
80%

4) Ez butaság. Az egész onnan indul, hogy teljesem más az a légkör, ha úgy tanulod a nyelvet, hogy az adott országban vagy, ahol az a beszéd nyelv, mintha simán idegen nyelvként tanulod a nyelved. Másrészt meg semmi értelme nincsen a célnyelven magyarázni nyelvtant, mindenekelőtt azért, mert azt nem értik a nyelvtanulók, másrészről pedig azért, mert szükséges a különbségekre is rámutatni az adott idegen nyelv és és az anyanyelv között. (Ez a magyar anyanyelvűek esetében különösen fontos, hiszen a legtöbbet tanult idegen nyelvek nem rokokonok a magyarral)


PS: Több embert tanítottam már külföldi nyelvtanfolyamatn melett is, mert a nyelvtant nem sikerült megérteniük.

2023. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld egy tök kezdő franciául tanulónak, a francia kiejtést franciául magyrázni meg, hogy még a mellékneveket is ragozzuk
2023. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

#8


Magyarázhatod magyarul is nyelvtant! De ez nem lehet kifogás arra, hogy miért nem beszédcentrikus az óra!


Ha nem beszélsz idegen nyelven a gyerekhez és a gyerek nem beszél önállóan idegen nyelven az órán akkor nem fog megtanulni beszélni az idegen nyelven. Ez nagyon egyszerű logika mentén alakul így!


De az már régen rossz, ha ezt egy nyelvtanárnak el kell magyarázni! Már bocs!


Amúgy idegen nyelvi környezetben is ugyanúgy kell nyelvet tanulni mint itthon, csak ott több a lehetőség a gyakorlásra. Nem tudod megmagyarázni az ellenkezőjét mert már csináltam!

2023. aug. 19. 23:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!