Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt a hazugságot ki hiszi el...

Azt a hazugságot ki hiszi el hogy a magyarok nyomorognak? Miért kell hazudni az embereknek?

Figyelt kérdés

Én soha az életben nem találkoztam olyan emberrel aki legalább a 400 ezret ne keresné meg, pedig régóta az országban élek.


Aki Győrben vagy Sopronban mutat nekem mélyszegénységben élő embert annak azonnal adok 1 millió forintot készpénzben.



2023. aug. 25. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
A birkák hülyítik ezzel egymást.
2023. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

"Azt a hazugságot ki hiszi el hogy a magyarok nyomorognak?"


Csak aki ebben az országban él.

Senki más.

2023. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 dávid a mongol ***** válasza:
100%
Borsodban lehet csak igazán markolászni a 400e alatt keresőket, de hát ez Borsod.
2023. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Tehát megafonosként 400e Ft a havi minimum?
2023. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Aha! És hány emberrel találkoztál eddig? Apáddal, anyáddal, és? Ja, a propagandával, igaz, az nem ember, bár sokan ezt hiszik róla.


Ja, szóltam a soproniaknak, győrieknek....

2023. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Te nyomi azt azért ugye tudod hogy Sopronból külföldre ingáznak és azért van pénzük nem pedig azért mert ott a városban jól fizetnek jah és azért is drágák a boltok ott mer tudják az eladók hogy ingáznak a lakosok és ugye milyen mocsok féreg a magyar eladó fel is b*ssza az árakat erre fel. Remélem kielégítő válasz volt ez neked de fidesz-szopó vagy te is valamelyik nagy bátornak vagy a rokonja vagy ilyesmi?
2023. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sopronban és Győrben nem ismerek senkit. Szombathelyről jöhet? Küldhetem a számlaszámot? Vagy átutalnád nekem ETH-ban? Az nekem jobb lenne.
2023. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy meg a f*szt provokálsz itt meg gúnyolódsz te élettelen nyomorék remélem kapsz majd egy normális borsodi-kenőmájast a luladba csak gyere ide hergelni meg csúfolódni ezzel a nyomi dumáddal te fideszszopófantom
2023. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a 400 ezer az bruttó. Számolj kicsit utána, annak mennyi a nettója!? Szóval mire vered magad?
2023. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyorsan utána néztem.

MA a magyar minimálbér havi 160 órára elméletileg nettó 154,280ft (403,26€). Már ez is gyalázatosan kevés és még csak nem is feltétlenül igaz.

A munkaadók nemigen hajlandóak napi nyolc órában bejelenteni a dolgozókat. Ha mégis, akkor érvénybe lép a Rabszolgatörvény rengeteg kiskapuja, amit ki is használnak. (160-ból lesz 200 óra ugyanannyi fizetésért.)

De ha ez történetesen tényleg igaz, akkor is csak a harmada az osztrák minimálbérnek,ami 1383€ (529,141ft). Szintén 160 óra.

És az az igazság, hogy hogy itt nem nagyon vannak minimálbéresek, mert az ún. Gewerkschaft ( Szakszervezet) minden létező irányban működik.

Ez azt jelenti, hogy a vasiparban dolgozók ( és itt nem csak a kovácsokat kell érteni, hanem mindent aminek a fémhez köze van)

minimálja eleve más ( több), mint pl a fodrászoké, vagy a papír iparé. Ha nem gond, akkor most nem írom le az egész táblázatot.


Csak a saját példámat tudom mondani. Sok évig a cégem a "műanyag iparba" volt besorolva.

Így kerestem ezelőtt ca két évvel ezelőtt olyan 1800€ nettó körül.

160 órában értendő.


Két éve beboxoltuk magunkat a "kémia iparba", ami automatikusan 200€ nettó/ hónap béremelést jelentett.

Most 2500€ nettó/ 160 óra a fizetésem. Ezt természetesen 14X megkapom egy évben.

Minden attól függ, hogy melyik "iparhoz" van az ember munkahelye besorolva, de 1800€ nettó szerintem mindenható alap.

Tudom, kicsit bonyolult 😬😬. Bocs.



Tehát még egyszer zanzásítva:

2023 minimálbér Magyarország 154,280 Ft( 423,26 €).

2023 minimálbér Ausztria 529141,80 Ft ( 1383 €)


Ezek a tények.

2023. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!