Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ellenzék támogatna...

A magyar ellenzék támogatna egy olyan békét, ahol az orosz többségű területeket Oroszországhoz csatolnák?

Figyelt kérdés
Így végül is rendeződne a dolgok etnikai háttere.

2023. aug. 26. 21:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
78%
Értelmetlen kérdés. Ki a gennyet érdekel a magyar ellenzék, vagy akár a kormány véleménye egy orosz-ukrán konfliktusban? Mit befolyásol ott értemben, ha innen bárki is állást foglal?
2023. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
59%

18


"Az elmúlt másfél év tapasztalatai alapján mindig akkor lepik el az orosz trollok az oldalt ha nagy gáz vna Ukrajnában :D"


Akkor már értem, hogy miért van rengeteg ellenzéki troll is. Csak náluk már évek óta komoly bajok vannak, és próbálnak terelni, mint látjuk, nem sok sikerrel.


"Aztán azóta eltelt 123 év, amiből az utolsó 33 évben lehetősége volt mindenkinek, hogy önként "hazatérjen" és mit látunk? A fél Dunántúl ingázik Ausztriába :D"


Ha valaha olvastál volna a témába vágó szakkönyvet vagy komolyabb elemzést, akkor nem az lenne a legnagyobb érved, hogy "mert Orbáááán...".


"Szóval innen fúj a szél? Nem is a népszavazás, nem is a nemzetiségi és nyelvi kérdés, hanem dögöljön meg a szomszéd tehene is. Lebuktál :D"


Ezzel csak arra céloztam, hogy te etnikai alapon gyűlölöd az oroszokat. Hogy miért van ez így, engem nem érdekel, de a fajelméleti magyarázataiddal ne engem traktálj. Menj az osztrákokhoz, Hitler is az ő teremtményük, hajolj meg előttük háromszor.


"A népszavazás nem volt legitim, ilyen népszavazást nem tarthatsz."


Igazság szerint senkit nem érdekelt a világon, hogy a Nyugat mit gondolt erről. A hisztizésük semmin nem változtatott.


"Ja, mint Herszont és Harkovot. Vagy mint a közép-ázsiai ex tagköztársaságokat :)"


Szerintem olvass többet. Serkenti a gondolkodást.


"Kivéve, amikor erőszakkal annektálják azt a területet ahol élnek és egy diktátor jut nekik :D"


Ez csak arra utal, hogy a múltban dilettáns módon húzták meg a határokat. Te pedig nem tudod, hogy miért, mert sosem olvasol.


"De a jelenlegi háborús területen ezt NEM választották, hanem kapták Putyintól. A Kelet-Ukrajnában élők életét mennyiben tette jobbá az elmúlt másfél évben Oroszország?"


Nem lenne ott semmi baj, ha az ukránok nem ölnének etnikai alapon, nyugati fegyverekkel. Csak azt nem értem, hogy ehhez te miért tapsolsz? Hullák nélkül már céltalannak érzed a mélyen demokratikus napjaidat?

2023. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
52%

"Ha valaha olvastál volna a témába vágó szakkönyvet vagy komolyabb elemzést, akkor nem az lenne a legnagyobb érved, hogy "mert Orbáááán..."."


Egy betűvel nem elmítettem Orbánt és még csak nem is utaltam rá.


"Ezzel csak arra céloztam, hogy te etnikai alapon gyűlölöd az oroszokat. Hogy miért van ez így, engem nem érdekel, de a fajelméleti magyarázataiddal ne engem traktálj. Menj az osztrákokhoz, Hitler is az ő teremtményük, hajolj meg előttük háromszor."


Miből gondolod, hogy én etnikai alapon gyűlölök bárkit? Nekem semmi gondom az átlag orosszal, aki elszenvedi a saját vezetőjük hülyeségeit. Nekem azzal van bajom, hogy Vlagyimir Putyin hódítósat játszik. Szóval ez megint mellément.


"Igazság szerint senkit nem érdekelt a világon, hogy a Nyugat mit gondolt erről."


Szóval akkor mégsem volt legitim az a népszavazás? :D


"Ez csak arra utal, hogy a múltban dilettáns módon húzták meg a határokat. Te pedig nem tudod, hogy miért, mert sosem olvasol."


Rúgjuk fel minden a múltban dilettáns módon meghúzott határmegállapodást és talizunk a világháborúban. :D


"Nem lenne ott semmi baj, ha az ukránok nem ölnének etnikai alapon, nyugati fegyverekkel."


Ez újabb kreténség, de a többi után már meg sem lep.


#20:

"Oroszország az orosz törvényeknek és szabályoknak megfelelően tartott népszavazást, nem volt benne semmi szabálytalanság vagy törvénytelenség."


Melyik orosz törvény szerint tarthatsz külföldön népszavazást? Melyik orosz törvény törvény írja elő, hogy a népszavazásnál házhoz mennek a fegyveres katonák? :D :D

Linkeld már be az oroszok népszavazásról rendelkező törvényét...


"Egyrészt nekik van ehhez megfelelő felszerelésük, másrészt a közvélemény támogatja őket."


Ja, gondolom mint ahogy az orosz közvélemény támogatja a Kölünleges Katonai Hadműveletet: ha rosszat mondasz rá 10 év letöltendő. Mindenhol van egy kisebbség aki érdekelt az elnyomó rendszerek létrejöttében, de a társadalom nagyobb része ezzel mindig rosszul jár. Ez ugyanaz, mint az annektálás, amire te is azt írtad hogy ott nincs választás. Egy katonai puccs is ugyanez csak belföldön.


"Az orosz-ukrán háború más helyzet, de ott is volt népszavazás, ahol az emberek kinyilváníthatták az akaratukat. "


Álljunk meg egy pillanatra. Oroszország NEM tarthat népszavazást Ukrajna területén,ezt már tisztáztuk. Ezen felül: mennyi a népszavazás érvényességi küszöbe? Hogyan vettek mindenkit névjegyzékbe? Van egyáltalán névjegyzékök a menyék lakóiról? MI a helyzet az elmenekültekkel pl Zaporizzsjában vagy Herszonban? Olyan megyékben is népszavazást tartottak, ami nem is állt teljes egészében az ellenőrzésük alatt?

Hogy hoztak össze 75%-os részvételt Herszonban? 85%-os részvételt Zaporizzsjában?


Te tényleg elhiszed, hogy a szavazásra jogosult lakosság 75-85% ott volt a megszállt övezetben és a nagyobb részük az elaszakadásra szavazott? Ezt te komolyan elhiszed? Meg sem fordult a fejedben hogy esetleg ezt is elcsalták, mint eddig mindent? :D

Tényleg úgy gondolod, hogy "béke" áll a háttérben és véletlenül sem egy qrva nagy csalás?


Hát ezt nem akarom elhinni :D

2023. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
54%

"Szóval akkor mégsem volt legitim az a népszavazás? :D"


Legitim volt. Egyes nyugatiaknak azért nem legitim, mert nem szólhattak bele. Sajnos meg kell tanulniuk, hogy a kispadra lettek ültetve világpolitika terén.


"Rúgjuk fel minden a múltban dilettáns módon meghúzott határmegállapodást és talizunk a világháborúban. :D"


Tényleg olvass többet, mert kb semmivel nem vagy képben. Pl Romsicsot vagy Mezei Barnát, Kamarás Ferencet, Henry Kissingert.

Nagyon rád fér, hogy komolyabban utánaolvass a dolgoknak. Én még ennyire tájékozatlan hozzászólót nem is láttam.

2023. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!