Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy az iskolákb...

Támogatnátok, hogy az iskolákban erősebb legyen a matek és a fizika oktatás? Egy csomó nebuló azért nem megy természettudományos és mérnöki szakra egyetemen, mert ezektől retteg.

Figyelt kérdés

Volt gimis osztálytársaim közül legalább négyet tudok, akik bölcsészkarra jelentkeztek azért "Mer azon nincs matek!"


A fizika pedig a leginkább matekos tantárgy, és afféle alapként szolgál a többi természettudomány számára, és rendszerint attól is rettegnek a diákok.



2023. aug. 27. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Nem azt mondom, hogy mindenkiből Quinn Mallory-t kell képezni, de a jelenség amit írtál tényleg létezik, még olyan tanulóknál is, akik egyébként 4-es, 5-ös matematika és fizika átlagra állnak.


Nekünk annó a gimis fizikatanárt se segített, azt mondta, hogy "Aki fizikából mer jelentkezni érettségire, annak lerúgom a fejét!"

2023. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
És ki fogja tanítani? Mert tanár, az nincs rá :)
2023. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Támogatnám. De ehhez megfelelő pedagógusok kellenének, most meg bőven nincs elég ilyen tantárgyakból és ezért viszik le folyamatosan ezeknek az óraszámát.


Pedig matematikával, fizikával, kémiával, biológiával is jól lehet keresni mégse olyan trendi és emiatt nem csak oktatásban hanem mindenhol hiány van belőlük.


(bár lehet a mostani státusztörvénnyel ez akár változhat is, mert ha jól néztem a bérek ilyen 400 ezer - 1 millió között lehetnek, aztán ha az igazgatónak van egy csepp esze is akkor az 1 millióst nem a rajztanár fogja kapni)

2023. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én azt támogatom, hogy az oktatási intézmény szintjéhez igazodjanak az elvárások. Konkrétan arra gondolok itt és most, hogy semmi értelme akadémiai szinttel bombázni embereket általános képzési profilú intézmények esetében. Aki többet akar, tovább fog lépni a számára optimális szintre, - felesleges egy keskeny réteg miatt egy annál sokkal szélesebbet szükségtelen ismeretekkel piszkálni. Elhiszem, hogy neked ez bolt lehet valamilyen vonalon, de egy viszonylag szűk ez a réteg is.
2023. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Akik nem értik a matekot középsuliban, azoknak a 90%-a buta, s ezen semmi nem segít.
2023. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Rendszerint a tanár a buta. Úgy ugrik következő anyagra, hogy nem gyakoroltatta be jól a diákokkal az előzőt. Én középiskolában kétszer megbuktam matekból. Utólag huszonévesen egy 60-as évekbeli könyvből megtanultam deriválni meg integrálni (nem a munkámhoz kellett csak érdekelt).
2023. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
Maximálisan támogatom. A körülöttünk levő világ megértéséhez mindenképpen szükséges tárgyak.
2023. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
@3: Szerinted fog valaki is kapni akár csak fél megát is? A felső határok csak arra jók, hogy a tanárok ellen lehessen hergelni a jónépet.
2023. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

@3 Valahogy most is kijön a 330 nettó átlag, aztán ha törvénybe azt foglalták/ EU felé azt ígérték, hogy eléri a diplomás átlagbér 80%-át a tanárok fizetése akkor szerintem el fogja. (csak most még nagyobb lesz a sírás, mert a szórása a fizetéseknek is nőni fog)


Vagy az orvosok nem kapták pl. meg a beígért fizetésemelést? ( 2018-ban még 6 ezerrel kerestek jobban a humán egészségügyben dolgozók, 2022 év végén meg már 120 ezerrel és ebben nem csak orvosok vannak és mégis elég masszívan megnőtt az előnyük úgy, hogy közben a pedagógus bérek is 50% fölött nőttek.)

2023. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ricardo Rodriguez válasza:
Támogatnám de ezeket már az általános iskolában meg kellene kedveltetni a tanulókkal, a gimiben a legtöbb lánynak nehéz a matek,félnek tőle akkor tényleg buták ?
2023. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!