Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha teljes egészében véghez...

Ha teljes egészében véghez ment a Zrínyi 2026 (mostmár 2030) hadseregfejlesztési terv, akkor a világ ranglétrán hányadik lesz a Magyar Honvédség?

Figyelt kérdés
Most az 54. Helyen vagyunk Angola és Peru között. Tavaly óta is már fejlődtünk, de kb. hányadik helyen leszünk 2030ra?

2023. aug. 28. 08:13
1 2
 1/18 szántóvető ***** válasza:
16%

1236.

milyen 54. hely?

2023. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk úgy, ha addigra kilépnénk a NATO-ból, akkor a kutya is végigmenne az országunkon környékén helyezkednénk el ezen a ranglétrán.
2023. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 hypno ***** válasza:
38%

Első helyen leszünk, az egy főre jutó ló nélküli huszárok számában.

Viszont ha az állam meg tud egyezni a mezőhegyesi ménesbirtokkal, hogy egy ló árának a dupláját is kifizetik az érdekelt tenyésztőnek, akkor lehet hogy a lovas huszárok számában is.

2023. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes kérdés, hogy ez érdekel egy olyan viszonylatban, hogy a világon ... Magyarország egy smafu ország. Mégis mit vársz, hogy felveszi a versenyt valami nagyhatalommal? És mi van, ha például 10-ik lesz, mert olyan tervet eszeltek ki, hogy a világ követni sem tudja, hogy mit forraltunk a kis boszorkánykonyhánkban?


Amikor 1990-ben katona lettem, az első napon a századparancsnok eligazításán az hangzott el: Magyarország hadserege saját magát sem képes megvédeni, nemhogy az országot! Ez később bizonyítottnak is látszott, amikor kb 30 kivonuló járműből 7 nem tudta elhagyni a laktanyát sem!


Nem tudom honnan jött volna olyan irdatlan mennyiségű pénz a hadseregre, hogy ma világszínvonalú lenne és felérne a nagyokhoz, míg mások meg csak ülnek és semmit nem tesznek a fejlődésért.


Tudom, nem ide kapcsolódik, de valahogy mégis. Én nem szeretem a futballt (tudom, pfúúújjj!), de szeretem a Forma1-et. Ott minden év elején a csapatok odáig vannak, hogy milyen jó újításokat hoztak és ezzel biztosan majd előrébb jönnek a ranglistán. Nagy magabiztosan beülnek, aztán azt látják, hogy ugyanott vannak, mint a többiek, vagy még rosszabb helyen! Miért? Mert mások is ezen dolgoznak, nemcsak ők! De fő a bizalom, hogy Yes, mi nagyot alkottunk, bezzeg a többiek semmit! Hát kb ez van a magyar hadsereggel, a magyar TV-vel, a magyar mindennel! Nem fogunk csak úgy hirtelen kiemelkedni a nagyok közül. Pláne anyagilag nem, mert ugye a kapitalizmusban a pénz beszél, mi meg egy kis sz@ros ország vagyunk. Ennek értelmében nem értem, hogy ez miért érdekel a "felhozatal" és az abban elfoglalt helyünk. Nem kell odáig lenni azzal, hogy mi magyarok vagyunk. Ez csak nekünk jelent valamit, mindenki más tojik rá. 10 millió vs 8 milliárd ember.

2023. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Senki nem képes értelmes választ adni?
2023. aug. 28. 09:27
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Senkit nem érdekel, hogyan lenne értelmes válasz erre?
2023. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen mindegy, elméleti lehetetlenség, hogy ez az ország egymagában bármiféle érdemi katonai hatalommal rendelkezzen. Tegyük fel, hogy szuperjól sikerül a reform, és meghaladjuk akár Románia szintjét is. Mi változik ettől? Semmi, elég két szomszédos országnak összeállni egymással, és esélyünk sincs ellenük.


Semmi más út nincs, mint egy erős szövetségi rendszer részének lenni, és rohadtul jóban lenni minden szomszédunkkal, főleg azokkal, akik szintén ennek a szövetségnek a részei. Aki más útra tereli az országot az egy hazaáruló, és a nemzet vesztét fogja okozni.

2023. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Most megvették a nagy Leopardokat, aztán 2 Lancet drón után annyi az egésznek.


A tankok kora lejárt, teljesen pénzkidobás az egész.

2023. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én ezt értem de nem ez volt a kérdésem. Engem ez érdekelt és konkrét segítőkész választ kaptam erre fröcsögést kaptam sok hithű magyargyűlölőtől/kommunista ex-sorkatonáktól. Köszi a semmit
2023. aug. 28. 09:57
 10/18 A kérdező kommentje:
segítőkész választ vártam***
2023. aug. 28. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!