Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha megkérdezik tőletek, hová...

Ha megkérdezik tőletek, hová valók vagytok, azt mondjátok inkább, hogy európai?

Figyelt kérdés

A magyar identitasomra kicsit sem vagyok büszke. Utálatos, homofób, rasszista, műveletlen az átlag magyar. És sajnos egyre többször tapasztalom azt. Akikkel beszélgettem külföldiek, nem voltak jó véleménnyel a magyarokról, és persze mindig megkérdezik, hogy egy 56-ban az oroszok ellen harcoló magyarok hogyan tudják Orbánt újraválasztani, és Putyin se*gét nyalni.


Így többnyire azt mondom, hogy budapesti vagy európai vagyok.



2023. aug. 29. 08:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Ühüm, teljesen hihető, hogy egy külföldi tudja mi az az 56' egyáltalán, mikor még a magyarok nagyrésze sem tudja.
2023. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
59%
Én felvállalom, hogy honnan menekülök.
2023. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha így magyarul kérdezik, akkor a várost, falut vag, környéket mondom.


Ha "Where are you from?" vagy hasonlók, akkor egyértelműen először "Hungary", vagy "Hungary in Europe" ha mondjuk egy másik földrészen lennék.


De ilyesmit nem igazán kérdeztek még tőlem külföldiek. A magyar kérdezőnek meg nem kell magyarázni, hogy magyar vagyok, őt a város érdekli.

2023. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nemzetiségiekkel beszéltél, az is lényeges... Amúgy itt nálunk, nem törődnek vele, hogy magyar vagyok. Pedig, mint írod a külföldiek lenézik a magyarokat. Lehet ide még nem jutott el. (Anglia)
2023. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
35%

Neked az a bajod,hogy libsi vagy.


Ilyen körökben persze,hogy probléma a magyar,de szinte akármilyen identitás.

2023. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
16%
Én azt mondom, hogy litván vagyok. Az európaiak nagyrészének fngja sincs arról az országról, igy csak nagy mosolyokat szoktam visszakapni :D
2023. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
28%

"Ha "Where are you from?" vagy hasonlók, akkor egyértelműen először "Hungary" ... "

Ezzel az a gond, hogy kiváló akcentusunkkal félre értik, "hungry" -nak. 😅

Aztán már értik ezt az éhes hordát... 🤣

2023. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
71%
Én magyarnak vallom magam, mert veled ellentétben nem gyűlölöm a saját nemzetemet.
2023. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, soha a büdös életben nem kaptam még megjegyzést meg semmit a származásomra, sem a rokonaim, akik kint élnek.


Az meg igazán haladó és komoly intelligenciára vall (meg csöppet sem xenofób), ha egy darab embert a származása alapján ítélnek meg (már ha egyáltalán valakinek tényleg baja van a magyarokkal).

2023. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországot mondok. Miért lenne ez büszkeség kérdése. Ez egy szimpla tény.
2023. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!