Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha megkérdezik tőletek, hová...

Ha megkérdezik tőletek, hová valók vagytok, azt mondjátok inkább, hogy európai?

Figyelt kérdés

A magyar identitasomra kicsit sem vagyok büszke. Utálatos, homofób, rasszista, műveletlen az átlag magyar. És sajnos egyre többször tapasztalom azt. Akikkel beszélgettem külföldiek, nem voltak jó véleménnyel a magyarokról, és persze mindig megkérdezik, hogy egy 56-ban az oroszok ellen harcoló magyarok hogyan tudják Orbánt újraválasztani, és Putyin se*gét nyalni.


Így többnyire azt mondom, hogy budapesti vagy európai vagyok.



2023. aug. 29. 08:38
1 2 3 4
 21/39 Pintér László ***** válasza:
78%
Szóval ha egy cigányok közt élő magyarnak rossz tapasztalatai vannak a cigányokról, akkor egy büdös, előítéletes rasszista, de ha egy európai, mondjuk francia, aki Élete során elvétve futott össze magyarral, mégis az egész Országot, Nemzetet lenézi, az teljesen rendben van, az nem előítéletes, rasszista?
2023. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, még Romániában vagy Szlovákiában se tesznek megjegyzést arra, ha magyar vagy (ami sokszor az autód rendszámából amúgy is egyértelmű).

Én még Orbán uralma előtt (2005-2006) voltam messzebb külföldön úgy, hogy többet beszélgettem helyiekkel. Egyikük reakciója a magyarokról: Magyarországon nagyon fejlett a csecsemő- és gyermekvédelem. Másikuk reakciója: Magyarország nagyon jó a fociban, Puskás is magyar focista volt.

Senki nem bonyolódott politikába.

2023. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
88%
Egy két ember alapján nem szabad jellemezni egy népet. Ennyi erővel te is homofób meg rasszista vagy csak mert magyar vagy. Meg amúgy is pl. amerikaiaknál is rengeteg rasszista meg homofób van mégse ez jut róluk eszünkbe. Rengeteg féle magyar ember van: bunkó, segítőkész, önző, kedves, stb.
2023. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
29%
Én sem vagyok büszke hogy magyar vagyok. Inkább mondanék még kelet-európait is, mint magyart.
2023. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen sosem szégyelltem, hogy magyar vagyok. Miért is kéne? Mert néhány liberrált nem tudja elfogadni a választások eredményét? Mert öngyarmatosító, hitvány emberek, akik szívesen hajbókolnak mások előtt, ha azok gazdagabbak, szerencsésebb történelmi hátterűek és liberálisabbak, mint mi? Ha olyan kormányom is van, amivel én nem szimpatizálok, attól én még nem leszek egyenlő azzal a kormánnyal, de hozzáteszem, hogy külföldön ahhoz marhára nincs is köze senkinek, hogy mi itthon kiket választunk. Hát akiket csak akarunk. Pont. A másik dolog, hogy a kormányomat nyugodtan szidhatom itthon, de külföldön soha. Ha egy pár ilyen alapvetésben egyeznénk az átlag liberálissal, mindjárt sokkal kevesebben tartanák őket patkánynak. De tőlük sajnos nem várhatunk sokat, röhögjük hát ki őket jó hangosan, amikor le tudnak írni például egy olyat, hogy "I am not Hungarian, I am Budapestian.". :D
2023. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
29%

Lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni az aktuális politikai irányzattal, de az a külföldieket minősíti, ha még ha ellenérzésük is lenne, abba kényszerítenek magyarokat, hogy letagadják, honnan jöttek.

Bezzeg a migránsokat nem szabad egy kalap alá venni...


De egyébként meg ez az egész egy nagy kamu, több helyről is hallani, hogy az átlag nyugati ember nagyon is egyetért a magyar politikával, elég megnézni egy Magyarországról szóló német, angol, francia stb cikk alatti kommenteket. Nem a sajtóból kell kiindulni, hogy mit írnak, hanem a kommentek a beszédesek.

2023. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
62%
26# Na jó, de a sajtó az összefoglaltabban hazudik. Kommentet nem fog olvasni, ráadásul külföldit. :)
2023. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
86%

26-ost annyival korrigálnám, hogy átlag nyugati ember sokkal kevesebbet foglalkozik politikával, pláne más országokéval, mint ahogy nálunk megszoktuk.

Ott a téma az, hogy merre jártál nyaralni, mi a hobbid, mi a foglalkozásod stb. Előbb fog beszélni a környékükön levő hegycsúcsról vagy várromról valami érdekeset, vagy egy nemzeti eledelükről, mint arról, hogy az ő országuknak meg Magyarországnak milyen a migránsokhoz vagy LMBTQ-khoz való viszonyulása.

Én pont azt éreztem felszabadítónak Nyugat-Európában, hogy ott az emberek az élet örömeivel foglalkoznak, nem azzal, hogy mi miatt lehet epét okádni egymásra. És ez nem függ az életszínvonaltól.

2023. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
22%
Nekem pár hónapja Ausztriában a benzinkúton egy ipse annyit mondott, hogy "Orbán gut!".😄
2023. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Nekem is mondta már ember, hogy szerint Orbán jó, mert a magyarok érdekeit nézi. Azt nem tettem hozzá, hogy magyarok alatt max a sleppjének a zsebét kell érteni. 😂 vagy ha ennyire szimpatizálsz vele, költözz ide
2023. aug. 29. 22:19
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!