Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2009-ben vagy előtte gondoltát...

2009-ben vagy előtte gondoltátok volna, hogy a fideszesek nagyrésze oroszpárti lesz, az ex-komcsi KGB ügynök Putyinnak fog szurkolni és annak örülne, hogy a NATO-t és EU-t nyomja le Oroszország az Ukrajnai-háborún keresztül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]



2023. aug. 31. 10:17
A kérdező szavazást indított:
Azon sem lepődnék meg ha holnap Orbán Viktor az Afrikai Unióba kérné a Magyarország felvételét.
Kicsit meglepett mert előtte a baloldalt mindig kommunistázták, most meg exkomcsikkal barátkozik a Fidesz.
Nagyon meglepett, hogy hogyan lehet egy európai konzervatív párt keleti autokratikus és oroszbarát.
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem gondoltam volna, és ahogy nézem, okkal is. Nem is következett be ilyesmi.
2023. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Sőt azt sem, hogy apám ezeknek fog szurkolni, miközben az ő apját 1956. után börtönbe csukták. Nem akarok egy 82 éves emberrel veszekedni, de az apja kb. foroghat a sírjában.

2023. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Persze viccből mindenki az elsőre bök, de amúgy komolyan, nekem ez egy hatalmas életlecke volt. Emlékeztek arra, amikor az akkor ellenzékben lévő nemzethi réteg állva tapsolt a Szabadság, Szerelem végén 2006-ban a mozikban? Én komolyan azt hittem, hogy nekik ez egy valódi ideológiai alapérték, egy olyan nemzeti minimum, amiben egyet tudunk érteni, még ha a pátoszosság zavart is egy kicsit.


Aztán hopp, eljött a háború, és kibújt a szög a zsákból. A mai fideszesek örömmel hívnák be az orosz tankokat a nyugatias lipsik ellen, ha tehetnék. Nekem valahol itt szakadt el az utolsó kapcsolatom a magyar jobboldallal.

2023. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Érthetetlen, hogy ebbe az országba, hogy tudnak emberek az oroszoknak drukkolni bármiben is és tőlük várni a megváltást, azok után, hogy hány évig élvezhettük mi is az ő igéretföldjüket.


A lengyelekért sem rajongok túlságosan, de ők legalább nem felejtették el a saját történelmüket és nem köpik szemen magukat.

2023. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

3# "A mai fideszesek örömmel hívnák be az orosz tankokat"


Erről lemaradtam, dobnál egy linket..

2023. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3. Elnézést nem akartam elviccelni, de nekem ez egy pont ilyen jellegű abszurd amit Orbán képvisel.

Megértem ha az orosz agressziós örökség miatt van akinek ez trauma lehet.

2023. aug. 31. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#5 ha a nyugat nem segítette volna Ukrajnát, és úgy gyalogol át rajtuk Oroszország, ahogy azt a háború előtt sokan gondolták, majd elérnek a magyar határig, és felajánlják: visszakapjuk Kárpátalját ha kilépünk a NATO-ból, és engedjük, hogy ismét állandó orosz katonai jelenlét legyen Magyarországon. Tedd a szívedre a kezed, szerinted nem támogatnák ezt elsöprő arányban a fideszesek? Aztán amikor már itt vannak az oroszok, és egy erőszakba torkolló nyugatpárti tüntetés tör ki Budapesten, szerinted nem támogatnák, hogy az orosz hadsereg segítsen leverni a "nyugatról pénzelt sorosbérenc b*zikat"?


Természetesen "linket" nem tudok adni, mivel ilyen felmérés nem készült, de legyünk őszinték, teljesen egyértelmű a válasz.

2023. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Engem kicsit sem lep meg. Nincs ezeknek annyi eszük sem, mint egy down-kórosnak. Amit a vezér mond, az van. Mindegy mennyire mondd ellent egy régebbi dologgal.
2023. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
A Grimm tv sorozat jut eszembe róluk. Abban van egy olyan faj, hogy jámborkodók. Birka szerű lények. Templomba járnak, vakon hisznek, ha a vezetőjük kitalál valamit, akkor ők gondolkodás nélkül csordástól követik.
2023. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-re:

Tegyük hozzá: azt a Kárpátalját, ahol talán már csak 50e magyar élhet.

Kapnánk a nyakunkba egy nemzetiségi problémát pont egy nyakas, nacionalista szláv néppel - akik érthető módon utálnák azokat, akikhez erőszakkal odacsatolták őket. Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy azon a vidéken rengeteg ukránul beszélő, magát ukrán nemzetiségűnek valló cigány is él. Mintha Szabolcsban, Borsodban nem lenne elég probléma velük.

Szóval Kárpátaljával kapnánk egy olyan problémahalmazt, hogy arról koldulnánk. Sok idióta csak a térképet nézegeti, hogy Trianon így, Nagy-Magyarország úgy, de nem gondolnak bele ezekbe.

2023. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!