Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter lehet,hogy a...

Magyar Péter lehet,hogy a SZJA adózáshoz is hozzányúl majd?

Figyelt kérdés

Én nagyon meglepődtem,amikor Magyar Péter a családi pótlék emelését támogatta.

Szerintem, felelőtlen kijelentés volt.Inkább megszüntetni kellene és az adókedvezmények/adóbónuszok rendszerét kellene reszelgetni.


A segély alapú, családi pótlékra alapozott családtámogatási rendszer, sehol sem működik jól.Nincs olyan ország, ahol normálisan működik és nem egy kisebbség jár vele jól.



Ezek után, én kinézem belőle,hogy a SZJA rendszerhez is hozzányúlna.Ez utóbbi viszont elég jól működik Magyarországon.Sokkal jobb, mint a többkulcsos.

Ugyanis, a többkulcsos nem a felső tízezert, a Mészárosékat meg a hasonlókat kopasztaná meg, hanem a jobban kereső alkalmazottakat.Senior mérnökök, pénzügyesek, menedzserek, nekik többnyire bruttó 1 millió felett van a fizetése.

Adózzon többet, mert tanult, képezte magát, dolgozott rendesen?

A másik amelyik ezt nem tette, őt meg "jutalmazzuk" alacsony szja-val?


máj. 15. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem,hogy pont azt az egy dolgot változtatná meg, amit jól csinál a kormány.
máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ez még nem aktuális. A parlamenti választások csak két év múlva lesznek... 🙂
máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Remélem Magyar visszahozná a többkulcsos adózást is, mint ahogy a hanyatló nyugaton is van.
máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Magyar semmihez nem fog tudni hozzányúlni az EP fizetésén kívül.
máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Már többször is kijelentette, hogy nem változtatna rajta, pedig ráférne az adórendszerre.
máj. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A csp növelése jó. De személyhez kell kötni. Valahogyan.


Ugye a baj, hogy hiába adsz ezeknek pénzt vagy utalványt vagy bármi...meg lesz oldva, hogy piára, cigire, műkörömre, telefonra, bármire legyen költve ez az összeg, csak a gyerekre nem, étkeztetésére, ruháztatásárs, taníttatására, stb...


És nyilván ugye ez nem csak a csp, hanem a más típusú gyermektámogatásoknál is gond, hogy ez az aljaréteg képes magára költeni a gyereknek járó pénzt, aki így szakadt ruhákban, éhezve, tanszerek nélkül kerül a közoktatásba (de anyunak a legújabb iphone-ja van...).


Ezt kell tudni megoldani, hogy a gyereknek járó pénz a gyerekre legyen költve. Nem tudom a megoldást én sem. Mittomén, egy példa: ételkiszállítással váltod ki az összeget mondjuk, akkor ez az idióta kikanalazza majd a babatápot is magának, ahelyett, hoby a kisbabáját etetné meg vele, ennyi eszük van. Nem tudom hogyan lehetne ezeket a szülőket kezelni.


Ezért kell ezeknek a gyerekeknek már az első osztályt is újrajárniuk. Fizikálisan és agyilag is alulfejlettek maradtak...

máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BécsiFehér ***** válasza:

#2: "A parlamenti választások csak két év múlva lesznek..."

Addig még sok víz lefolyik a Tiszán... 🙂

Mégis sokan máris azzal kritizálják, hogy nem tett le még konkrét választási programot. Pedig még csak építkezik a pártja.

máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Kitaláltál valamit, és úgy indítasz róla vitát, mint ha az egy létező és megtörtént dolog lenne. :D Most erre a kérdésre mit lehet mondani?
máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem támogatom a CSP emelését. Abban az esetben jó, ha munkaviszonyhoz van kötve.
máj. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!