Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt a szegedi egyetemi tévés...

Ezt a szegedi egyetemi tévés ügyet miért kell így felnagyítani?

Figyelt kérdés

[link]


Valakit kirúgtak a munkahelyéről. Lehet, hogy igazságtalanul. De ez többekkel megesik. Mi ebben olyan különleges most?


2023. szept. 1. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Senkit se rúgjanak ki igazságtalanul a munkahelyéről.
2023. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Mert szòlàs ès vèlemènyszabadsàg van, elvileg.

Egy egyetemen meg főleg annak kellene lennie.


Ami a cikkben làthatò, az amit a tengerentùlon ùgy hìvnak, "cancel culture".

2023. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül az benne a különleges, hogy lmbtq volt a téma.


Most a konzervatívok meg lesznek győződve, hogy a liberális lobbi rúgatta ki, mert meg mert szólalni, a nem konzervatívok pedig arról, hogy ott van egy teljesen korrekt indoklás. Azt, hogy valójában miért rúgták ki, egyikünk sem tudja.


Egyébként fordítva ugyanez megy: amikor Hrutka Rudit rúgták ki a spílert tv-től, közvetlenül azután, hogy fb posztban kiállt a szivárványost posztoló Gulácsi mellett, akkor a konzervatívok gondolták, hogy teljesen racionális okból rúgták ki.

2023. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

3.


Mèdia ès egyetem nem ugyanaz.


Egy egyetem pont a különböző àllàspontok ütköztetèsèről is szòl.


A mèdia meg azt ìrja, mondja, ami a tulajoknak, befektetőiknek,olvasòiknak szimpatikus.

2023. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mèdia ès egyetem nem ugyanaz."


Így van: és a hölgy egy újság alkalmazottja volt, aminek még az ő bevallása szerint sem volt köze az SZTE vezetőségéhez.

2023. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A linken levő cikkben ott is van a valóság:

"Szentesi, aki egészen pontosan a TV kiadójának, a Telin Nonprofit Kft.-nek az ügyvezetője, aki azt írta megkeresésünkre, hogy Tikvicki főszerkesztői megbízása valójában 2023. március hónaptól azért szűnt meg, mert elfelejtette közölni a kiadóval és a munkatársaival, hogy egy parlamenti párt illetve az általuk fenntartott szerkesztőség munkatársa lett.

Ekkor született meg az a döntés is, hogy közéleti témájú anyagait az egyetem tv nem közli, munkatársként egyéb tematika szerint viszont számítunk rá."

Ehhez az ügyhöz semmi köze az egyetemnek, a tévé vezetésének nem tetszett, hogy a szerkesztőjük valamelyik párt tagja lett és egy másik szerkesztőségnek is dolgozni kezdett, ami nyilván ennek a tévés vezetésnek nem megfelelő politikai csoport.

Nem találtam meg melyik ez a párt, a mi hazánk, fidesz vagy kdnp, feltételezem csak hogy ezek valamelyike lehet ha emiatt homofóbnak titulálják. Ezen fel lehetne háborodni, de ez csak a szokásos ügymenet manapság. Ha momentumhoz csatlakozott volna és mondjuk a 24.hu szerkesztőségének lett volna még tagja vagy a propeller.hu-nak, azzal nem lett volna gondjuk.

2023. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“ Egy egyetem pont a különböző àllàspontok ütköztetèsèről is szòl.”


Jogos, viszont fontos hogy legalább részben a valóságra alapuljon az álláspont. Konzervatívoknál, fasisztáknál ezzel hatalmas probléma szokott lenni.


Emellet azt hiszik, hogy az “irtsuk ki az x kisebbséget” az egyenlő vélemény azzal, hogy “hagyjuk békén az x kisebbséget”.

2023. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7 Nem tudom a fasisztáknál hogyan megy ez a dolog, erről nem a konzervatívok tudnak beszélni, hanem éppen a balliberálisok. MZP is elmondta, hogy ők a kommunistákat és a fasisztákat külön-külön képviselik. Tehát értem ha te többet tudsz erről nálam, konzervatív embernél, hiszen a te szövetségeseid a fasiszták, nem a mienk.

A konzervatívoknál tényleg nagy probléma, hogy ti valami alternatív valóságot próbáltok előadni állandóan. Az kevésbé probléma amikor ennek következtében soha nem értitek, hogy 'hogy nyerhetett megint a fidesz', hiszen a ti alternatív valóságotokban vesztésre állt.

Csakhogy a valódi valóságban nem.

2023. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

xD nekem ne egy konzervofasiszta beszéljen alternatív valóságról, amikor az egész világképetek a valóság tagadására épül.


Ezt a pártos “ha nem értesz velem egyet, akkor a másik csapathoz tartozol” gondolkodást el kellene felejteni. Csak a kutyapártra szavazok, de képzeld a fidesz - összefogás kettősben is az ősszefogás volt a kisebb rossz. Plusz beszélhet akármit MZP, tény hogy a jobbik fasiszta szavazói a menekültválság alatt átkerültek a fideszhez 🤡 a maradék meg mihazánkos lett.

2023. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!