Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a biztosít...

Miért mondják, hogy a biztosító majd fizeti a kárt?

Figyelt kérdés
Sok éven át fizettem egy tényleg jó árú biztosítást. Idén fizetnie kellett a biztosítónak, az éves díj sokszorosát. 2 kárszakértőt küldtek rám indításként kötekedni. Végülis úgy éreztem nyertem, mert még így is az éves díj többszörösét fizették ki. Az átutalás után egy héttel pedig jött a levél, hogy a szerződésem rendkívüli felmondásával élnek. Az új árajánlat az előző kétszerese. Ezt jól kifizették!
2023. szept. 6. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előfordult velem is. Addig kellesz nekik, amíg Te fizetsz.
2023. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Rohadt nagy smucigok tudnak lenni a biztosítók. Mit gondolsz, miből telik nekik márványszékházra?!

Nekem egyedül hitelfedezeti biztosításom van, havi párszáz forint, semmi mást nem vagyok hajlandó kötni.

2023. szept. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A biztosítás gyakorlatilag egy adó, egy legalizált csalás, átverés. Szerencséd van ha végül fizettek, mert általánosságban közel lehetetlen belőlük több pénzt kiverni, mint amennyit beleraktál. Ami persze logikus, hiszen nekik az a dolguk, hogy pénzt keressenek rajtad, csak hát ez az alapvető funkciójuknak ellentmond.


Tegyük össze a két kezünket, hogy itthon MÉG nem terjedt el, hogy az alap egészségügyi ellátás magánbiztosítókon keresztül történik... képzeld el a szituációt, hogy ezekhez a kárszakértőkhöz hasonló figurákkal kell kötekedned, hogy megcsináljanak-e egy életmentő műtétet vagy sem. Gyakorlatilag az életedért könyöröghetsz nekik. Amerikában pl. ez van.

2023. szept. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Két dolgot jegyezz meg:

1. Bankkal

2. Biztosítóval

sohasem szabad szóbaállni.

2023. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy a SOTÉ-n szátbarmolt 700 millás berendezésnél perkált-e a biztosító https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1229..
2023. szept. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
+1 Politikussal
2023. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még jól jártál, én házbiztosítást fizettem éveken át mikor egy viharban tönkre ment a tető és beázott az egész jött a kárelemző is stb aztán kaptam egy levelet kifogásokkal és centet sem fizettek ki
2023. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Mert kifizette a kárt, a te esetedben is.
2023. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 : Mondjuk azt, hogy megelőlegezte. Én innentől már dupla annyit adok neki havonta, mint eddig. Kinek is érte ez meg?
2023. szept. 9. 04:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!