Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Betört az LCD monitorom...

Betört az LCD monitorom kijelzője. Mit mondjak a biztosítónak, ha betelefonálok?

Figyelt kérdés

Ma délután takarítottam és teljesen le kellett ürítenem a számítógépes asztalt. Minden a földön volt, aztán csörögni kezdett a telefonom, elindultam felé és véletlenül feldöntöttem a monitort, kijelzővel lefelé. Külső sérülés nem keletkezett rajta, kívülről egyáltalán nem látszik semmi.

Amikor azonban minden a visszakerült a helyére, bekapcsoltam és a jobb felső sarkában egy kb. 8-10 centis fekete rész lett.

A biztosításunk kiterjed az elektronikai eszközökre is, de mit mondjak majd, ha felhívom őket, mi történt a monitorral? Mi lehet az, amivel nem fogják elutasítani a segítségnyújtást?

Olvasgattam itt a témában és láttam, hogy már többen is megjárták, amiért nem a megfelelő történetet adták elő. Aki már járt hasonló cipőben, tudna nekem tanácsokat adni? Előre is köszönöm!



2016. okt. 23. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Pl az igazat mondd, különben biztosítási csalást követsz el. A szerződésben szerepel, hogy mik lehetnek a kizáró okok, javaslom annak elolvasását.
2016. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így nem tudom megmondani, az esetedben mi lehet a jó válasz. Sokmindentől függ.


Elsőnek vedd elő a szerződésedet és olvasd át.

Aztán az ASZF-et, meg az összes kapcsolódó kisbetűs írást ami a honlapjukon van.

2. Garis e a készülék? Ha igen, más a helyzet.

3. Lehetséges, hogy a biztosító a javíttatás számláját téríti meg, beszélj egy szervizzel, hogy ők mit mondanak erre, volt e már ilyen ügyük. A szervizzel zsugázd le, hogy mindenkinek jó legyen. Persze előbb az 1. pont alapján tudd meg, hogy mi a folyamat.

Ezek ismeretében dönts, hogy az igazat kell mondani, vagy valami célravezetőt.

2016. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
Nem csak az a lényeg, hogy elektronikai cikkek biztosítva vannak, hanem az is, hogy milyen károkra. pl. lehet, hogy a villámcsapás másodlagos hatása biztosítási esemény, a felrugás nem.Ha másét rugod fel, az pl. benne lehet a felelősségbiztosításban. Ha a sajátodat, az nemigen. De olvasd el a kondiciókat. És én is azt javaslom, hogy az igazat mondd, úgyis kiderül, mert más típusú kárt okoz a villám, mint a felrugás.
2016. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!