Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek miért nem kell...

A Fidesznek miért nem kell Budapest? Egyértelműen látszik, hogy Kari Geri ellen nem állítanak kihívót. Lehet meg se akarják nyerni Budapestet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 21:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne állítanának?
2023. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem benne van az, hogy minél nagyobb egy város és minél több értelmiségi van benne, annál kritikusabbak és annál inkább elégedetlenek, ha nem kapják meg a beígért dolgokat. Vidéken is észrevehető, hogy minél nagyobb egy település, annál kevésbé FideSS párti.


Így valahol több legyet üt egy csapásra:

1. A vidéket könnyebb megnyerni, mert nekik elég a kicsi ajándék is.

2. A budapestiektől büntetlenül lehet elvonni milliárdokat és rá lehet fogni az ellenzékre.

3. A vidék ettől még inkább beijed, hiszen látja mi lesz velük, ha a FideSS ellen szavaznak.

4. Eleve tovább mélyíthető a vidék-Budapest ellentét, a kormánynak pedig az a jó, ha az emberek megosztottak és egymás közt keresik az ellenséget.

2023. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
26%

2# Miért nézed le a vidéki embert?


A fogatlan gyurcsányista nyuggerproli neked értelmiségi?


Röhejesek vagytok ti, balliberálisok!

2023. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Nahát Budapesten aztán tényleg rengeteg az értelmes. 😆
2023. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

#3 Primitív megnyilvánulásaid alapján érthető, hogy minden értelmes ember lenéz téged.


Ettől függetlenül definiáld, hol néztem le a "vidéki embert" hiszen simán csak tényeket írtam, minél nagyobb egy településen, városban az értelmiség és tanult emberek aránya, annál kevésbé Fideszesek.


Itt egy térkép, amin látható, hogy a nagyobb városokban egyértelműen sokkal kisebb a FideSS támogatottság aránya. Megsértődhetsz a tényeken, attól azok még tények lesznek.


[link]

2023. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Ha te lennél Orbán, mire fordítanád az energiáidat?

1. Megnyerni egy nagyvárost, amit az ellenzéked foggal-körömmel véd

2. Megnyerni egy 4x annyi szavazóval rendelkező területet, amit amúgy az ellenzéked majdnem teljesen leszar.

2023. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

Orbán egyszer égette meg magát. Többé nem fogja. Ami veszik veszik. Vannak gazember módszerek is.


#2 valóban egyedi. És a fene se akarja utánozni.

2023. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%

#5 Nem tényeket írtál le hanem ballib meséket.

Eleve tévedés, hogy azt hiszed a nagyvárosokban értelmiségiek laknak , vidéken meg nem. A valóság az, hogy Budapesten kisebb az értelmiségiek aránya mint némely egyetemi városban, ami még csak nem is túl nagy, ahogy a mi városunkban is jóval erősebb a diplomások aránya, mivel olyan cégek vannak itt amik ezt igénylik.

Az, hogy te a "FideSS" jelölést használod, már bemutatja milyen alulinformált, ostoba vagy, aki eleve lenéz másokat csak mert másra szavaznak.

A vidékieknek Budapest valóban intő példa, csak nem úgy ahogy te azt próbálod előadni. Azt látjuk, hogy mi történik ha megint alkalmatlan, képességtelen ellenzékiek kezébe kerül a vezetés. EZÉRT ment annyi ember a fidesz-kdnp-re szavazni ismét, hogy véletlenül se ti nyerjetek a parlamenti választáson. Nem a fidesztől félnek az emberek, hanem attól, hogy a ballib politikusok az országra is ráteszik a kezüket ismét.

2023. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%

#6 Ez az "ellenzék leszar" erős torzítás. Már csak azért is, mert vannak ellenzéki városok. Lásd Szeged, Pécs.


Vidéken sokkal inkább fordítva működnek a dolgok. Nem feltétlenül azért szavaznak a polgármesterre, mert Fideszes, hanem azért mert már ismerik.


A polgármester meg nem feltétlenül azért lesz Fideszes, mert az akarna lenni.


Szimplán csak tudja, hogy másképp zéró esélye lenne érvényesíteni a település akaratát. Hiszen tudja, hogy bánik a Fidesz az ellene szavazó településekkel.


Kicsit olyan, mintha azt mondaná Sztálin, hogy oké gyerekek, tartsunk szavazást, de ha én nyerek, akkor mindenki aki ellenem szavazott, az megy a gulágra. Nyilván az emberek többsége nem merne ellene szavazni, mert félne a következményektől.

2023. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

#8 De, tényeket írtam. Sajnálom, hogy fáj.


És igen, nyilván én vagyok alul informált ostoba, mert FideSS-nek mertem írni a FideSS-t és véletlenül sem te akinek minden "érve" kimerült abban, hogy idézem:


"A fogatlan gyurcsányista nyuggerproli neked értelmiségi? Röhejesek vagytok ti, balliberálisok!"


Mondanám, hogy gondolkozzál már el, de nincs mivel.

2023. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!