Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ballibek miért bérlakásra...

A ballibek miért bérlakásra vágynak? Ők nem szeretnének magántulajdonba lakást?

Figyelt kérdés

2023. szept. 17. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
95%
Hol vagy kérdező?
2023. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
89%

Én balliberális vagyok és bérlakásra vágyok. Mármint egy modern, igényes, megfizethető áru, hosszú-hosszú távon garantált bérlakásra.


Hogy miért? Nem akarok gyűjteni önrészre, nem akarok a bérleti díjnál magasabb törlesztőt. Nem akarok karbantartással vesződni. Szeretném, ha rugalmasan tudnék nagyobba-kisebbe költözni, ahogy az élethelyzetek megkívánja. Szeretném, ha nem a lakásválasztásom miatt lenne lekorlátozva, hogy hol tudok dolgozni. Szeretném, ha nem tudnának ingatlanadókkal és a többivel sakkban tartani. Szeretném, ha nem nekem kellene a napelemmel, meg a többivel szórakoznom. Egyszóval kevesebb korlátozással, kevesebb kiadással, kevesebb gonddal szeretnék élni.


UI: autó, telefon, kerékpár, számítógép már most is hasonló konstrukcióban van a “tulajdonomban” és sosem gondoltam volna, hogy ennyire jó, felszabaditó érzés tud lenni.

2023. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
82%

"Hol vagy kérdező?"

A megafon-táborban, és várja rogán útmutatását hogy mit is válaszoljon.

2023. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
59%

Ha 1 lakásod van tulajdonban attól még ugyanúgy be kell járnod dolgozni, mintha bérelnéd.


Tulajdonnak akkor van értelme, ha legalább 2 lakásod van, így az egyikből már passzív jövedelmed van, vagy a gyerekeidre hagyhatod.


Na ez egy szegény családba születve, többgyerekes családból sosem fog összejönni.

Nem örökölsz semmit se később.


Így tök értelmetlen egy házért dolgozni, hogy mire vége az életednek elmondhasd a tiéd az, amiben 40 évig éltél.


Ez a saját lakás a szocializmusban volt mánia, ahol a lakás célja a lakhatás volt, meg egész életében egy helyen élted az életedet, egy melóhelyen.


Ma nem erre van a lakás, csak egy eszköz, ahol laksz, illetve a tehetős rétegnek a legegyszerűbb befektetés, amibe érdemes befektetni, mert megy fel az értéke, de tuti nem romlik, mint a pénzé.


Ma annyit dolgoznak az emberek, hogy alig vannak otthon, így felesleges szépíteni, saját ízlés szerint.


Praktikus, kényelmes legyen, ahol élsz.


Ez a kertes házzal partzyzás a gazdagok világa.

2023. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
89%

Nekem van saját lakásom, most már nem lehetek ballib?


Amúgy megmondom őszintén ott rohadjon meg az egész. Ha lenne normális albérleti rendszer mint külföldön a franc se vett volna sajátot.


Mire megyek vele? 30-as éveim közepéig azért spóroltam, hogy legyen egyáltalán önerőm, most arra spórolok, hogy a lehető leghamarabb vissza tudjam fizetni a hitelt. Mire hitelmentes lesz elmegy a fél életem.


Most örüljek?


Megmondom őszintén, szívesebben szartam volna el azt a 10+ millió Forintot bármi másra, utazás, élmények, stb.

2023. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
19%

Persze, milyen jó is egy szög beveréséhez is engedélyt kérni a valódi tulajtól. :D


Mert a főbérlőnek mivel jobb kifizetni a 100+rezsit, mint a banknak? Aminek egyszer vége lesz.


Annyi hülyeséget írtok, hogy vicc.

2023. szept. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
81%

#26 Pont ezért beszélünk NORMÁLIS bérlési rendszerről, csak nyilván fideszesként nem erősséged az értő olvasás.


Én például pont leszarnám a szögbeverést, ha viszonylag normális áron élhető lakások lennének és nem a nagymama cuccait kellene takarítani a szekrényből.


Nyilván ehhez illene normális életpályamodell és normális nyugdíj rendszer is. Hogy ne arról szóljon az öregkor, hogy a gyerekeid ápolnak amíg meg nem unnak, mert drága az idősek otthona.


Nyilván lakástól is függ, valljuk be a többség rohadtul nem piacképes helyen tud lakást venni. Az meg, hogy van Mucsaröcsögén egy putrid, nem feltétlenül jelent semmit. Maximum azt, hogy nem kell a nyugdíjad miatt aggódni, mert halálra vernek az öregező tudjuk kik.


Remek világ.

2023. szept. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
0%

27.

Hülyeséget beszélsz - szokásosan.


Mégis milyen a "normális" rendszer?

Az imádott külföldön is van egy szerződés, és a benne foglaltakat be kell tartani.

Amennyiben a tulaj igényt tart a lakásra, menned kell, a szerződésben leírtak szerint.

Itt is ugyanez van.


Akkor minek vettél lakást, ha nem okozna problémát még nyuggerként is az albit fizetni?

2023. szept. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
85%

26! Mondjuk ha több bèrlakàs lenne máris nem lenne 100 a bérleti díj!

Hoppá! Ez az, amire van az állam, hogy pl. A Csokkal se a keresletet kellett volna felverni, hanem a kínálatot bővíteni! Így csökkenne sz ingatlanok ára és az albérleteké is, megszűnése vagy lega lábbis csökkenne a befektetési célú árfelhajtó ingatlan vásárlás stb.

2023. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
85%

#27 - "Itt is ugyanez van."


Egy normális törvényi szabályozás nem ártana. Ami egyszerre védi a bérbeadót meg a bérlőt.

A Fidesz ezzel is foglalkozhatott volna az elmúlt 10 évben.

2023. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!