Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ballibek miért bérlakásra...

A ballibek miért bérlakásra vágynak? Ők nem szeretnének magántulajdonba lakást?

Figyelt kérdés

2023. szept. 17. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
0%

Az az ember egyéni hülyesége, ha mindent aláír.

Törvényi szabályozás nélkül is lehet ésszerűen lakást vagy házat bérelni.

Lehetne több bérház, én nem bánom, de az embereket arra ösztönözni, hogy nem kell saját ingatlan, minek az, helyette menjél utazni meg szórakozni, egész egyszerűen nevetséges lenne.

2023. szept. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
100%

#31


A gazdaságba forgatod a pénzt, nem a bankokat hízlalod törlesztőkkel, hogy mire nyugger leszel végre elmondhasd, hogy tiéd a ház.


A birtoklás egy illúzió, ha nem születtél gazdagnak nem birtokolsz semmit.

A tested és az élményeid, emlékeid, amit birtokolsz.

2023. szept. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
73%
Az olcsó bérlakás pont abban segít, hogy idővel sajátra tudjanak gyűjteni a (főleg) fiatalok.
2023. szept. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi hülyeséget írtok, hogy vicc."

A vicc az, hogy a kérdezőhöz hasonlóan te sem vagy képes különbséget tenni bérlakás és albérlet között. És még magadra büszkén te nevetsz ki másokat...

2023. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
89%

"Annyi hülyeséget írtok, hogy vicc."


Ahelyett, hogy zsigerből tiltakozol, kicsit próbálj meg gondolkozni!


Nem kell messzire menni, Ausztriában nagyon jól működik az úgynevezett Genossenschaftswohnung koncepció. Bérled a lakást, nem tudnak csak úgy kitenni belőle, nem kell engedélyt kérned a szögbeveréshez, nem kell nagy önrész, kevesebbet fizetsz, mint a törlesztő, stb.


Ez nem a Rózsika néni albérlete, aki havonta újragondolja a bérletidíjat, megmondja, hogy mikor mehetsz haza, meg meg 1 hét felmondási idővel elküld, ha talál nálad jobbat.


De akár az autólízingbe is belegondolhatsz. Egy havi fix összegért van autód, nincs külön biztosításidíj, szervizdíj, gumicsere, semmi. Csak tankolod, használod, bármi más kiadás van, a lízingcég fedezi. Tied az autó? Nem. Úgy használhatod, mintha a tied lenne? Igen. Kényelmesebb fix havi összeggel számolni, mint váratlan kiadásokra tartalékolni, meg szervizekbe rohangálni? Igen. Hát akkor??

2023. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor minek vettél lakást, ha nem okozna problémát még nyuggerként is az albit fizetni?"


Szerintem érthetően leírtam a problémát, amit ezek szerint nem sikerült megértened. Miért is sikerült volna :D

2023. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer néztem egy fazon blogját, mesélt a német albérleteiről. Ott eleve nem a tulajdonossal szerződött, hanem egy bérbeadó céggel, akik külön szerződnek a tulajjal is. Így mindkét felet kötik a jól megírt szerződések.
2023. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
23%

37#


Ilyen van Magyarországon is.A normálisabb helyeken így működik.Egy ingatlanirodával szerződnek, az intéz mindent.A tulajjal nem is találkozik a bérlő.

2023. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
0%

Úristen, tényleg ennyi baromságot összehordani 😂😂😂



Mindjárt megyek is és inkább eladom a lakásaim 😂😂😂😂

Tiszta gáz, hogy nem egy idegennek fizetek hónapról hónapra, hanem nekem fizetnek.

Én nem is tudom mit kezdjek most magammal meg a pénzzel.

2023. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
0%

"emlékeid, amit birtokolsz"


Gondolom nagyon jó lehet emlékezni arra, hogy 3 lakás árát elköltöd lakhatásra 😂😂😂

Minden hónapban jattolni 😂😂

2023. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!