Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Osváth Zsoltit nem zavarja,...

Osváth Zsoltit nem zavarja, hogy bűncselekményt készül elkövetni a "férjével"?

Figyelt kérdés

"[...] abban is biztosak, hogy – bár ezt a magyar törvények egyelőre nem teszik lehetővé – mindenképpen megtalálják a módját, hogy közös gyermekük lehessen."

[link]



2023. szept. 21. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:

"Fosok rá magasról, de látom téged nagyon érdekel a téma :P"

Itt fogytak el az érvek, és ért véget a "vita". :D

2023. szept. 21. 14:00
 42/71 anonim ***** válasza:
95%
Milyen vita? Nincs érvem, tényleg számomra tök mindegy, hogy örökbe fogadhatnak-e. Neked miért fontos?
2023. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
9%
Nézd meg az esküvői képeket.Neki nem férje van,hanem "felesége", fehér hosszú ruhában ott áll mellette a képen.Osváth az apu a családban.)
2023. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
95%

"De az a helyet, hogy ha te most amellett kardoskodsz, hogy igenis fogadhatnak örökbe a melegek, akkor meg abban hazudoztok itt, hogy ilyet egy meleg pár nem tehet... szóval ebből most sehogy nem jössz ki jól :D."


Oké, szóval felépítettél magadban egy narratívát, amit szerinted én mondtam, és erre reagálsz. Oké :)

Első válaszodat azzal kezdted, hogy Btk.-ba ütközik, erre én megkértelek, hogy nevezd meg a szakaszt, hogy pontosan mibe. Nem hivatkozgatunk csak úgy ad hoc jogszabályra, ez nem így megy. Bár szerintem te veszekedni akarsz és meglepett, hogy nem állunk melléd :)

2023. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
4%
43# Áh, most kihagyom, már ettem. De, jó nekik...
2023. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
96%

"Nem ismerem a konkrét paragrafust, mert nem vagyok jogász, csak a melegtörvényt ismerem.


De az a helyet, hogy ha te most amellett kardoskodsz, hogy igenis fogadhatnak örökbe a melegek, akkor meg abban hazudoztok itt, hogy ilyet egy meleg pár nem tehet..."


Látom nem érted.


Magyarországon nem tudnak a meleg párok örökbefogadni jogilag. Kiskapuk vannak, miszerint az egyikük egyedülállóként örökbe fogadhat, de ez a valóságban nem megvalósítható azóta, amióta ehhez minisztérium hozzájárulás kell. A másik kiskapu, ami gyakorlatilag bezárhatatlan, az a külföldi örökbefogadás, ahol a pár elutazik egy civilizált országba, ott örökbefogadnak egy gyereket közösen, aztán hazajönnek, és elfogadtatják a magyar hatóságokkal. Ugyanezt meg lehet csinálni a házassággal is.


Semmiféle olyan törvény nincsen, ami tiltaná azt, hogy valakit két azonos nemű személy neveljen, vagy hogy jogilag azonos nemű szülei legyenek, sőt, még az is teljesen törvényes, hogy két azonos nemű személy házasságban éljen. Csupán ezeket a folyamatokat Magyarországon nem lehet kezdeményeztetni, mert az viszont a hatályos magyar jogszabályok alapján nem lehetséges. De ha valaki egy másik EU országban összeházasodik egy azonos nemű személlyel, majd örökbefogadnak egy gyereket, akkor a magyar államnak kötelessége ezt elfogadni.


Hozzáteszem, jelenleg Magyarország nem fogadja el a külföldön kötött azonos nemű házasságokat, ami szembemegy a hatályos EU-s jogszabályokkal, így ha ez a jövőben bíróság elé kerülne, akkor ott Magyarország biztosan veszítene.

2023. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
91%
Jól teszik, legyen minnél több gyerekük. 4 gyerek után pedig jár az SZJA menteség.
2023. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:
És leírja a gyagyás szóról szóra ugyanazt, amire már fentebb reagáltam. Hát, nem meglepő, hogy törvényt hoznak a pofátokba és annyi tehetségetek nincs, hogy egy normális tüntetést megszervezzetek, ennyi ésszel nem meglepő :D.
2023. szept. 21. 17:01
 49/71 anonim ***** válasza:
98%

Azért kellett ugyanazt leírnon mégegyszer, mert nem vagy tisztában a törvényekkel. A hatályos EU-s illetve magyar jogszabályok egyértelműen úgy fogalmaznak, hogy a más EU-s országokban kötött azonos nemű házasságokat illetve örökbefogadásokat a magyar államnak el kell ismernie, és ez ellen törvényt nem lehet hozni, mert az szembemegy az EU-s szabályozással.


Tehát ha te mondjuk feljelentenél valakit, mert két férfiként együtt nevelik a saját, mindkét fél által közösen örökbefogadott gyereküket, akkor hiába hivatkozol a magyarországi melegellenes törvényre, ezzel semmire nem mész, mert a hatályos EU-s jogszabályok ezt ebben az esetben felülírják. Magyarország nem hozhat olyan törvényt, ami szembemegy az EU-s jogszabályokkal.

2023. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
96%
#50 hogy ne lehetne biológia gyereke? Attól még van spermája, ha azzal megtermékenyítenek mesterségesen egy petesejtet, azt kihordja egy nő, akkor meg van oldva. Nem Magyarországon, de egészségügyi beavatkozást én se itt csináltatnék.
2023. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!