Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kell elképzelni a...

Hogyan kell elképzelni a Fidesz szervezett propaganda kommunikációját, a közbeszéd irányított tematizálását? Ez hogyan jut el csatornákon az átlag bizonytalan szavazókhoz?

Figyelt kérdés

2023. okt. 4. 16:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10. látom nem nagyon foglalkoztál politikai és egyéb kommunikáció és marketing elmélettel.

Amiket te leírtál mint fogyasztó a mögött tűpontos belső munka van. Pl. arról lépésenként adagolt üzenetekkel, hogyan mozdítsák el a véleményedet.

Hogyan tűnjön a saját véleményednek és spontán hírnek amire manipulálni akarnak. Milyen hangulati változást akar a reklám elérni: mérget felháborodást, elégedettséget, meglepődést, megvetést...

2023. okt. 5. 09:33
 12/15 anonim ***** válasza:

#11

Tekintve, hogy nem fejtetted ki mire vagy kíváncsi pontosan, így nehéz volt bármilyen szinten pontos választ adni.


"Pl. arról lépésenként adagolt üzenetekkel, hogyan mozdítsák el a véleményedet."

Te túlgondolod egy kicsit. Ha valaki nem tudatos média fogyasztó és a többség nem az, akkor nem fog utánanézni, hogy egy adott hírportál kihez tartozik. Ha pedig azt látja, hogy az Origo, fb hirdetés, TV2 reklám, városi hírlap és az utcán látható plakátok ugyanazt mondják, míg ezzel szemben mondjuk ismeri a telex-et, ami mást mond, akkor azt fogja hinni, hogy egy dolgot mond 5-6 általa függetlennek tartott oldal és ezzel szemben van egy.

Ha ezt először olyan témákban játszod meg, amihez nem ért, pl. energetika, akkor annak fog hinni, amit többen mondanak. Ha ezt megjátszod többször, akkor kialakul az emberekben az a kép, hogy ezek a megbízható források és a veleszemben lévő portál a megbizhatatlan, ami hazudik.

Ezen a ponton pedig gyakorlatilag bármilyen témában előadhatsz dolgokat, mert te leszel az igazság a szemükben.


"Hogyan tűnjön a saját véleményednek és spontán hírnek amire manipulálni akarnak."

Bocs, nem kell annak tűnnie. Egy az egyben vehetik át mástól azt a véleményt és még hivatkozhatnak is rá.

Az a lényeg ebben az esetben, hogy pl. hiteles legyen a forrás. Pl. az M1-en a fidesz közeli személyt ne fidesz közelinek mutasd be, hanem független szakértőnek.

Ez alapján a néző azt fogja gondolni, hogy egyrészt független, tehát nem anyagi haszna miatt mondja, illetve hogy szakértő, vagyis ért hozzá.


"Milyen hangulati változást akar a reklám elérni: mérget felháborodást, elégedettséget, meglepődést, megvetést..."

A fidesz már jó ideje úgy politizál, hogy ők adják a biztonságot, fizikailag és anyagilag is, míg az ellenzékkel válság jön, instabilitás.

Ez pedig simán azért van, mert akkor lehet a legjobban mozgósítani, ha valaki egzisztenciáját fenyegeti valami.

2023. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12. "Pl. arról lépésenként adagolt üzenetekkel, hogyan mozdítsák el a véleményedet." -írtam én.


"Te túlgondolod egy kicsit. " - írtad te.


Nem éppen...

Itt van tökéletesen bemutatva hogy épített fel a Fidesz kommunikációs birodalma egy alákérdezős ferdítős összemosó hadjáratot amire aztán a törvény szükségességét felépítették.

03:30-13:00

https://www.youtube.com/watch?v=QuCX5IMdTjk

2023. okt. 5. 12:30
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

#13

"Nem éppen..."

De és a videó is engem igazol.

Te ezt állítottad: "lépésenként ", miközben a videóban is elhangzik, hogy 2 nap volt az egész, amit bemutatnak, vagyis itt leginkább max 1 lépés történt és én pont erről beszélek.

Ezek nem napokig tervezett dolgok, amiket hetekig valósítanak meg nagyon átgondoltam, hanem egyik délután kitalálják és másik nap már csinálják.


Ez a videó jól szemlélteti, amit én állítottam. A fideszes média, egy "független" szakértő kijelentése alapján beszélteti a politikusát. Ezt állítottam.


"Itt van tökéletesen bemutatva"

Amit állítottam. Ez engem igazol és téged cáfol.

2023. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14. Nem nézted meg? Úgy írogatsz?

Pont hogy lépésenként összehangolva támadták le a kamarát..

Még a készítők is utaltak rá hogy valahol kitalálták előre.


A szakértői dolgon miért rugózol? azt eddig is tudtam.

De jó legyen neked igazad, nem akarok egy ovis szinten beszélgetni..

2023. okt. 5. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!