Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne az rossz, hogy...

Miért lenne az rossz, hogy mindenkinek ugyanannyi adót kellene fizetni?

Figyelt kérdés

Eddig ugye volt a két kulcsos módszer. De miért kell valakinek többet fizetni azért mert többet keres?

Aki 500000 fizetése az miért fizessen 140E hogyha csak 90 kellene fizetnie 18%-al. Mindenkinek ugyanolyan arányba kellene fizetni. Egységesen. Valaki többet keres többet fizessen? Ugyanúgy megdolgozik érte( leszámítva a politikust).


2010. okt. 18. 15:49
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem jó az egykulcsos rendszer. Arányt kell fizetni, ennyi. 500.000-nél többet,mint 100.000-nél, de csak az % arányok miatt.


Én is úgy gondolom, hogy nem szabad csak azért büntetni valakit, mert elért egy jó fizetést, ne adj Isten tanult érte jó sokat és még tehetséges is.

2010. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
60%

mert akinek 500 000 a fizetése az sír hogy miért nem tud szép új autópályán hazautazni pestre ha megvette az x5-öst, én meg minek adózzak azért ha vonattal járok kis pénzen?


(csak példa volt, évek óta nem vonatoztam)

2010. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Mert nem csak az használja az autópályát akinek x5-e van.
2010. okt. 18. 15:55
 4/45 A kérdező kommentje:

Én minek fizessek akkor adót, hogy ha úgyse használom a vonatot.


(szoktam vonaton utazni)

2010. okt. 18. 15:57
 5/45 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés az, hogy mi az igazságosabb? Az, ha mindenki fizetésének azonos részéven járul hozzá az állam működéséhez (alias egykulcsos adó), vagy ha mindenki azonos áldozattal járul hozzá (valószínűleg úgy leadózni 60e ft-t, hogy marad még utána 240e, nem akkora erőfeszítés, mint ha adózol 6e-t és marad 24e... előbbiből meg tudsz élni, utóbbiból nem). Hogy ki melyiket tartja igazságosnak, már nézőpont/ideológiai kérdés.
2010. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
42%
attól mert nem értesz egyet, még nem kell lepontozni
2010. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
77%
Tudod,mi lenne,ha mindenki ugyan annyit fizetne?A minimálbéresnek elvinné az adó az egész fizetését.A százezreket kereső meg röhögne a markába,meg se kottyanna neki az adó.Az úgy lenne igazságos,ha mindenki jövedelem arányosan fizetne adót!Aki többet keres,több adót fizet,aki keveset keres,az kevés adót fizessen,elvégre élni is kell valamiből.Logikus,nem?
2010. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Én csak az első válaszolót pontoztam.
2010. okt. 18. 16:03
 9/45 A kérdező kommentje:

"ha mindenki jövedelem arányosan fizetne adót"

Miért nem úgy lenne?

Aki 100E keres 18E fizet, míg aki 500E az 90E. Arányban többet fizet az aki többet keres.

2010. okt. 18. 16:06
 10/45 anonim ***** válasza:
81%
Sztem rosszul tetted fel a kérdést, vagy ritka hülye vagy. Ha mindenki ugyanannyi adót fizetne, mennyi is lenne az? 30ezer ft? a minimálbéres ott halna meg, a gazdag meg se érezné. kicsit aránytalan. Ha arra gondoltál, hogy mindenki ugyanakkora arányban fizet, azzal teljesen egyetértek.
2010. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!