Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártra szavaznál...

Melyik pártra szavaznál jelenleg ezek közül?

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Mindenki Magyarországa Néppárt
Momentum Mozgalom
Második Reformkor Párt
Magyar Kétfarkú Kutyapárt
Ezekre nem szavaznék
52 szavazat
1 2 3 4
 1/31 qkker1 ***** válasza:
88%
Ezek közül egyikre sem.
2023. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%

Momemntumos és ellenzéki tömb szavazója voltam 2022 januárjáig, de mélyen kiábrándultam belőlük, ill. felismertem azt a tényt, hogy a mai ellenzéki tömb még 2046-ban sem lesz képes leváltani a Fideszt...


Fidesz leváltásának a kulcsa, hogy előbb az ellenzéki tömböt, pontosabban, DK, Momentum, Jobbik, LMP, MSZP, Párbeszédet kell leváltani...el kell gondolkozni azon, hogy mi az oka, hogy ha a valaki az ellenzéket említi, jaaaaajog, a fejét fogja vagy legyint...azon is el kellene gondolkozni és nem másokat ál-ellenzéki mantrával mutogatni, hogy a Kutyapárt, ami egy vicc párt, hogy képes az ellenzéki tömbtől szavazókat elvenni...?! Mi az oka, hogy egyre több ellenzéki szavazó ott hagyja a tömböt és a kutyákhoz megy át? Ezért nem a Kutyásokat kell hibáztatni, meg a rendszert meg mindenkit, kicsit a mutatóujjatokat magatok felé kéne irányítani...talán.


Néha fel kell égetni az erdőt, hogy a hamuból valami új születhessen...és remélhetőleg ne egy újabb gaz....

2023. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
43%

A momentum a legvállalhatóbb párt jelenleg.


#2

"el kell gondolkozni azon, hogy mi az oka, hogy ha a valaki az ellenzéket említi, jaaaaajog, a fejét fogja vagy legyint"

Ez egyszerű, fidesz propaganda miatt és a választók passzivitása miatt.

Ma a legtöbb gond nem az ellenzékkel, hanem a szavazókkal van. Demokráciában egy ellenzéki politikus tud élni a neki adott jogokkal, hogy felügyelje a hatalmat és a problémákra felhívja a figyelmet. Nálunk nincs demokrácia, ilyen esetben az ellenzéki politikus az utcára tud menni, viszont ha az utcán nincs mellette 200 ezer szavazó, akkor értelmetlen az egész.


Az elmúlt években elég fedhetetlen politikusok is szerveztek megmozdulásokat, ahova 200 ember ment összesen.

Így nem lehet a kormányra nyomást gyakorolni. Az embereknek kell felfogniuk, hogy a politikusok a támogatásuk nélkül senkit nem fognak tudni leváltani.


"azon is el kellene gondolkozni és nem másokat ál-ellenzéki mantrával mutogatni, hogy a Kutyapárt, ami egy vicc párt, hogy képes az ellenzéki tömbtől szavazókat elvenni"

Úgy, hogy a választók egy részének elege lett abból, hogy idióta passzív emberek miatt nem lehetett leváltani a kormányt.

Itt nagyon sok esetben nem az ellenzéki pártok viselkedése miatt ábrándulnak ki a szavazók és mennek az mkkp-hoz, hanem mert az ellenzéki szavazók nem elég aktívak.


"Mi az oka, hogy egyre több ellenzéki szavazó ott hagyja a tömböt és a kutyákhoz megy át?"

Az, amit írtam.


"Ezért nem a Kutyásokat kell hibáztatni, meg a rendszert meg mindenkit, kicsit a mutatóujjatokat magatok felé kéne irányítani...talán."

Egyébként részben de.

A jelenlegi rendszer, még szakértők által is, egyértelműen két párt rendszer. Ezt kínkeserves vereségek után az ellenzéki tömb belátta. A 2018-as választás után a jobbik is.

Ezzel szemben itt az mkkp és a mihazánk, ami réteg párt, kvázi ilyen rendszerben vezető erő nem lesz, viszont elég ahhoz, hogy más próbálkozását is gáncsolja.


Ez nem vita kérdése, ez jelenleg egy tény, hogy a rendszer így működik.


"Néha fel kell égetni az erdőt, hogy a hamuból valami új születhessen...és remélhetőleg ne egy újabb gaz...."

Mármint? El akarod égetni a válaszókat? Hát, próbálkozni lehet.

2023. okt. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%

"A momentum a legvállalhatóbb párt jelenleg."


Momentumos voltam, fél tucatnyi gyűlésen vettem részt, a 8. és a 13. kerben, velük az a baj, hogy tele lett megélhetési politikusokkal...MSZP-s meg DK-s öregek "tanították" be a politikára, pl. Hajnal Miklós, meg még jó páran sajnos...


"fidesz propaganda"


Véletlenül se az ellenzék civakodása, médiás balhézásaik, egymás szapulása miatt lásd. Ungár Péter....neeeeeeem a Fidesz... xD Na pont ezért a mentalitás miatt hagytalak ott titeket 22 januárjában.


"gond nem az ellenzékkel, hanem a szavazókkal van."



Jaaa én hülye, azt hittem az gond, ha szövetségre lépnek az ellenzéki pártok, akkor nem szapulják egymást, nem fenyegetik egymást..stb. vereség esetén nem lép le senki a színpad előtti felszólalásnál... de ezek szerint ez tök oké, nincs itt semmi látnivaló.. xD Istenem...


"nincs mellette 200 ezer szavazó,"


Na vajon szerinted miért nincs az ellenzék mellett kiállás? Amikor volt a KATA tüntetés, akkor elhajtották az ellenzéki politikusat, hogy ne avatkozzanak bele a tüntetésükbe, vér cikinek tartják az emberek többsége a mai ellenzéki tömböt koma... ez a gáz nem a bableves.


"Itt nagyon sok esetben nem az ellenzéki pártok viselkedése miatt ábrándulnak ki a szavazók és mennek az mkkp-hoz, hanem mert az ellenzéki szavazók nem elég aktívak."


Ne haragudj, de mi ez a hülyeség? :D Tehát, én azt gondolom magamról, hogy áhhhh nem vagyok elég aktív ellenzékinek lenni, megyek a Kutyákhoz, ott legalább lehetek passzív is... WTF ? xD xD xD xD Nagyon nagyon nagyon nem érzékeled a szitut bro.


"hogy más próbálkozását is gáncsolja."


13 éve csak próbálkoztok és a hibáitokért...rendre mindig más a hibás és itt vagy te ékes példának, hogy most is ezt csináljátok, nem vagytok képesek belátni a saját hibáitokat, nem vagytok képesek változtatni változni, csak másokat hibáztatni okolni a saját hülyeségeitek miatt. És látszólag 13 év édes kevés, ahogy látom, hogy megértsétek, akkor hát ha a következő 13 évben fejetekhez kaptok, amikor 26 év után csak 5-7%-on álltok...



"El akarod égetni a válaszókat? Hát, próbálkozni lehet."


Az agyhalál után is van éééééééééééleeeeeeeeeeeeeet.. :)

2023. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
10%

Isten őrizz, hogy új ellenzék legyen.

Nekünk ezek tökéletesen megfelelnek. ☕

2023. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Blackfyre ***** válasza:
34%
4-es: A Momentumtól Donáth Anna (és a Párbeszédes Karácsony Gergely) pont ott volt a vereség pillanatában is a színpadon.
2023. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%

A DK-ra fogok.

Ezek közül a Momentum lesz egyedül közel az 5%-hoz, de az is alatt marad. A többi 1% alatt végez.

2023. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%

#4

"MSZP-s meg DK-s öregek "tanították" be a politikára"

Hihető, amikor olyan megjegyzéseket tettek, hogy "MSZP = FIDESZ". Nézd, a drog miatt Mo.-on megbüntetnek, nem kéne használnod.


"Véletlenül se az ellenzék civakodása, médiás balhézásaik, egymás szapulása miatt lásd."

Látod, pont erről az önellentmondásos viselkedésről beszélek.

Az ellenzéki összefogás egyes pártjai, ha megjegyzést tesznek a másikra, akkor hirtelen probléma lesz, de amikor az mkkp teszi, akkor milyen jól megmondta.

Az ellenzéki szavazók egyszerre akarták, hogy minden párt tagozodjon be és ne beszéljenek kifelé, miközben azt is akarták, hogy kritizálják egymást és határolódjanak el.

Te is pont ezt kéred számon egyszerre.


"azt hittem az gond, ha szövetségre lépnek az ellenzéki pártok, akkor nem szapulják egymást, nem fenyegetik egymást"

Lol, ezt melyik pizsamádban álmodtad, hogy ezt jelenti egy szövetség? :DDD

Mutass a bolygón egy ilyen szövetséget, ahol ez megy.

Az EU és USA egymást is rendszeresen kritizálják.


Normális szövetség esetén a kritizálás belefér. A magyar ellenzéki szavazók olyan ostobák, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni.

Erre te adtál most példát.


"Na vajon szerinted miért nincs az ellenzék mellett kiállás?"

Itt elismert ellenzéki politikusok esetében is igaz ez. Hadházy is szervezett úgy tüntetést, hogy sokan nem mentek el és az ő munkásságát nagyra tartják. Ez politikus személyétől függetlenül.


"akkor elhajtották az ellenzéki politikusat, hogy ne avatkozzanak bele a tüntetésükbe, vér cikinek tartják az emberek többsége a mai ellenzéki tömböt koma"

Persze, és tudod mi a másik kritika ilyenkor, ami ezzel szembemegy? Hogy ügyek mentén politizáljának.

Itt volt egy ügy, amibe beleálltak volna a politikus. Na oda nem kellettek.

Amikor meg esetleg mégis ideológiai alapján szólalnak fel, mert az ügyektől a VÁLASZTÓK zavarják őket el, akkor meg az a baj, hogy nem konkrét ügyekről beszélnek, hanem ideológiákról.


Érted már, hogy mi a probléma? Az ellenzékkel szemben meg van fogalmazva 30 kritika és annak az ellentéte. Bármit tesz egy ellenzéki párt, akkor szavazót veszít, mert jelenleg az a kritika, hogy csinálnak valamit.

Meg persze az is, hogy nem csinálnak semmit.


"Tehát, én azt gondolom magamról, hogy áhhhh nem vagyok elég aktív ellenzékinek lenni, megyek a Kutyákhoz, ott legalább lehetek passzív is... WTF ? xD xD xD x"

Uhh, ciki, amikor azt hiszed okos vagy, de az olvasás sem megy.

Neked az kritikát, hogy az ellenzék X dolgot nem tesz, pl. nyomás gyakorlást egy tüntetéssel.

Csak a valóságban ezt a kritikát, ami te tévesen párthoz kötsz, azért nem tudja megtenni az ellenzék, mert nincs ott az utcán mellette a másik 100 ezer ember.

Az ellenzéki szavazók egy része ezért szavaz máshova, mert nem mennek ki az emberek az utcára.


"Nagyon nagyon nagyon nem érzékeled a szitut bro."

Gondolom te igen, amikor még a szövegértéssel is gondjaid vannak, "bro".


"13 éve csak próbálkoztok és a hibáitokért"

Bocs, azért mert te párttag vagy, más még nem az, én nem próbálkozom és nem hibáztam. Én előre megjósoltam jó pár dolgot.

Pl. a 2022-es választás MZP-vel pont ilyen eredmény volt.


"rendre mindig más a hibás és itt vagy te ékes példának, hogy most is ezt csináljátok"

Hallod, te két dolgot kértél egyszerre számon az ellenzéken ebben a kommentben. Ezt a mentalitást írtam le mint probléma és neked az a válaszod erre, hogy az én hibám, hogy az ellenzék nem tud 2 ellenkező dolgot tenni.

Te ezzel a kommenteddel a szellemi fogyatékosság határát súrolod, remélem tudod. :)


"nem vagytok képesek változtatni változni, csak másokat hibáztatni okolni a saját hülyeségeitek miatt"

Az remélem nem zavar, hogy pont ezt teszed.

Felemelkedett egy párt, aminek a saját bevallásod szerint a gyűlésein résztvettél. Vagyis itt volt a lehetőség, hogy egy új pártban, új emberekkel változtass.

Te ezt nem tudtad összehozni és ahelyett, hogy felismernéd, hogy te vagy alkalmatlan inkább magadon kívül keresed a hibást, a te példádban ez Hajnal Miklós volt.

Az a helyzet, hogy nem ő vezeti a pártot, nem belőle állt a párt. Itt átlagemberek szavaztak az irányról. Ezzel kellene szembenézni.

Mert amíg te itt magyarázod a bizonyítványod, hogy neked aztán ehhez semmi közöd, addig bizony nem változik semmi.


Akkor lehet először leváltani a fideszt, amit a választókban tudatosul a felelősségük.


"És látszólag 13 év édes kevés, ahogy látom, hogy megértsétek, akkor hát ha a következő 13 évben fejetekhez kaptok, amikor 26 év után csak 5-7%-on álltok..."

Mondja ezt az, aki momentumos volt. A logikád szerint neked is kellett 10 év legalább, hogy megint elkezdj mást okolni a hibáid miatt.


"Az agyhalál után is van éééééééééééleeeeeeeeeeeeeet.. :)"

Tudom, élő példa vagy erre. :)

2023. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Celtix ***** válasza:
87%
De ezt komolyan érdemes hetente kirakni ? Mit vársz az eredménytől ? Megerősítést, cáfolatot, vagy csak olyan szórakoztató ?
2023. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%
4: ráadásul pont a VIII. kerület az, ahol a Momentum nagyon sikeres önkormányzati politikát folytat. Én nem ott lakom, de látom, miket csinál Pikó és a Momentum.
2023. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!