Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak, hogy a munkakerülő hajléktalanok kaphatnak egészségügyi ellátást?

Figyelt kérdés
Ingyen kapják az ebédet! Egy forintot sem kell nekik fizetni érte!

2023. okt. 11. 14:53
A kérdező szavazást indított:
fideszes vagyok, igen igazságtalan ne kapjanak egészségügyi ellátást.
fideszes vagyok, igen igazságtalan, de kapjanak egészségügyi ellátást.
mihazánkos vagyok, igen igazságtalan ne kapjanak egészségügyi ellátást.
mihazánkos vagyok, igen igazságtalan, de kapjanak egészségügyi ellátást.
Egyéb vagyok, igen igazságtalan ne kapjanak egészségügyi ellátást.
Egyéb vagyok, igen igazságtalan, de kapjanak egészségügyi ellátást.
18 szavazat
1 2
 1/13 árokpart ***** válasza:
59%
Egyáltlalán nem igazságtalan, mert a legtöbbjük önhibáján kívül vált hajléktalanná, meg ettől ember az ember, hogy segít ahol kell.
2023. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Alapvetően liberális kapitalista gazdaságpolitikában gondolkodom, ahol az állam nem nagyon osztogat segélyeket, de ettől függetlenül a hajléktalanok valamilyen szintű támogatásával egyetértek. Bár sokkal jobb volna, ha ezt a szerepet az állam helyett a különböző karitatív szervezetek(egyházak) vagy magánalapítványok, illetve önkéntes adományozók tennék meg.

Azzal nem értek egyet, hogy önhibájukon kívül válnának hajléktalanná, a többségük valamilyen hibát biztosan elkövetett,vagy alkoholista,szerencsejáték egyéb függő és elverte a vagyonát, de ettől függetlenül is alapvető emberbaráti szempontból én akkor is valamilyen szinten próbálnám segíteni őket, és adakozás közben nem azt méregetném,hogy mennyire tehetnek,nem tehetnek róla, hogy ide jutottak.

2023. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
A többségük önhibából lett hajléktalan. Általában fiatal/középkorú egészséges emberek akik eldrogozzák, elisszák a pénzt. Nem veszik fel őket sehova mert nem képesek együtt dolgozni senkivel és nekik ez így teljesen jó.
2023. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem kapnának enni az ingyen konyhákon, akkor szereznének máshonnan. Több kéregető lenne, még erőszakosabbak lennének, többen lopnának, rabolnának.

Az eü ellátás megvonása is biztos szuper lenne, ha utána ugyan úgy járkálnának a városban terjesztve a mindenféle kezeletlen kórságukat.

Egyszerűen nagyobb terhet jelentenének a társadalomnak, ha teljesen magukra hagynák őket, mint hogy azért valami minimális módon támogatják őket. Mert azért ne tegyünk már úgy, mintha a magánkórházakban kéne a kezelésüket fizetni, meg top étteremben ebédeltetnék őket.

2023. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Mászáros (orbán) vagyona és a többi fideszbáró vagyona nem igazságtalan? és mégis elkel tűrjük mert egyszerüen nemtudunk összefogni hogy elzavarjuk ezt a rablóbandát.
2023. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 D-Mano ***** válasza:
39%

Elsősorban keresztény vagyok, amellett, hogy Mi Hazánkos is.

Én nem sajnálom a hajléktalanoktól az egészségügyi ellátást, sem azt, ha ingyen kapnak ételt, szerintem jó, hogy kapnak.

2023. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Kár, hogy nincs egy olyan válasz sem, hogy nem igazságtalan. Egy alapellátást szerintem mindenki megkaphat. Sokkal nagyobb bajokat lehet megelőzni vele.

Nyilván nem gourmet ebédet kapnak az ingyenkonyhákon, én azt se sajnálom tőlük.

Persze szabályozni kell, hogy ki hol "lakhat" és a kéregetés se mehetne át zaklatásba, de az már más téma.

2023. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
légy te is hajlékony és akkor te is igyen kapod ezeket a dolgokat
2023. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Milyen más megoldást tudsz erre mondani, kérdező? Gondolom semmit sem...:)
2023. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
A nem munkakerülő és hajlékkal rendelkező többség érdekében nem igazságtalan, mert különben többük terjesztené a fertőző betegségeket. Tudomásul kell venni, hogy az emberi viselkedés nagyon széles határok között változhat, sőt végül is bárki kerülhet ilyen helyzetbe, mert munkakerülőnek alkotta meg őket a természet.
2023. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!