Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nők miért mehetnek előbb...

A nők miért mehetnek előbb nyugdíjba amikor tovább élnek mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Idős bácsit alig-alig elvétve látni itt-ott (tömegközlekedés, bevásárló központ, parkok) mindenhol többnyire csak öregasszonyokat.
2023. okt. 20. 22:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
29%
Mert ők már nyugdíjasok, az öreg bácsik meg még a melóban vannak.
2023. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
59%
Mert a konzervatív világnézet szerint a férfi értéktelenebb.
2023. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

"Mert a konzervatív világnézet szerint a férfi értéktelenebb."


Akkor miért akar minden nő így viselkedni mint egy férfi?

2023. okt. 20. 22:34
 4/39 A kérdező kommentje:

"Mert ők már nyugdíjasok, az öreg bácsik meg még a melóban vannak."


Reggel munkaidőben a buszon sem nagyon vannak papák.

2023. okt. 20. 22:36
 5/39 anonim ***** válasza:
23%
Mert a papák otthon ülnek a tv előtt míg a mamák 80 évesen is buszoznak egyedül a boltba, meg csekket befizetni...
2023. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
22%

Nem minden nő mehet hamarabb nyugdíjba. Fialni kell pár pulyát is hozzá. Ez amolyan ösztönző a sok közül, hogy szüljenek.

Szerintem a férfiak is megkaphatnák, a kor kedvezményt. 40 év szolgálati idő után már igencsak megérdemelnék ők is a nyugdíjt.

2023. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? A többségünknek már úgyse lesz nyugdíjja. Elöregedő társadalomban vagyunk,egyre kevesebben vállalnak gyereket,és ide bevándorlók se nagyon jönnek, nem nagyon lesz, aki megtermelje. 10-20 éven belül eljutunk oda, hogy a 25%-nak kell eltartani a 75%-ot, egy idő után ez képtelenség, nem lehet a bőrt is lenyúzni azokról,akik dolgoznak. Én már eleve önkéntes nyugdíjpénztárat nyitottam magamnak, nem is számítok az államtól semmire, én már eljutottam oda, h csak annyit várok az államtól, h minél kevesebb adót vonjon le tőlem, így is fizetem a nyugdíjjárulékot, amihez soha az életben nem lesz semmi közöm,de hát ez van.
2023. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
71%
A nők nyugdíja - ahogy a fizetésük is - átlagosan alacsonyabb. Lehet, hogy tovább élnek, de szerintem kevesen irigylik azt a nyugdíjas életet, ami az akciós csirkefarhátra vadászásból meg az ingyenes tömegközlekedésből áll. A nyugdíjas férfiak nagyobb eséllyel engedhetnek meg maguknak olyasmiket, mint az autó, nyaralás, elvonulós hobbik (pecázás, vadászat, golfozás), míg az özvegyasszonyoknak erre szerényebb anyagi lehetőségek okán ritkán van lehetőségük, örülhetnek ha relatív tisztességben kihúzzák a temetésükig.
2023. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
11%
Azért nincs férfi mert ők kapják a kemény munkákat gyárba is tönkre menek az izületeik azt meg halnak mint hogy, nyomoréként éljenek.Veszélyes anyagokal is őket melóztatják nem a nőket.De mivel férfi nem panaszkodhat mert amugy se figyelnek rá.Most tanárokra figyelnek már 3 éve ahol csak nők maratak már.Senki nem érdekelnek az izületi problémás férfiak de még csak meg se emlitik hogy, ez probléma lenne.De ott vanak sérvel közdök is.
2023. okt. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

#9 "Azért nincs férfi mert ők kapják a kemény munkákat gyárba is "

Hány éves vagy te?

A férfiak is elmehetnek gyes-re a nők helyett és maradhatnak otthon gyereket nevelni, a magyar törvények nem tesznek különbséget. Mond, te hány olyan férfit ismersz aki önként marad otthon a gyerekét pelenkázni, etetni mert az "könnyebb"? Mert én eddig csak 1 ilyennel találkoztam akinek a felesége 3-szor annyit keres mint ő, ipari üzemben, mérnökként.

A férfiak is lehetnek bolti alkalmazottak, tanárok, könyvelők éppen úgy ahogy a nők is mehetnek gépésznek - képzeld, én vegyészmérnök vagyok. Mondj szakmát ahol ennél veszélyesebb anyagokkal dolgoznak! Nem fog sikerülni!

Amúgy megjegyzem, hogy már 60 éve is minden területen dolgoztak nők, a bányáktól a lakatos műhelyen át a mezőgazdaságig. Ez nem az USA? ahol a nők otthon maradnak, mint a filmeken, itt szocializmus volt - férfi és nő egyformán dolgozik ma is az üzemekben.

A biológia az tény, nem olyan kérdés, hogy szeretem vagy sem. A férfiak nagyobbak, erősebbek, más az izomzatuk, testalkatuk és más a biológiai szerepük. Nem azért halnak meg korábban a férfiak mert előtte tönkre dolgozták magukat - a nők többsége sokkal többet dolgozik, mivel a munkája nem ér véget a munkaidővel. Egyszerűen más egy férfi "működése" és amikor a férfi nyugdíjba megy az agya feleslegesnek könyveli el és így sokkal érzékenyebbek a megbetegedésekre, egyéb problémákra.

Amúgy - csak lábjegyzetként a szegény férfiak meghalnak meséhez: apám szerencsére él és korához képest jól van, míg anyám sem él már és apám második felesége sem. Na, ennyit arról, hogy ki halnak meg hamarabb!

2023. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!