Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nők miért mehetnek előbb...

A nők miért mehetnek előbb nyugdíjba amikor tovább élnek mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Idős bácsit alig-alig elvétve látni itt-ott (tömegközlekedés, bevásárló központ, parkok) mindenhol többnyire csak öregasszonyokat.
2023. okt. 20. 22:11
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
38%

Majd ha képes leszel egészségügyi kockázatoknak kitéve magadat életet adni egy vagy több embernek, akkor talán megérted. Tartozik ennyivel nekik a társadalom ezért az áldozatvállalásért.

Lehet, hogy csalódást okoztam most neked kérdező, de ezt több, mint ötven évesen, gyermektelen férfiként gondolom így.

2023. okt. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
#31 Én támogatnám, hogy csak az a nő mehessen előbb nyugdíjba, aki szült gyereket.
2023. okt. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

#32


Persze, pont azok dolgoznak a legkevesebbet, van, amelyik 15 évig munkahelyet se lát.

2023. okt. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

#33 Ha nincs elég munkaviszony akkor nem is mehet korábban nyugdíjba.

Nekem 3 gyerekem van és sokáig maradhattam velük itthon. Mivel sokáig voltam az egyetemen is, mire meg lesz a Nők40-hez az elegendő évem már 66 éves leszek, pedig az egyetemet követően azonnal dolgoztam és azóta is dolgozok, meg fogok is.

Ha valakinek sok gyereke van akkor sem kap több kedvezményt és akkor is meg kell legyen a 40 év jogviszonya a nyugdíjhoz.

2023. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

"29 Ha valakinek nem lett volna eddig tiszta, hogy egy sötét bunkó vagy akkor most ügyesen bemutattad. Gratulálok!"


Valószínűleg akkora bunkó vagyok hogy már észre sem veszem, hogyne. De azért leírhatnád hogy pontosan mire gondolsz. Ha simán csak beszólogatsz és cimkézel azzal te sem vagy különb. Te meg primitív vagy és egyszerű. Puff most én is mondtam valamit. Vezet ez valahova? Nem. Akkor személyeskedés helyett a témához szólj inkább hozzá.

2023. okt. 23. 08:39
 36/39 A kérdező kommentje:

"Majd ha képes leszel egészségügyi kockázatoknak kitéve magadat életet adni egy vagy több embernek, akkor talán megérted. Tartozik ennyivel nekik a társadalom ezért az áldozatvállalásért"


Nem értek vele egyet, mert egy férfi pedig munka közben teszi magát tönkre mégsem érdekel senkit illete nem csak azoknak a nőknek jár akik szültek hanem mindegyiknek.


Viszont. Nem okoztál csalódást, mert a mellé pofázás és terelés helyett te legalább bele álltál és mondtál egy érvet hogy szerinted ezért. Pont. Nem értem minek hozzá tenni ezt az önelégült dumát.

2023. okt. 23. 08:47
 37/39 anonim ***** válasza:
Te nem a válaszokra, érvekre vagy kíváncsi, hanem arra maszturbálsz a monitor előtt, hogy önjelölt seriffként "kielemzed" a válaszokat és b@szakodsz itt a válaszadókkal. Senkit nem érdekel, hogy kivel nem értesz egyet - már csak azért sem, mert nem a válaszokra vagy kíváncsi, inkább csak szemétkedni jársz ide! Az meg már tényleg lehetetlen küldetés kategória - a jelek szerint - az esetedben, hogy gondolkozz. További jó mulatást!
2023. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
#37 Szívemből szóltál és milyen jól!
2023. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

"Te nem a válaszokra, érvekre vagy kíváncsi, hanem arra maszturbálsz a monitor előtt, hogy önjelölt seriffként "kielemzed" a válaszokat és b@szakodsz itt a válaszadókkal. Senkit nem érdekel, hogy kivel nem értesz egyet - már csak azért sem, mert nem a válaszokra vagy kíváncsi, inkább csak szemétkedni jársz ide! Az meg már tényleg lehetetlen küldetés kategória - a jelek szerint - az esetedben, hogy gondolkozz. További jó mulatást!"


Ezek szerint téged is baromira érdekel ha veszed a fáradtságot és válaszolsz. Persze hogy kielemzem a válaszokat. Azért kérdeztem. Értelmes példát már képtelen vagy mondani voltaképpen mi a bajod, csak a hiszti megy. Egyébkent ezen az oldalon senki nem tud (nem csak én) úgy kérdést feltenni vagy vitázni hogy ne jöjjön valami hozzád hasonló sértődött hisztis alak aki elkezd ugatni. Tökmindegy hogy az állatok, az autók vagy a konyha topikban van e a kérdés. Én ehhez hozzá szoktam. Nem lehet úgy megfogalmazni hogy az mindenkinek maradéktalanul tetszen. Főleg az ilyen parázsvitát generáló kérdésekben mint a nyugdíjrendszer, a melegházasság, az adórendszer, a külpolitika stb. Nem fogod nyilván respektálni és értékelni sem fogod, de valójában a saját szemszögemből én úgy látom hogy megtisztellek azzal is hogy még az ilyen legalja primitív trágár szitkozódásodra és fröcsögésedre is válaszolok. Ha az önérzeted és mentális tűrőképességed alapján neked csak az a jó kérdés ahol mindenki egyet ért mindenkivel és mindenki kölcsönösen szopkodja fel a másikat akkor ne az ilyen jellegű megosztottságot generáló kérdésekre válaszolj. 🙏

2023. okt. 23. 12:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!