Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavaztál a FIDESZ-re?

Miért szavaztál a FIDESZ-re?

Figyelt kérdés
Kérem, most csak azok írjanak hozzászólást, akik a FIDESZ-re szavaztak. Akik másképp döntöttek, ne itt próbálják meggyőzni a másikat. Nem szeretnék vitát, csak kíváncsi vagyok mi alapján hozta meg a többség a döntését.

2023. okt. 24. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Én mindig is FIDESZ szavazó voltam, tavaly is rájuk szavaztam
Orbán Viktor személye miatt
Amiatt, ahogyan a háborús helyzetet kezelték
Amiatt, ahogyan a migrációs helyzetet kezelték
Nem akartam, hogy Gyurcsány a képbe kerüljön
Félek, hogy ha más kerül kormányra, akkor az EU megnehezti az életünket
Az elmúlt 12 év kormányzása meggyőzött arról, hogy érdemes ezt az irányít folytatniF
Félek, ha más lenne hatalmon növekedének az adók.
Félek, ha más lenne hatalmon csökkennének fizetések, nyugdíjak
Én nem szavaztam a FIDESZ-re.
37 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Többség? Biztos vagy ebben?
2023. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

"Kérem, most csak azok írjanak hozzászólást, akik a FIDESZ-re szavaztak."

Szavazás: "Én nem szavaztam a FIDESZ-re."

Most akkor a nem fideszesek részt vehetnek a szavazásban, de nem írhatnak kommentet? (Pedig már meg is tették...) :)

2023. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 jogos, sokat gondolkodtam, hogy szerepeljen-e az adott opció. Végül úgy gondoltam, érdemes teret hagyni azoknak is, akik másra szavaztak, csak a kommentek mellőzését kérem. Úgy látom nem mindenki tartja tiszteletben a kérésem, reméljük a többségnek sikerül. Valójában kíváncsi lennék mindenki véleményére, de az elvinné a lényeget és olyan vita kerekedne belőle, amit száz másdik helyen is megtesz a két oldal.


Én abszolúlt semleges vagyok, elismerem a kormányunk eredményeit és erőfeszítéseit, de számos dologgal szemben messzemenően kritikus vagyok.

2023. okt. 24. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
2014-ben szavaztam utoljára a fideszre, alapvetően a baloldalhoz képest alacsonyabb adókat tartva szem előtt. Sose kedveltem őket és a társadalompolitikájukat, viszont régen még gazdaságilag többé-kevésbé egyetértettem velük. Most is akad elvétve egy-egy intézkedés,amiben igazat adok nekik,de többségében már nem osztom a gazdaságpolitikájukat sem. Már annyi baloldali intézkedést bevezettek,olyan populistává váltak, hogy 18-ban,22-ben jobb híján inkább a Kétfarkú Kutyapártra szavaztam. Baloldali pártra sosem fogok szavazni a magas adók miatt, de a fideszre sem.
2023. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
A jó része igaz, lehetetlen ebből választani.
2023. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
A baloldal lefeküdt volna az EU féle migráns politikának... tehát mindenkit be kell engedni. Erre nem ide hozza a fidesz is a sok migránst? Oké, ők papírokkal jönnek, és dolgoznak. De akkor is. Átverve érzem magam.
2023. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Személy szerint soha nem szavaztam a Fideszre, de akik a környezetemben a Fideszre szavaztak, azok döntő többsége azért szavazott mert féltek Gyurcsánytól és bandájától (tekintve, hogy sokan valóban nagyon megsinylették a 2008-as válságot és nem akarták, hogy ugyanazok visszajöjjenek)
2023. okt. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én azért szavaztam a fideszre, mert elhittem a kampányukat, és azt hitte, gyurcsánynál rosszabb nem lehet, és elszámoltatják. Ez volt 2010-ben, 2011-ben már láttam, hogy nagyot tévedtem...
2023. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

Több oka is van, hogy a fideszre szavaztam. Például ilyen a családtámogatási rendszer, az adókedvezményeket sokkal jobbnak tartom, mint a segélyezést.

Sokat fejlődött az ország az elmúlt években, sok szép helyen jártunk, feljesztéseket, felújításokat láttunk mindefelé. Persze a covid miatt mindenhol volt visszaesés, nálunk is, de ez elkerülhetetlen. Általánosan úgy látszik, hogy jobban élnek az emberek, mint korábban.

Elcsépelt dolog a migránsellenesség, de meg lehet nézni, hogy mi megy a franciáknál meg a németeknél, esetleg a svédeknél, akik ezrével fogadtak be ezekből, ahhoz képest nálunk béke és nyugalom van.

Meg aztán, nem látok alternatívát, a jelenlegi ellenzékből kb senki nem alkalmas egy ország vezetésére. Még egymással is alig tudtak megegyezni, az összerakott program pedig megvalósíthatatlan.

2023. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én szeretem a mai napig őket. Nekem csak pozitív gondolataim vannak. Soha nem volt még ilyen közel az ország a valódi magyarságtudathoz. Egyesültünk, ez adott erőt nekünk.
2023. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!