Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető hogy az osztrák...

Elképzelhető hogy az osztrák ingatlanárak fölé tolja a magyar ingatlanárakat a CSOK Plusz jövőre?

Figyelt kérdés

Már így is az van, hogy pl. Sopronban semmivel sem olcsóbb az ingatlan mint Wiener-Neustadt (Bécsújváros)-ban, de az ingatlan minősége rosszabb. Tehát ilyen szempontból már így is drágább, ha a minőséget is nézzük.

Most még jobban rá akar kapcsolni a Fidesz, még tovább akarja tolni az ingatlanárakat, kérdés hogy meddig lehet még? Előfordulhat az a helyzet is hogy az iszonyú állami pénzek hatására az osztrák ingatlanárak fölé lő a magyar ingatlanok ára? Annak ellenére is hogy legalább 3-szor akkora a bérszínvonal Kelet-Ausztriában mint Nyugat-Magyarországon.


2023. okt. 26. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Az egész lényege, a nagy építő cégek java fidesz közeli.Az meg kit érdekel, hogy a társadalom egy részének soha nem lesz elérhető a ház, lakás. Ahhoz, hogy gyerek, gyerekek, plusz kölcsön legyen, messze többet kell keresni a minimálbértől, de még a mediántól is. Viszont ami pozitívum, lök egy nagyot az ingatlanárakon.
2023. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy a Fidesz nem a családokat támogatja hanem a saját vállalkozó oligarcháit, ez eddig se volt kérdés.

A kérdés az, vajon az osztrák ingatlanárak gátat szabnak-e a magyar ingatlanárak további növekedésének az állami pénzek nyomása ellenére, vagy ahogy az élelmiszerárak is tovább nőttek a Nyugati bolti áraknál, így az ingatlanárak is tovább nőhetnek, attól még hogy Nyugaton már az is olcsóbb lesz?

2023. okt. 26. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Amennyire hallani, sok minden mással, az ingatlan piac is teljesen bedölt az országban, lehet ez segiteni fog a végelmúlásban.


És még ezek komcsiznak, beszrás.

2023. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Igen, nálunk sokkal drágábbak lesznek az ingatlanok vagy mégsem.
2023. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mint utolsó mondatba írtam, lök felfelé az árakon, ez az én véleményem. Másnak is. Ma már hallottam 4-5 szakembert akik örültek, hogy végre megindul az ár felfelé az intézkedéstől. Mennyit, azt még nem tudni, a részletes szabályozás még nincs meg.
2023. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek..
2023. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem.
2023. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném. A fizetőképes kereslet már így is megcsappant.
2023. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Már régen megmondták a nálunk okosabb gazdasági szakemberek, hogy mire számítsunk:

CSOK → ingatlanárak gyors megtöbbszöröződése → CSOK megduplázása → az ingatlanárak újabb gyors megtöbbszöröződése → CSOK újra megduplázása, vagy triplázása → az ingatlanárak újra megtöbbszöröződése.

Ez így fog ismétlődni egészen addig, amíg a legfélreesőbb magyar zsákfaluban, a legrogyadozóbb házat is annyiért hirdetik majd, amennyiért Dubaiban a Burj Khalifában lehet venni egyszerre 10 lakást, vagy bármelyik New Yorkban a Central Parkra néző óriási alapterületű penthouse-t. Azt hiszitek, hogy ez túlzás? Majd nézzétek vissza ezt a választ 5-10 év múlva.

2023. okt. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!