Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol lehet megnézni, hogy a...

Hol lehet megnézni, hogy a magyar állam mennyi közpénzt költ mondjuk az egyházakra és mennyit az állatmenhelyekre? És hogy van-e kimutatás arról, hogy az adófizetők mire szeretnék, ha költené az állam a pénzüket?

Figyelt kérdés
Csak a transzparencia miatt kérdezem.
2023. okt. 27. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Sehol.
2023. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Transzparensnek kell lennie, hogy mire megy a befizetett moné.
2023. okt. 27. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"Transzparensnek kell lennie, hogy mire megy a befizetett moné."


Te eddig nem Magyarországon éltél ugye?

2023. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt is, ott is. Tudom, hogy mennek Magyarországon a dolgok és tudom, hogy nem így kellene menniük. Csak azt nem értem, hogy ez a magyar adófizetőket hogy a f.szomba nem zavarja?!
2023. okt. 27. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Engem pl zavar.
2023. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Az egyházakat meg lehet nézni mert külön soron szerepel a költségvetésben.

Én néhány éve megnéztem, rosszul is lettem az összegtől.

Bár lehet hogy 2023-ban már a költségvetési törvényt is titkosították 30 évre és nem tudod megnézni.

2023. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A költségvetést tudod megnézni, ott szerepelnek a kiadások tételesen felsorolva. Viszont nem olyan részletes egy-egy tétel hanem csak olyan nagy vonalakban pl egyházak xx milliárd Ft, felsőoktatás xy milliárd Ft.



Olyan meg biztosan nincs, hogy az embereket megkérdeznék, hogy mire szeretnék az adókat költeni. Ez nem az az ország.

2023. okt. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!