Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az ,hogy a fideszese...

Miért van az ,hogy a fideszesek nagy antikommunisták, miközben azt az Oroszországot dicsőítik, amelyik sorbán állítja a Lenin szobrokat?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

A fideszesek valójában Orbán-imádók. Ha Orbán antikommunista, akkor és csakis akkor ők is azok. Ha Orbán holnaptól kommunistabarát, akkor ők is azok lesznek.


És az a döbbenetes, hogy ebben nem is látnak semmiféle ellentmondást!


Meggyőződésem, hogy fideszes és ellenzéki között ott húzódik a legerősebb határvonal, hogy a fideszes az igazodási pontot keres: olyan embert/szervezetet/álláspontot, ami mögé odaállhat és ami a maga védelmező többségével őt is védi. Az ellenzékiek között meg (ha nem is mind) azért akadnak olyanok, akik egyszerűen a tényekre kíváncsiak és a véleményüket maguk akarják megfogalmazni, nem arra kíváncsiak, hogy a Vezér mit nyilatkoztatott ki róla.

2023. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Mer van eszük.
2023. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nemaRendőrség ***** válasza:
26%
Miért van az hogy a baloldaliak nagy antinácik, közben németországgal példálóznak, ahol sorra jelölik meg a zsidók házát dávidcsillaggal?
2023. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Ha én azt mondom, hogy A-t is meg B-t is rühellem, de B-t egy picit jobban, akkor ezzel A-t dicsőítem? Furcsa észjárás.
2023. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Amikor fideszesekkel beszéltem, akkor jellemzően azt mondták erre, hogy ez az Oroszország (Lenin szobrok ide vagy oda) már nem ugyanaz, mint a Szovjetunió, és ebben amúgy van igazság, azért ég és föld a kettő, bár ettől függetlenül azt továbbra se értem, mi ez a nagy Oroszország imádat egyes fideszesek részéről. Vagyis sejtem, hogy valószínűleg többségük nem gondol semmit, csak azt mondja,amit Orbán Viktortól hall. Kényelmesebb nekik készen kapott válaszokat eltenni,hogy "amit a miniszterelnök csinál,az biztos jó és kész", mint gondolkodni. Ettől függetlenül nem teljesen hülyeség az, hogy Orbán igyekszik jobb viszonyt fenntartani Oroszországgal, hisz jelenleg elég sok szempontból ki vagyunk szolgáltatva neki, ami inkább zavaró, hogy nem igazán látom a törekvést arra, hogy ezt a fajta kiszolgáltatottságot csökkentse.
2023. okt. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Oroszország ma már minden más, csak nem kommunista.

A Lenin-nosztalgia inkább a Nagy Oroszország iránti nosztalgia, ami utólsára a Szovjetúnió idején volt, Sztálint kevesen "éltetik".


Magyarország energetikailag minden szempontból erős függőségben van Oroszországtól (gáz, kőolaj, urán).


Korábban az EU a Déli-Áramlatot és a Nabukot megtorpedózta. Igaz ettől nem váltunk volna le az oroszoktól, de az ukrán tranzit problémákat megoldotta volna.


Szóval a Fidesz-kormányzat a gazdasági- és politikai problémák között egyensúlyoz több, kevesebb sikerrel.

2023. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

5-6-ra:


Azért azt tartsuk észben, hogy Oroszország diktátora (formálisan köztársasági elnöke, valójában diktátora) egy volt KGB-s ügynök.


Mi ez, ha nem kapcsolat a volt Szovjetunióval?

Ha nem is okvetlen az eszmével, de a módszerekkel nagyon is!

2023. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én arra emlékszem, hogy 2014-2015ben amikor Ukrajnában már az oroszok támadták, a Jobbik bevédte ezt, ezért sokan kritizálták a pártot emiatt.

Fideszesekben kb semmi gondolkodás nincs

2023. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Ennél egyszerűbb a válasz. A fideszesek azt dicsőítik ami ki van adva nekik. Pl. 2015 óta migránsellenesek, de most hogy jön 500 000 filippínó őket majd szeretni kell.
2023. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

#9


Ne keverd az illegális migrációt a külföldi munkavállalóval.

Itt a déli határnál nagyon is tudjuk, hogy az utóbbi mit jelent.

2023. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!