Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért reagálnak...

Az ellenzékiek miért reagálnak sokkal agresszívebben a velük egyet nem értőkre,mint a kormánypártiak? Az az oka,h ki vannak éhezve a változásra?

Figyelt kérdés

Mivel egyik oldallal sem értek egyet, és rendszeresen vitába kerülök mind2 irányból, ha politika kerül szóba, így elég sok tapasztalatom van a különböző reakciókkal. Érdekes mód azt figyeltem meg, hogy a kormánypártiak sokkal szívesebben ülnek le vitázni, sokkal könnyebben elfogadják,h nem értünk egyet, mint az ellenzékiek, ők sokszor nekem esnek ,vagy adott esetben nem állnak többé szóba velem akár csak azért,mert nem mentem el szavazni senkire(mert hogy aki nem szavaz az is a fidesz szekerét tolja és társai).

Valahol sejtem,h nyilván a fideszesek mivel kényelmesen hátradőlnek, nekik tetsző kormány van,ezért nem különösebben izgatja őket az ellenvélemény, míg a hardcore ellenzékiek már nagyon ki vannak éhezve valami változásra,és idegbetegek,amikor valaki nem ért egyet velük.


Megértek mindenkit, de számomra vállalhatatlan az ellenzék, eddig is az volt, és most is azt látom. Ugyanakkor a kormányt is elég sok szempontból problémásnak látom,de nem látok semmilyen értelmes alternatívát,amire szavazhatnék. Pedig nincsenek nagy igényeim, egy polgári,liberális párt nekem szimpatikus lenne, amelynek az egyéni szabadságjogok fontosak, illetve nem akar szétadóztatni ha kicsit jobban keresek az átlagnál, vagy vagyonom van, és nem akar fedezet nélküli osztogatásokat ígérni. Nagyjából így ennyi, de az ellenzék eddig mindig elbukott a szememben, ők még egy konkrét egységes programmal se tudnak előállni, hogy egyáltalán tudjam, hogy mit is akarnak a valóságban. A kormány egy kalap trágya ez igaz, szóval annyira azért nem lenne nehéz leváltani, ha valami normális alternatívát felmutatna valaki, de csak azért O1G koalíciót éltetni,h bármire leváltani ,tökimd1 mi jön helyett,ezzel nem értek egyet. Mert tényleg az ellenzéki táboron belül is elképesztő gyűlölködést és megosztottságot látok,ahol tényleg az O1G-n kívül nem nagyon látok egyetértést semmiben.


Meg az jutott még eszembe,h ott van pl. Puzsér, aki ma már bőven közelebb áll az ellenzékhez, MZP mellett még kampányolt is, de még vele is előbb ülnek le a kormánypártiak beszélgetni, mint az ellenzékiek.


Szóval kedves ellenzéki szimpatizánsok ,ezt az agresszivitást annyira nem csípem bennetek, ezzel több embernek veszitek el a kedvét, mint az ellenzéki pártoknak az aktuális bohócai.


Akinek nem inge,természetesen ne vegye magára.


2023. okt. 30. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Szívemből szóltál.
2023. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Igen, már nagyon frusztráltak, mindig csak egy újabb kétharmad az eredmény, akármit erőlködnek.
2023. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Én pont fordítva gondolom, tapasztalom.

Több fideszesnek ajánlottam, már fel szappant, mert gusztustalan, trágár szavakkal dobálozott. Már egy kérdésre sem sikerül válaszolniuk általában.

Csak annyit kell írni nekik, hogy indokolja meg vagy bizonyítsa be amit mond és már el is csendesedtek, persze előtte valami értelmetlen mocskolodast hozzád vágnak..

2023. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Freeszfe maszkot hordott valaki - nekimentek késsel.

A trágárság, agresszivitás a fideszesekre jellemző inkább.

Persze a baloldalon is vannak megvezetett, beborult

elmék. Kíváncsi lennék - meddig nem támadnának meg az utcán -

pl. egy Tolvaj fidesz feliratú pólóban.

2023. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Tény, hogy sok ellenzéki van, aki nehezen viseli, hogy 10-15 éve agyon van taposva, meg van alázva, hazaárulózva stb. Emiatt igen van pár frusztrált.

De a többség azért pont, hogy olyanokrból áll, aki igenis nyitott vitázni másokkal.

2023. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

#3: Ez roppant érdekes, mert én tucatjával találkozom olyan ellenzéki kérdésekkel, ahol a kérdező kitalál valami eszement marhaságot, majd amikor többen is kérik tőle a forrást, gyorsan elhúzza a csíkot. Pl.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Továbbá: van itt az oldalon egy BADABUM nevű ellenzéki buzgómócsing. Az egyik kommentemre - mivel érdemben nem tudta vitatni az állításaimat - privátban obszcén gyalázkodásokat küldött. Persze, azonnal letiltottam. Ennek ellenére vitázom vele itt, az oldalon továbbra is, amennyiben képes normális hangnemet megütni. Ő nem tudja, hogy én ki vagyok; én viszont tudom, hogy ő kicsoda... :)

2023. okt. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés egy ordas nagy kamu :D


A 6-os meg azt hiszi inkognitóban van :D Meg azt is hiszi, hogy vitázik :D


Mellesleg szépen hallgatsz a többkulcsos adó témában a másik kérdés alatt :D Megláttál a valóságból egy részletet (szívesen) és visszarohantál álomvilágba, ahol minden jó, a gdp meg nő?? :DD

2023. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A pontozgatások is nagyjából tükrözik,amit leírtam.
2023. okt. 31. 00:24
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Én ezt fordítva tapasztalom inkább.


Persze, van a Fidesz-szavazóknak egy opportunista része, aki nem hívő, csak számító. Velük lehet beszélgetni, de a hiszterizált vagy hipnotizált hívekkel, Bayer-shown művelődő rajongókkal nem.

2023. okt. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen zavaró hogy a kormánypárti emberek nem veszik észre hogy megvannak vezetve, és akármilyen észérvet mondasz nekik úgy tesznek mintha meg sem hallották volna, mert a propagandából mást hallottak.
2023. okt. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!